RuneScape Classic

Thu 21. Jan 2016 10:14:08

Return to RuneScape Classic
15th Anniversary Celebrations

Od 11. januára 2016 sú otvorené registrácie na RuneScape Classic na oslavu 15. výročia RuneScape. Je to dobrá príležitosť vyskúšať si ako sa kedysi dávno hralo RuneScape. Ja osobne som si to už vyskúšal a môj názor je, že môžeme byť radi za RS, ako máme teraz :D

Po prihlásení sa a vytvorení characteru, budete môcť hrať RuneScape Classic kedykoľvek, nielen po dobu osláv výročia RuneScape... čo je obdobie medzi 11. januárom a 11. marcom 2016.

Ako a kde sa môžem zaregistrovať?
Dostupnosť RuneScape Classic je obmedzená na súčasných memberov. Kto by si chcel zahrať, tak viac si môže prečítať tu http://services.runescape.com/m=news/re ... lebrations

Kto je momentálne member a classic ešte nehral, tak by si mal vyskúšať aspoň Tutorial island :)

Prikladám jeden screen, čo som urobil :)
Image

Re: RuneScape Classic

Thu 21. Jan 2016 22:12:58

Classic som chcel vyskusat uz davno. Kedysi som to hraval na jednom ucte, na ktory som ale casom zabudol heslo, a tym sa premna zavreli aj brany Classicu.
Ked na Runefeste oznamili, ze pri prilezitosti 15 vyrocia RS bude Classic znova pristupny, velmi ma ta sprava potesila. Asi najviac zo vsetkych perepetii spojenych s oslavami jubilea (zbieranie balonov na gnome hat, hladanie portalov, kviz... :/).

Kwaichiho cesta na Classicu:
Na hru som si nasiel cas asi tyzden po jej znovuspristupneni. Musim sa priznat, asi som uz vysiel z cviku. Vsetky ukony mi tam prisli az prilis narocne a komplikovane. Ako zanieteny skiller som sa chcel pustit hned do zbierania "novych skusenosti". Napad na na nakopanie plneho baglu Copper ore som hned zavrhol, najblizsie skaly su od Lumbu na mile daleko. V tom som zbadal nieco co sa podobalo na strom - woodcutting, to bude prvy skill do ktoreho sa pustim. Kliknem na strom, nad hlavou sa mi zjavila podivna ikona v tvare bronze axe. Nic sa nedeje... Aha uz viem, charakte urcite premysla, ze na zoseknutie stromu treba sekeru a ja ziadnu nemam. Musim si daku zaobstarat. Drop z goblina ktory prave ide okolo mna? Nie, nemam zbran, to by trvalo vecnost kym ho zabijem. Uz viem! Vsak v Lumbe byva stary, dobry znami, Bob, skocim k nemu na navstevu, nieco unho urcite kupim. Lenze najst na Classicu Bobov obchod vobec nebolo take lahke ako som si myslel :p Ked som 3x obehol cely Lumbridge, nakoniec som s prekvapenim zistil, jeho obchod bol len par policok odtial kde som vyrazil. Svoju polohu nezmenil, to len v starej grafike vyzera vsetko dost nezvyklo. Nasledovala dlhocizna konvedzacia s Bobom o cene bronzovej sekery. Ked sme sa konecne dohodli, rozbehnem sa k najblizsiemu stromu a v tom prislo to najlepsie. Ikona s bronzovou sekerou, ktora odstartovala moju put po Lumbridgi, mi nad hlavou naskocila znova. Prekvapenie na zaver - pozriem sa do invu a co nevidim. Dve bronzove sekery :p Trochu som pozabudol, bronze axe si hrac prinesie so sebou uz z Tutorial Islandu. Ikona nad hlavou len symbolizovala vykonavajucu cinnost mojho charaktera. A ano, s levelom 1 wc trva zoseknutie obycajneho stromu nejaku tu chvilku.
Stacilo len trosku viac trpezlivosti v uvode a usetril by som si.... vlastne nie, pripravil by som sa o prekrasny exkurz do historie hry, ktoru mam tak rad, sveta Runescape.

Image

Fri 22. Jan 2016 10:44:45

Ked som bol mlady, tak som si to furt chcel vyskusat. Nic no, obrazky su fajn, čista hipsterčina toto.

edit: teda mladsi, mlady som stale... a krasny.

Fri 22. Jan 2016 15:42:17

No, ja som bol prekvapený, keď som sa snažil robiť firemaking :D :D Musíš ručne dropnúť log, potom use tinderbox na log položený na zemi ... kým zapáliš jeden normal log, tak klikneš minimálne 10x :D Nefunguje to tam ako teraz, že dáš use na log a samo ti to zapáli ... tam sa ti niekedy nepodarí zapáliť, tak musíš znovu skúšať :D A taktiež som tam stratený v tej starej grafike a dlho mi trvá, kým zistím, kde vlastne som.

Fri 22. Jan 2016 19:18:32

Viktor 36 wrote:No, ja som bol prekvapený, keď som sa snažil robiť firemaking :D :D Musíš ručne dropnúť log, potom use tinderbox na log položený na zemi ... kým zapáliš jeden normal log, tak klikneš minimálne 10x :D Nefunguje to tam ako teraz, že dáš use na log a samo ti to zapáli ... tam sa ti niekedy nepodarí zapáliť, tak musíš znovu skúšať :D A taktiež som tam stratený v tej starej grafike a dlho mi trvá, kým zistím, kde vlastne som.

O to vic respektovat to, kolik muselo zabrat Zizemu dat 99 fm :)

Fri 22. Jan 2016 20:45:52

Sun Wukchung wrote:
Viktor 36 wrote:No, ja som bol prekvapený, keď som sa snažil robiť firemaking :D :D Musíš ručne dropnúť log, potom use tinderbox na log položený na zemi ... kým zapáliš jeden normal log, tak klikneš minimálne 10x :D Nefunguje to tam ako teraz, že dáš use na log a samo ti to zapáli ... tam sa ti niekedy nepodarí zapáliť, tak musíš znovu skúšať :D A taktiež som tam stratený v tej starej grafike a dlho mi trvá, kým zistím, kde vlastne som.

aj na nasej scene bol typek, čo dal 99 fm na rsc. Myslim, ze sa volal Zizelevak (Rorr Dzirr)

Sat 23. Jan 2016 0:17:20

Firemaking byl strašný, trvalo to moc dlouho. Pobavil mě thieving, který šel celkem hladce, ale pak na mě začal okradený útočit.

Sat 23. Jan 2016 13:25:10

Hyger3 wrote:Firemaking byl strašný, trvalo to moc dlouho. Pobavil mě thieving, který šel celkem hladce, ale pak na mě začal okradený útočit.

A tu je rozdiel medzi thievingom dnes a vtedy ... keď na teba zaútočí, tak je to normal fight ako keby si na neho dal attack. :D V dnešnom RS iba dostaneš jednu šupu a môžeš pokračovať.

Sat 23. Jan 2016 16:39:54

Radqo wrote:
Sun Wukchung wrote:

aj na nasej scene bol typek, čo dal 99 fm na rsc. Myslim, ze sa volal Zizelevak (Rorr Dzirr)

No ja myslel prave Zizelevaka, akorat jsem ho zdrobnil na Zize :)

Sat 23. Jan 2016 16:49:46

Sun Wukchung wrote:
Radqo wrote:
Sun Wukchung wrote:

No ja myslel prave Zizelevaka, akorat jsem ho zdrobnil na Zize :)

jeez, som automaticky precital Zezimu. :D sorač