Chronicle: RuneScape Legends

Sun 19. Oct 2014 11:20:14

Chronicle: RuneScape Legends

JAGEX počas posledného RuneFestu ohlásil zbrusu novú hru - Chronicle: RuneScape Legends! Ide o kartovú hru, ktorá by mala výjsť už v roku 2015. Narozdiel od originálneho RS by ale mala byť dostupná okrem PC a Macu aj na mobily a tablety. Vývoj už začal začiatkom tohto roka v tichosti a zatiaľ je známych len málo informácií.

Oficiálna stránká však ukazuje, že bude možné...

...vytvárať vlastné questy pomocou kariet...

Image

...samotné questy prežívať...

Image

...bojovať s ostatnými hráčmi.

Image

Oficiálna stránka hry
https://www.rschronicle.com/

Viac informácií bude zverejnených v nasledujúcich mesiacoch, ale už teraz je známe, že Chronicle bude obdoba Heartstonu od Blizzardu :) Určite budem tento topik dopĺňať o nové informácie, či už z videa z RuneFestu (ktoré som ešte nestihol ani len pozrieť) alebo odinakiaľ.

Re: Chronicle: RuneScape Legends

Sun 19. Oct 2014 11:22:24

jagex se pekne opici po world of warcraftu ... :) heartstone napr :akon:

Sun 19. Oct 2014 12:38:16

^ Jedna firma vytvorí pomerne populárnu kartovú hru, tak všetko ostatné je už len 'opičenie' :facepalm:

Neznášam túto logiku :|

Sun 19. Oct 2014 14:14:14

Má to podobné črty. Takto asi pred dvoma rokmi dospel jeden chalaň (zabudol som RSN ) k tomu, že minecraft je kópia Runescape-u :D. Keď sa to tak vezme tak všetko je kópia všetkého. Ide o to, že keď je väčšina vecí vymyslená, všetko ostatné bude podľa širšieho okolia " kópia ". V hrách ide o prvú hru či niečo podobné.
Trošku off-topic na túto tému "kopírovania", kľudne pošlem článok ak vás to zaujme.
Spoiler:
Teraz riešil aj CHN firma Xiaomi (kšaomi), že posledným modelom (Mi4) kopírujú Iphony a Apple ich žaloval za kopírovanie ich vlastníctva, dizajnu a operačného systému ( MiUi ). Predseda im vtipne odpovedal, že pošle terajšiemu riaditeľovy applu ( neviem meno, odkedy zomrel Jobs ide to od 10-5 ) najnovší model úplne zadarmo, nech si to preveria.

Aj takéto veci sa riešia, pridávam pesničku ktorá to vystihuje ;)

"veď kópie sú vždy tí druhí, radšej budem posledný"

Sun 19. Oct 2014 20:44:00

Síce som o tom počul len zbežne, veľmi s ami to páči. Hlavne nápad, že sa to bude dať hrať popri RS - nalogovaný na jeden acc a obe hry budú prepojené. Karty do hry bude možné nájsť v hre, získať dropom z monštier alebo za questy atď.

Dúfam, že monštrá a postavy - nemusia mať všetky, ale aspoň tie najvýznamnejšie budú mať kopu animácií - privolanie do hry, rôzny útoky, bojové štýly a pokriky a animácie pri smrti. Mohli by si zobrať príklad Yu gi oh. Ak to spravia na tento systém, môžeme si pripadať ako pri pokémone a chytaní pokémonov/zbieraní kartičiek :D

Nenazval by som to kopírovanie, len inšpiráciou a zdokonalením :twisted:

Sun 19. Oct 2014 21:43:39

Off-topic for Kw.

Spomínaš Yu-Gi-Oh --> nevieš mi poradiť stránku s epizódami ? (najlepšie aspoň s titulkami)
Naposledy som to pozeral pár rokov do zadu a mal som to veľmi rád :))