Ironman mode

Sat 13. Sep 2014 19:26:08

Ironman Mode a
Hardcore Ironman

Oznámení Jagexu ohledně vytvoření nového herního módu a zpřístupnění oficiální Ironman výzvy zapříčinilo nemalý povyk. Mod Pips na fóru objasňuje všechny otázky a pochybnosti, které zatím byly vyřčeny.

Tento příspěvek se bude zabývat Ironman módem pro RS3. OSRS je odlišné a můžete se o něm dozvědět více na vývojářském blogu OSRS.
Ironman aka Ajronmen


Treasure Hunter - začněme pěkně popořádku. Treasure Hunter (TH) nebude v Ironman módu podporován. Hráč nebude schopen otevřít okno s TS a ani získat klíče. Na základě štěstí a spojitosti s mikroplatbami jsme se rozhodli, že by to bylo v rozporu s přesvědčením hráčů vyhledávající "do it yourself" čistou cestu. Přes skutečnost, že se v tomto rozhodnutí odrazí náš příjem, doufáme, že si tímto získají Ironmani největší možnou podporu komunity.
Hiscores - Ironmani a Hardcore Ironmani se budou objevovat na hlavní hiscore tabulce, nicméně zde bude ještě separovaný žebříček nejlepších hráčů jak Ironmanů, tak i jejich Hardcore kolegů.
Bonds - Ironmani budou moci kupovat bondy z GE, popřípadně klasicky přes trade s ostatními hráči, ale nemohou bondy prodávat a samozřejmě je nemohou vyměňovat za Treasure Hunter klíče. Tzn. , že hráči mohou používat bohatství svých dalších účtů, aby mohli platit za členství na svém Ajronmanovi, jak je jim jen libo.
Downgrading - Pokud chcete konvertovat svého Ajronmena na regulérní účet, stačí si zakoupit Knihu Manýrů (Book of Manners) od Mr Ex v Edgeville za 100k gp.
Worlds - Ajronmeni budou hrát na stejných světech jako každý jiný.
Account linking - Chystáme velkou změnu ohledně managementu účtů, která umožní slučovat více postav (charakterů) pod jeden účet (account). Nicméně s tím nemáme žádné hlubší plány.
Shield of Arrav & Heroes Quest - Klíčové předměty z těchto questů lze měnit mezi hráči přes klasické trade rozhraní, podobně jako je tomu u bondů. Všechny ostatní předměty jsou zablokované a hráč obdrží zprávu typu: ‘You cannot trade this in Ironman mode.’ (Tento předmět nelze měnit v Ironman módu.)
Image

Monster tagging, drops & XPs - Bude třeba obojího - tagnout příšeru a navíc udělit majoritní poškození (< 50 %) za účelem získání dropu. XP za zabití se budou odvíjet od poškození, které udělíte.
Disabled feature - Následující herní obsah bude znepřístupněn Ajronmenům - Lootshare, PvP XP, PvP Loot, Group-based abilities, group-based spells, group-based buffs, divine locations ostatních hráčů, Treasure Hunter, Assist, Accept Aid, and Social Slayer. Nadále můžete využívat přístupu do PoH ostatnách hráčů, kromě blokovaných částí (portály, lecterny, altary apod.)
Nerfed features - Klanové citadely a jejich skill ploty poskytují pouze 25 % standartních XP.
Minigames, D&Ds - Veškeré aktivity, které zahrnují kooperaci s více hráči a dávají předměty (ores, logs - resources) budou zakázány. Toto platí také pro Sinkholes a Warbands.
Life-saving items - Jakými jsou Ring of Life a Sign of Life budou nadále funkční za předpokladu, že si je hráč vytvoří sám.


HC Ironman aka Hárdkór Ajronmen


Hardcore Ajronmeni způsobili také hodně velkou debatu. Nemusíme sami zmiňovat, že neplánujeme z tohoto módu utvořit široce využívaný mód. Jedná se pouze o obsah věnovaný pouze těm nejvíce hárdkór hráčům, kteří chtějí extrémní obtížnost a cítit ten obrovský hazard dnes a denně.

Pokud v HC Ajronmenovi umřete, umřete navždy. Nadále tu bude možnost se připojit do lobby, nikoli ale na herní svět (tzn. trvalé zanechání stopy na hiscore). Nicméně "bezpečné" smrti (jako například u Dungeoneeringu) se nepočítají jako permanentní.

Mnozí hráči se obávají problémů s připojením k internetu, které je může zabít a ztratí celou jejich postavu nevlastní vinou - nefér. My to vidíme tak, že se jedná o určitý risk a výzvu. Lépe řečeno, přidáme slabé a základní ochranné prvky, ale musíte si je sami zasloužit! Koneckonců jste Ajronmeni!

První možnost, jak si zajistit pokračováni ve hře po smri je otevřit si možnost automatického konvertování na regulérního ajromena při smrti. To můžete provést zakoupením Jar of Divine Light u Mr Ex za 100k gp. To značí, že bohové se s hráčem setkají po smrti a dovolí mu navrátit se k životu jako běžný ajronmen. Jedná se spíše o odemykatelnou věc než-li o předmět (jako scroll aj.). Bude to stát GP, takže hráči musí učinit taktické rozhodnutí zda-li obětují cenné peníze výměnou za záchrannou síť.

Druhá ochranná síť skví v dlouhodobém hraní - Pokud dosáhnete total levelu 1000 a obětujete 100k gp, můžete si zakoupit Divine Coin od Mr Ex, který při nabídnutí po smrti, hráče vrátí mezi živé, ale opět jen jednou! Další coin lze koupit na total levelu 1600 za 10m gp. Tzn., že zde je maximum pouhých dvou extra životů a nic víc.

Cítíme, že je důležité učinit tento herní obsah odměnou, kterou si musíte zasloužit, namísto věci, kterou nabídneme všem. Mějte na paměti, že nebudeme provádět žádné roll-backy nebo recoveries pro HC Ajronmeny za žádných okolností - opět je to již zmiňovaný risk, který si s sebou ponesete napříč svým dobrodružstvím.

Už se pomalu dostáváme ke konci této železné novinky. Poslední věcí, kterou nám Jagex oznamuje je ta, že privátní testování začne 29. září! V topicu na oficiálním fóru se Jagex ptal hráčů - dobrovolníků, kteří by chtěli obětovat svůj čas za účelem testování. Tento beta-test bude probíhat normálně za běžného herního provozu, ale na účtech, které budou Jagexem pro to vytvořeny, ale jejich záznamy a úspěchy se neobjeví na Ajronmenových hiscores. Vybírání těchto dobrovolníků proběhne naprosto náhodně týden před zahájením testování.

Re: Ironman mode

Sat 13. Sep 2014 20:00:56

Čím ďalej, tým viac ma mrzí, že som nenašiel ďalších 4 ľudí do teamu na Iron Choob Mini Jagex Cup.

Na Ironman mode sa teším a určite si vytvorím novú postavu, zrejme v HardCore mode. Dúfam, že prežijem F2P questy. Na memb sa nechystám, chcem si len vyskúšať EoC - tréning s low level abilitami od lvl 1.

Re: Ironman mode

Sat 13. Sep 2014 23:31:52

Hm, ja sa na ironmana teším a vytvorím si takú postavu :)

Akurát nemám potuchy z čoho ju budem financovať, lol.

Re: Ironman mode

Sun 14. Sep 2014 13:52:24

Premýšľam, či mám vytvoriť nejaký acc s cool name už teraz alebo počkať... :D

Re: Ironman mode

Sun 14. Sep 2014 15:18:31

Kanon - financovať ju nebudeš - všetko musíš na nej zarobiť/získať sám. Tradovať sa nebude dať.

Axl - meno si asi ešte nevyberieš - je to jedna z prvých vecí pri zakladaní postavy. Iron man postavy sa budú dať zakladať až po update. Pri vytváraní postavy si musíš zvoliť Iron Man Mode, ktorý tam teraz ešte nie je dostupný.

Re: Ironman mode

Sun 14. Sep 2014 18:52:58

Bonds - Ironmani budou moci kupovat bondy z GE, popřípadně klasicky přes trade s ostatními hráči, ale nemohou bondy prodávat a samozřejmě je nemohou vyměňovat za Treasure Hunter klíče. Tzn. , že hráči mohou používat bohatství svých dalších účtů, aby mohli platit za členství na svém Ajronmanovi, jak je jim jen libo.