Stáž v Jagexe

Sat 25. Oct 2014 18:50:20

Stáž v Jagexe
Pre rok 2015Už ste sa niekedy nad tým zamýšľali, ké by to bolo pracovať v Jagexe? Starať sa o chod a tvoriť nové updaty pre hru na ktorej ste strávili nespočetné hodiny? Odpoviem za vás - Splnenie vašich snov ;)
V našej komunite je veľké množstvo vzdelaných, šikovných a nadaných ľudí. Mnohí máte veľké šance stať sa súčasťou jedného z najlepšie hodnotených spoločností, Jagexu.

Ak si myslíte, že práca v Jagexe je len programovanie kódov pre Runescaape, ste na omyle.
O opaku vás presvedčí nasledujúce video:Dostať sa tam je pomerne jednoduché, stačí poslať váš životopis v angličtine na niektorú z pozícií a čakať až vás vyberú :) V ponuke sú trojmesačné letné stáže alebo celoročné pracovné pobyty. Uchádzať sa o tieto pozície môžu študenti univerzít lebo čerství absolventi. Nie je dôležité akú školu ste študovali, hlavné je aby ste boli výborný v tom, čo robíte.Otvorené pozície


Na výber je 15 stáží a pracovných pobytov. Priblížim niektoré z nich:

Runescape Gameplay Programmer - pracovný pobyt na 12 mesiacov. Ide o teamovú prácu určená pre študentov IT, budete vytvárať nový obsah hry, zabezpečovať jeho stabilitu, hratelnosť a kvalitu. Očakávajú sa od vás inovatívne nápady a prispôsobivosť vašich programovacích a scriptovacích zručností. Pracovať sa bude hlavne s Unity v C#.
Software Developer - pracovný pobyt na 12 mesiacov. Team vývojárov pracuje na vývoji web systému aby spĺňal kritériá nových trendov, potrieb a požiadaviek hráčov. Udržiavajú a zdokonaľujú web webstránku a databázu hry.
Pozícia vyžaduje dobré komunikačné schopnosti, skúsenosti s Javou a znalosť aspoň jedného z nasledovných: Design Patterns, SQL, JDBC, HTTP Servlets and containers, Annotations, Generics, OOA/D, Agile/Scrum, Spring MVC, JBoss, Maven, Git, JUnit, HTML, CSS and JavaScript, Unix/Bash scripting.
Junior Test Analyst (Web) - Týždenne navštívi stránku Runescape viac ako 4,3 milióna užívateľov. Úlohou testrerov webu je zbezpečiť jeho plynulý chod, funkčnosť a spoľahlivosť nových nástrojov na webe. Požadovaná je znalosť HTTP, HTML, CSS a JavaScript.
Business Intelligence - 12 mesačný pracovný pobyt. Pozícia zameraná na komerný rast spoločnosti. Pracujú s databázou SQL. Očakáva sa od vás kreatívne riešenie problémov a schopnosť rýchlo sa učiť novým veciam, pretože budete pracovať na viacerých úlohách súčasne a s rýchlo vyvíjajúcim sa prostredím.
Old School Runescape Junior QA Tester - 3 mesačná stáž na ktorej budete s OSRS teamom testovať a odstraňovať bugy v hre, vykonávať testovacie plány z ktorých sa následne píšu správy. Očakávajú sa dobré verbálne a písomné komunikačné schopnosti, energia, motivácia a zanietenie vrátane silnej pracovnej etiky. Požaduje sa znalosť hry Old School RuneScape a základné znalosti programovania.
Sound Design - ide o výbornú príležitosť pre študentov na získanie cenných praktických v hudobnom designe. Budete ozvučovať hru, starať sa o audio pri videách a traileroch. Je potrebné preukázať znalosť niektorého z audio softwaru Audition, Soundforge, Wavelab, Pro Tools, Cubase, Logic, Ableton.
Všetky voľné pracovné miesta a kompletný zoznam pozícií pre stážistov nájdete na nasledovnej Jagex Careers webstránke http://www.jagex.com/a=13/careers/jobs/#Student/Graduate

Pracovné nasadenie v Jagexe
Ako to celé funguje?


- Vyberiete si pozíciu a zašlete životopis, na stáž potrebujete byť starší ako 18 rokov, byť študentom alebo čerstvým absolventom univerzity.

- Odporúča sa zaslať len jedna žiadosť, ak vás nevyberú na pozíciu kde sa hlásite, automaticky vás zvážia ako kandidáta na ostatné možné pozície

- Keď si vás vyberú ako vhodného uchádzača, zašlú vám email, potom vás budú kontaktovať telefonicky. Kandidáti budú vybratí do Februára 2015. Deadline na app je 16. január 2015

- Väčšina stáží začína v polke júna 2015

- Jagex vám pomôže pri hľadaní ubytovania v blízkosti sídla firmy (Cambridge)

- Pracovná doba je 39,5h týždenne, budete riadne mesačne platený

- Hneď ako nastúpite vás zapoja do práce na aktuálnych projektoch, nápomocní vám budú tí najmilší mentori z Jagexu

- Po skončení stáže pokračujete v štúdiu. Samozrejme máte veľkú šancu sa v Jagexe zamestnať natrvalo

Ak môj topic obsahuje nezodpovedané otázky, pozrite sa na FAQ: https://cdn.runescape.com/assets/docs/external/recruitment/internships.pdf lebo napíšte priamo na [email protected]


Na záver podcast so stážistami: Mod Titus, Mod Abi, Mod Selfie, kde približujú ako sa dostali do programu a ich skúsenosti pri spolupráci s Jagex teamom.

Re: Stáž v Jagexe

Sat 25. Oct 2014 19:06:01

WoW.. to se programuje v Unity3D, jsem ani netusil o.O

Neni nahodou v UK plat tydenni?

Ale docela premyslim po skole ze bych tam sel :D

Re: Stáž v Jagexe

Sat 25. Oct 2014 19:39:03

SiRonnie wrote:Neni nahodou v UK plat tydenni?


V FAQ písali o plate vždy na konci mesiaca.

Re: Stáž v Jagexe

Fri 31. Oct 2014 11:59:21

No neviem, ale tiež mi otec hovoril, že ho platili od týždňa, aj jeho kamarátov...možno je to aj tak aj tak :?

Re: Stáž v Jagexe

Fri 31. Oct 2014 13:17:45

ako by riekol poctivý slovenský nacionalista: Na stáž!