Dopis na rozloučenou od MMG

Fri 12. Sep 2014 11:03:55

MMG končí na pozici CEO
Překlad

Na konci roku 2014 opustí Mark Gerhard po 7 letech JAGEX. Ve světě RuneScape se toho za jeho éry událo spoustu. Mezi nejvýraznější updaty a kroky, které MMG prosadil, se určitě řadí zredukování počtu botů na minimum, návrat Wilderness, zvýšení bezpečnosti účtů, příchod EoC, RS3 a návrat RuneScape 2007. Některé updaty byly hráči sice odsouzeny, ale na druhou stranu i MMG je jenom člověk.

Mark Gerhard

Mark Michael Gerhard (*13.7.1976), také známý jako Mod MMG, je v současnosti CEO společnosti JAGEX. Na této pozici vystřídal v roce 2009 zakladatele hry Andrewa Gowera. Než získal pozici CEO, pracoval v JAGEXu od roku 2008 jako CTO (Chief Technical Officer).

Před nástupem do JAGEX

Než nastoupil MMG do JAGEXu, pracoval dlouhá léta na vysokých pozicích především v technickém/bezpečnostním sektoru.

• Bezpečnostní architekt v GTECH, kde působil jako hlavní bezpečnostní architekt pro National Lottery
  • Technický ředitel na Ministerstvu dat
  • Group Systems Manager v Sterling Relocation
  • Chief Operating Officer v Serious
  • Hlavní konzultant v Chromasonic Computer Centre Ltd
  • IT ředitel v Hospital I.T. Solutions (Pty) Ltd
  • Bezpečnostní konzultant v Rand Merchant Bank

Práce jako CEO v JAGEX

Jakmile MMG nastoupil do JAGEXu oznámil, že v budoucnosti se mohou těšit na updaty i F2P hráči. Oznámil také, že nový skill bude přístupný i neplatícím hráčům. Tyto sliby dodržel a do hry byl přidán Dungeoneering, a také několik questů, které přibyly ve světě F2P. F2P hráči, kteří měli alespoň 12.5mil total xp, získali přístup na RuneScape fóra.

Dále bylo oznámeno, že přibude do hry více High-level Contentu, a že bude updatován Magic, který za Melee a Ranged zaostával podle MMG. Tyto sliby se mu také podařilo dodržet.

Dále se za MMG zlepšila komunikace mezi JAGEX a fansites.

V roce 2009 převzal cenu Golden Joystick pro JAGEX, který byl jmenován nejlepším herním developerem ve Spojeném Království za rok 2009.

Dopis na rozloučenou

Zdravím Všetkých,

Posledných 6 rokov mi bolo nesmiernym potešením byť CEO (generálnym riaditeľom) Jagexu. Len s ťažkým srdcom Vám dnes píšem, že toto bude môj siedmy a posledný rok v Jagexe, pretože v Decembri opúšťam túto fantastickú spoločnosť a tento talentovaný zanietený tým.

Dlho som uvažoval nad tým, akým spôsobom a kedy povedať „zbohom“ nie len všetkým úžasným ľudom v Jagexe, ale samozrejme aj našej milovanej RuneScape komunite. Oboje zohrávali v mojom živote veľmi plodnú rolu po dobu, ktorá pripomína večnosť a ja som si dôkladne užil každú jednu minútu tejto služby.

Keď sa obzriem sedem rokov späť, prešli sme (ako pracovňa) riadny kus cesty a niet o tom väčšieho dôkazu ako je samo RuneScape. Teraz, počas nášho 14. roku spolu, RuneScape sa stále vyvíja a znovuobjavuje.

Jedným z mojich úspechov, na ktoré som v Jagexe asi najpyšnejší, je/bola naša snaha riešiť problém Botovania a Gold Farmingu. Keď som sem prišiel, toto bol obrovský problém biznisu, ktorý trápil túto hru a komunitu mnoho rokov. Dnes je hra vďaka zavedeniu Bondov prakticky bez botov, gold farming rovnako takmer úplne vymizol. Prešiel rok od zavedenia bondov a veľmi rád vidím také množstvo hráčov užívať si výhody mnohých rokov tvrdej práce a loajality.

Naspäť v roku 2009 som sľuboval, že začneme viac komunikovať s komunitou a že vás (po zdanlivo mlčanlivej dekáde) budeme udržiavať v obraze. Presuňme sa do roku 2014 a myslím si, že sa nám to podarilo. Návrat PvP do wildu a free tradu, spustenie Old School RuneScape a najnovšie aj Legacy Módu, to všetko bolo iniciované Vami!

K tomu pridajte spustenie tzv. Player Power začiatkom tohto roku, s nadšením som pozoroval rovnako tím ako aj komunitu, ako ochotne sa chopili tohto nového spôsobu spoločnej spolupráce. Stále si myslím, že toho dokážeme ešte viac a viem, že môj dobrý priateľ Mod Pips a zvyšok RuneScape tímu majú pripravené nejaké prelomové plány na rok 2015 (Nebudem im brať ich zaslúženú žiaru reflektorov).

Nebolo by odo mňa fér povedať, že všetky moje rozhodnutia boli správne, pretože úprimne, neboli, ale môžem Vám sľúbiť, že všetko, čo sme kedy spravili, bolo vždy spravené s najlepšími úmyslami pre RuneScape. Naozaj si myslím, že RuneScape má teraz najsilnejší, najzanietenejší a najangažovanejší tým, aký kedy mal a budúcnosť RuneScape je vskutku vo veľmi dobrých rukách.

Pri všetkej počestnosti, s mojím odchodom na mysli, robil som krok späť a predal som pred nejakým časom virtuálnu taktovku Modovi Pipsovi. Nepochybujem, že povedie RuneScape ku svetlej budúcnosti. Viem, že Pipsovi a tímu doprajete rovnakú zanietenosť, nadšenie, podporu a odozvu (dobrú aj zlú), s akou som bol obdarený počas rokov aj ja.

Nakoniec by som chcel využiť túto príležitosť, aby som poslednýkrát povedal „Ďakujem, že hráte RuneScape“ a ja sa budem naďalej objavovať v hre (na mojom choob accounte) ešte mnoho rokov.

Bavte sa!

Ďakujem

Mark Gerhard

Přeložil Anopheles

Re: Dopis na rozloučenou od MMG

Fri 12. Sep 2014 16:53:02

Po 7 letech ve funkci CEO opouští Mark Gerhard JAGEX.

je v současnosti CEO společnosti JAGEX. Na této pozici vystřídal v roce 2009

Okej :akon:

Fri 12. Sep 2014 22:21:10

Stále ještě vykonává funkci CEO. Odchází až na začátku roku 2015.

Fri 12. Sep 2014 22:58:21

Keď Matonym včera postoval topic o odchode Moda Alfreda, tak ma hneď napadlo - odchádza taký rookie moderátor a už je o tom zbežný topic na CSF fóre. Čo keby odišiel niekto významnejší, trebárs MMG? Nasledovali ďalšie myšlienkové pochody - neviem prečo ma napadol MMG, ale asi preto, lebo práve on prezentoval všetky veľké udalosti v RS za posledných pár rokov. Zamýšľal som sa nad tým, čo všetko do hry priniesol a či by ho niekto mohol v dostatočnej kvalite nahradiť alebo ešte predčiť. A bum, o deň na to mod MMG ohlási svoje plánované odstúpenie z funkcie.

Najlepšie updaty ktoré oznámil? Pre mňa jednoznačne bondy.
Viem, že omnoho podstatnejší bol bot-nuke a anti-boting systém, avšak ten z hry odstránil veľa "NPC :D" a tak sa mnohé oblasti v RS doslova vyľudnili, vrátane mojich obľúbených minihier ako Soul Wars, Fist of Guthix, ... čo ma veľmi nepotešilo.

Ako pozerám, má za pestrú kariéru, všetko samé vedúce pozície. Patrí medzi absolventov Cambridgu? Zaujímalo by ma kam sa chystá ďalej.

Super článok Miško.

Sat 13. Sep 2014 11:03:39

Misko wrote:Stále ještě vykonává funkci CEO. Odchází až na začátku roku 2015.

7 let znamena zeby musel odejit az v 2016.

Sat 13. Sep 2014 11:27:50

Dobře upravil jsem to Suníku aby sis nestěžoval furt :D

Sat 13. Sep 2014 11:41:21

Misko wrote:Dobře upravil jsem to Suníku aby sis nestěžoval furt :D

Ja jsem hnidopich co? :D

Sat 13. Sep 2014 19:35:45

Tak ako napísal KW, zaujímalo by ma, kam ide ďalej ale ešte viac by ma zaujímalo, prečo odchádza. :?

Sun 14. Sep 2014 23:12:18

Pěkný článek .GJ

Sat 04. Oct 2014 18:22:55

Goodbye