Keď ste boli newbie...

Sat 05. Apr 2014 18:12:16

Čo si pamätáte z čias, keď ste s RS len začínali a keď ste ešte o hre poriadne nič nevedeli? Ako ste skillovali, ako ste zarábali, aké vtipné historky máte z tohto obdobia? :)

Ja si pamätám, že som celé dni zabíjal Menov level 3 v Edgeville. Dropovali okolo 10 gp za kill a každému som sa chválil že zarábam ťažké prachy - 4k za hodinu :D

Ešte si pamätám, ako ma kamarát presviedčal o tom, ako sa trénuje Slayer. Vravel mi, že to musím ísť do wildu a tam hľadať meče zapichnuté v kameňoch a tie z nich vyťahovať. Myslel si totiž, že obrázok Slayeru v stats je kameň, a nie lebka :D Ja som mu neveril, ale on stále chodil do wildu a hľadal také kamene..

Re: Keď ste boli newbie...

Sat 05. Apr 2014 18:36:41

Moje zaciatky...Bratranec mi vtedy dal full iron a som si myslel aky zabijak som, siel som okolo al kharid mine a tam scorpioni do mna pustili nevedel som co robit spanikaril som a skapal :D

Az niekedy aprili 2008 som zistil ze existuje take nieco ze Grand exchange a po cely cas kupoval veci z predrazenych obchodov :lol:

Sat 05. Apr 2014 18:37:45

Hehe, ja kdyz zacal muj nick byl Jakube37 udelal jsem wc fm nejaky ten lvl a pak sjem sel delat mining, jenze se mi ohnul krumpac a ja nevedel kde je ge/stores a rs me uplne mega bavilo tak jsem zalozil druhy acc jakube33 :D

Pak jsem presvedcil nekolik kamosu k rs ze nas bylo asi 8 co jsme parili rs :D Diky svemu nadani nolife jsem vsem utekl a casem vsichni prestali rhat ze je to nebavi kdyz jsem vysoky lvl :D
Dal me uz nic nenapada :D Teda jeste takova zajimavost rs jsem zacal hrat kdyz jsem videl jak hrajou kluci v knihovne a sekaji stromy :D nwm proc ale ten wc me uhranul nejvice ze vsech skillu a zustalo mi to :D

Sat 05. Apr 2014 19:17:01

Já byl skill už od mlada..

Jediný co bych řekl, že jsem dělal jako newbie bylo, že jsem si bral do wildu lobíky (( Doteď se za to stydim.

Sat 05. Apr 2014 19:32:51

Heh tak na prvych ludi a zaujimave momenty sa zabudnut neda.

Prvy mesiac / dva som netusil ako sa skilluje crafting, Runecrafting a vsetky mmbs skills. Vtedy som myslel ze Members su len na urcitych serverach (prvykrat ma to napadlo ked som klikol na branu do Duel areny a pisalo tam " bla bla bla... member server".

O craftingu nam (mne a bratrancovi RS nick: Pidy) povedal prvy slovak ktoreho som stretol v RS vobec. Volal sa Marek14 (alebo 17?) bol z kosic a behaval spolu s Ondrej15. Marek nam vtedy povedal ze crafing sa robi tak ze si nakopeme clay - uakazl kde, pridame vodu a pojdeme do barb village. Osobne nas tam zaviedol a expilo sa o dusu :D.

Spominam si este ako som nasiel prvy Bronze kite shield. Bol drop smerom od small banky do wildu. Prva poriadna zbran Mitrhil mace ktoru som kupil v general shope vo varocku.

Prva smrt vo wilde bola nad varockom ked som behal okolo sawmill a isiel smerom ku varocku ale uz vo wild zone. Nevedel som ze je to pvp zona a ako spravny novacik v inventari som mal 3/4 banky :D. Po smrti som chcel stym seknut ale nastastie (alebo bohuzial :? ) som hral dalej.

Viac zatial netreba pisat. Bolo to pekne, nevediet o nicom. Chcel by som vediet ake by to bolo teraz hrat od zaciatku stym ze neviem kde co je a ako :D

Sat 05. Apr 2014 22:10:29

Fúha, na začiatku nezabudnem...kamaráti toto hrali keď ja som hovoril, že je to max sprostosť ( posledny ktory hrajem z pôvodnej zostavy :D )

Frázy ako " stretneme sa na kamennom moste " (lumb) alebo lootovanie na pvp worldoch mithril arrows :D a také srandy. GE bol čierny trh a jeden trúba ma oklamal že party hatky sa dajú vyrobiť a treba ti somariny...ja som dlho hral na free, memb som zacal az ked ostatný prestali hrat, bohužial :(

Teraz už väčšina vyrástla z rska, niekto sa musí učiť, niekto sa dal k náckom, iný zas vyzerajú ako mrtvoly, ja si hrajem runescape :D

Chýbajú mi tie komunikácie na skype :'(

Sun 06. Apr 2014 9:05:38

Hneď v prvý deň som dostal 10k a full iron od kamoša a bol som veľký pán :D Pár dní som zabíjal monsters iba v okolí Lumbridge... Neskôr som zarábal na kravách, z ktorých som predával Cowhide.

Sun 06. Apr 2014 9:51:13

Už ani nepamatuju :D

Sun 06. Apr 2014 11:31:41

Ja som začínal ako 12-ročné decko s veľmi chabými znalosťami angličtiny, čo sa odrazilo aj na hernom prejave. Prvých 10k som zarobil možno po 2 mesiacoch? :D

Inak môj prvý väčši zárobok prišiel neskôr s tréningom cookingu ešte pred GE. Na w1 nákup lobs za 200ea a na w5 predaj cooked za 250ea.

Mon 07. Apr 2014 10:22:35

Na začátku jsem nechápal, jak někdo může mít víc než 1000 goldů. Strašně dlouho jsem expil na giant rat a později na goblinech v lumby a všechno prodával i nakupoval v General store a jakožto angličtinou nepolíbený jsem si myslel, že čím vyšší cena -> tím lepší vybavení. Tak jsem nakupoval všechno, co bylo "drahý" (rozuměj, dražší než 200 GP). Takhle jsem tu hru hrál několik měsíců.
Pamatuju si, že jsem na Karamě trhal banány a prodával do General store. Vydělával jsem tím neskutečný prachy. A občas když rybáři dropli nějaký ryby, tak jsem to jak socka posbíral a šel prodat, no to byly výdělky! Pak jsem tak začal dělat cooking...

No a potom si pamatuju jak jsem narazil na českou komunitu, tehdy Haianh a začal vydělávat těžký prachy kdy jsem zásoboval tehdjší vedení levným Limp rootem. No a do members jsem šel s neskutečným jměním asi 100k! Tehdy jsem hrál s Lenkou (Lenka59 myslí měla nick) a byli jsme oba natěšení jak malý děcka že budeme membeři a vyděláme těžký prachy a možná budeme mít i MILION!!!! :D

Nejvíc mě na RSku bavilo objevování nových míst. Objevit cestu na Wizard tower bylo pro mě něco neskutečnýho :D A cesta do Varrock byla plná nebezpečí, protože tam hlídkovali mágové kteří mě vždycky chtěli odstřelit. Jo a ve hře jsem první rok snad nikdy neumřel, protože jsem se toho hrozně bál a byl jsem moc fixovanej na svou postavičku :D

Mon 07. Apr 2014 14:53:36

Privedli me na nej spolužáci a nějakej čech mi dal Antidragon shield kluci si mysleli že je to drahej štít tak šli do wildu a tam mě zajebali, potom jsem hrál a hrál a zlepšoval jsem se [smilie=elf.gif] :D

Mon 07. Apr 2014 19:45:04

Tak jako nevim jak muzes za kayloggera v pc ale tak dobre no.... zatim sjem ho do pc nedostal tak 3x zatukam aby tomu i tak zustalo. Scamm ze nekomu reknes pojd sem dropni to ziskas phat bo co ja vim, tak to se muze stat proste jen uplnemu novackovi nebo malemu diteti.

Je ta hra sice dosti ve sr*** , ale to neznamena ze by nekdo mel byt hrdy ze botoval. Proste protoze to dela vice lidi tak to budu delat taky protoze z toho nemam nic a pomuzu ke konci hry? Ano to je naprosto genialni a projevuje se akorat tvuj charakter. To ze si zapnes bota a jagex stim nic neudela v nicem neprospeje a pokud uz nechces hrat muzes jit na jinou hru. Tyhle typy lidi bych nepoustel na internet, protoze se jim enco nelibi zacnou bulet a vymysli vec jakou by mohli vzdorovat. takovych tu jiz bylo.... nejznamejsi asi Learn Mucq - vybotoval jsi 200m fm a spoustu dalsi milionu xps spolecne se spriznencem sprejer3.

Mon 07. Apr 2014 20:14:25

ja si pamatam ked som cookoval na ohni, tak som kazdu rybu varil osobitne, lebo som nevedel, ze sa da dat cook x :D , a tiez som trenoval na zaciatku len attack asi po lvl 13, lebo som nevedel, ako to prepnut na str/def, back in 2006 [smilie=violin.gif]

@jakube - martyho neber vazne :D

Mon 07. Apr 2014 20:21:58

Pamatuju snad hned prvni den po tom, co jsem udelal tutorial (u nej jsem se zasekl na tom "prospect" ore asi na pul roku :D ) jsem byl na krizovatce z lumbu do draynoru a k evil chicken, tam nekdo bojoval s highwayman (myslel jsem, ze jsou to oba hraci :D ) a highwayman vyhral.. z toho typka jsem sebral nejakych 700 penizku a dalsi veci, v tu dobu epic stuff #GS

Mon 07. Apr 2014 22:59:09

Majky na to si taky matně vzpomínám, že jsem si myslel, že je Highwayman hráč :D A pak jsem se tušim bál umřít aby mi neskončila hra :D

Tue 08. Apr 2014 10:37:01

co jste tu dělali, že Kw podle logů mazal 4 posty? :D

edit: díky za obě pmky s vysvětlením kluci, jste hodní <3

Wed 09. Apr 2014 11:39:19

ked som bol newbie... hmm neviem.. ja uz som zacinal ako legenda. :D :akon:

Wed 09. Apr 2014 16:31:19

No RS jsem zacal jako newbie co se tyce obecne mmo. To jsem videl spoluzaka na stredni hrat Ultimu Online a zacinal jsem se pote o mmo zajimat. Nemel jsem jeste internet a chodil proto k mame do skoly, kde pracovala, na internet. No prvni postava skoncila v prvni mistnosti tutorialu, nebot jsem totalne nevedel co delat a anglicky jsem umel 3 slova. Az za druhou postavu jsem ten tutorial island dokoncil (cca rok po tom). To uz jsem prestaval byt newbie :) Obesel jsem lumb dostal se ke mlynu a pamatuju si ze vsude okolo me pobihali hraci, ted neni videt skoro ani noha. Ja psal cesky ale nikdo mi cesky neodpovidal. Tak jsem pak skoncil asi po hodine :|

Wed 09. Apr 2014 18:08:47

Kovajda wrote:co jste tu dělali, že Kw podle logů mazal 4 posty? :D

Tell us your storyyyyyyyyyyyy Ondžíku.

Wed 09. Apr 2014 23:39:37

Kazdy ma svoje story :D
Ja si pamatuju ze sem sekal drivi a prodaval ho do general shopu a myslel sem si jak hrozne jsem bohatej. :D Kdyz sem touto cestou konecne vydelal na full iron, sel sem do wildu na friendly fight, uz ani nevim kdo to byl, a samozdrejme sem si myslel jak jsem dobrej ale na dve rany jsem byl dole a koukal sem ze by nic nezbylo :D. Dalsi pruzkumy vedli do Alkharid kde v tu dobu bezne nekdo kupoval cowhides, a jelikoz sem samozdrejme neumel ani slovo anglicky, daval sem furt trade a cekal sem ze neco dostanu, a nikdy nic :cry:
O dalsich supr momentech jako kdyz me chytnul pan pohrebak event radsi ani nechci mluvit :D hodinu sem se tam snazil pochopit co mam delat a nakonec sem se rozbrecel a vypnul sem to :lol: