Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Tue 10. Jun 2014 17:53:44

Takže pridávam Vám časť Elfských deníkov o týchto 2 zaujímavých klanochTrahaearn


Tento klan je zamerány na mining a smithing :)

Vnútorný okruhImage

Mining & SmithingMining


V tomto okruhu budeťe mať možnosť tažiť nasledovne suroviny

2x runite ore spot

10x adamantite ore spot

10x coal mining spot

5x gem rocks spot (sapphire, emerald, ruby, diamond, dragnostone, onyx, a taktiež summoning gems) aj keď pravdepodobnosť je veľmi mizivá :D

Ďalej tu máme Seren Stones, prístupné od 89 Mining


Image

Taženie alebo obkopávanie týchto Stones je veľmi podobné Ivys pri woodcutingu nedostanete z nich žiadny produkt ale xp budú najvyššie v hre, potom ako odkopete tú špinu Stone sa prepadne cez trapdoor a dostanete kopu xp :)

Smithing


Ale nemyslite si že to budé až take bezcenné :) popri tažení sa vám bude do inventrára pridávať Seren´s corruption ktorú môžte vysmithovať na kovadline za tiež pekné xp, ale prekvapivo s toho tiež nieje žiadny produkt (rovnako ako pri protean bars)

Vo vnútornom okruhu sa budu pohybovať Trahaearn workers, ktorých môžte od levelu 92 thieving okrádať, looty z týchto robotníkov su náhodne gemy a rudy.


Vonkajší okruh


Vo vonjakšom okruhu sa budú nachádzať

4x kovadliny
1x pec
1x deposit box na rýchle bankovanie

Ďalej nám tu pribudne dodatok ku týždennemu D&D God Statues socha Glarial ktorú tam budete môcť vytesať (god Seren)

Image

Vo vonkajšom okruhu bude taktiež 1x tree patch :)

Crwys


A tento je zas zameraný na skilly založené na prírodnej báze :D

Vnútorní okruh


Image


Woodcutting - vo vnútornom okruhu sa budú nachádzať nasledovne stromy

8x choking ivy
5x magic tree
5x yew tree

Herblore

1x herb farming patch

Thieving

Od Thieving levelu 98 môžete okrádať Crwys workers ktorých môžte ukrátiť o semienka, logy, farming amulety, composty ale aj o birds nest v ktorých je možné nájsť celkom užitočne veci.

Taktiež nezabudnime na bank chcest ktorý tu bude tiež :)

Vonkajší okruh


Obrázok bohužial nemám :(

Vo vonkajšom okruhu nájdeme Elder Tree patch (level 90 farming) do ktorého môžete zasadiť Elder tree pomocou elder seed, ktorý môžete ukradnúť Crwys Workerom ako som spomenul vyššie :)

Sadenie Elder tree je rovnaké ako u ostatných stromčekov zasadíte ho do plného potu zo soil počkáte kým sa sadenica ujme a zasadíte ho :) Rúbanie však bude trošku iné... Limit rúbania je 5 minút je úplne jedno koľko logov za ten čas stihnete narúbať po 5 minútach strom padne a bude nepoužiteľný až pokiaľ znova nevyrastie cca 10 minút.

Spirit tree

Ak si pamätáte tieto stromy ktoré sa používajú na teleportáciu tak tu si môžte jeden zasadiť, bude to najväčší spirit tree v hre :)

Ak máte hotový quest Prisoner of Glouphire a porozprávali ste sa s Gnome ktorý ten strom stráži tak budete schopný ak som to správne pochopil zasadiť 3 stromy naraz neviem to presne :(

A taktiež tu budú Workers ktorých môžete okrádať (98 thieving)


Prikladám obrázok ako budú Workers vyzerať :D

Image

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Tue 10. Jun 2014 18:04:29

Dík za preklad.
Socha Seren vyzerá úchvatne.
Som zvedavý hlavne na #Mining

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Tue 10. Jun 2014 20:48:24

Nový translator? :D

Jinak good job

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Tue 10. Jun 2014 21:54:21

Dark wrote:Nový translator? :D

Jinak good jobyes yes novy :D nemate zaco :D

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Tue 10. Jun 2014 22:46:17

Tu su zmeny, ktore do tejto casti zaviedli po vydani dennika na zaklade feedbacku od hracov
http://services.runescape.com/m=forum/l ... 3,65385616

Spoiler:
Hey all,

Thanks again for your feedback on the Crwys and Trahaearn areas (I'll never get used to spelling those). Here are our plans based on your comments:

Crwys and Trahaearn:

General comments:

A few of you have noted that Crwys and Trahaearn only add a little that is new to their related skills; some people wanted additional tiers of ore, log and bar to make elf gear. I wanted to quickly explain our thinking...

Trahaearn: Firstly, crystal weaponry is coming, but with the Ithell clan, which will be revealed this week. It also feels like the wrong time to make wholesale additions to Smithing when the entire skill is being earmarked for a rework (see the Runefest ‘Ideas for the Future’ session). We also pinpointed slow training at high levels and frustrations with exhausting rocks as the priority for improving Mining and Smithing, which is what led us to the Seren Stones and Seren Corruption.

Crwys: In terms of Woodcutting, we wanted a number of trees in one location, close to a bank and with the ability to socialize while cutting. That was our aim for the city, since Woodcutting already has a fair number of high level options for a budding lumberjack. From a Farming perspective, we wanted to spread the patches around the city, since movement around the city (Voice of Seren, Jack of All Trades) is a running theme, so you’ll find more and more farming patches cropping up in future design documents.

Other points:

• We’ll be adding a character who will sell you seeds. A number of you mentioned that you wanted to buy saplings from this seller, but we want to know more from you - why would this be worthwhile to you? How would you want this to work?
• We’re looking at ways of introducing concentrated mithril deposits. It’s likely that this will only appear during the Voice of Seren, and periodically within that hour. It will share many of the mechanics of concentrated ore in the Living Rock Caverns.
• We will be adding a bank chest to the Trahaearn area.
• We will be looking to add a hops patch to the Crwys area.
• We like the idea of adding an effect to one or more of the farm patches in the area, in the same manner as My Arm’s farming patch. This should be earned, so we will be locking this behind the Elf Task Set.
• A few of you wanted non-XP rewards for mining the Seren Stones, like a reward shop with a points system. We’re not convinced that the Seren Stones need this, in much the same way that choking ivy doesn’t need a reward shop – people’s motivations here will be more for the relaxed method of interaction, the XP and the social interaction.
• Summoning gems will now be given in addition to the gem you would have received from a gem rock, not instead of that gem.
• We received feedback that there are both too many and too few rocks in the area. We feel that the number of rocks is just about right.
• We will ensure that onyx is very rare from the gem rocks
• A few of you have wondered where the crystal tree is in the Elf City. Please read the Tower of Voices design document – you will be required to grow your own crystal tree in the centre of the city. We will likely change the name of this tree to subtly differentiate it from existing crystal trees, as they work slightly differently.
• A few of you have questioned why the Crwys require a higher level of pickpocketing than the other elves. It’s our intention that the elves have a variety of pickpocketing levels, with increasing XP and values of drops, so that you feel a progression as you train your Thieving.
• There were some requests for dwarves in the city, as well as some feedback that the dwarves should not be included. We like the idea, but there will be plenty of character in the Trahaearn area without the elves, and we’d like to keep this element hidden just for now.
• An idea of including an ent gained a bit of attention on the forums. We like that idea, and we will be including one, making it the seed seller that was mentioned earlier.

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Wed 11. Jun 2014 8:42:34

Lance Freak wrote:
Dark wrote:Nový translator? :D

Jinak good jobyes yes novy :D nemate zaco :D


Tak to vítej v týmu :D

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Wed 11. Jun 2014 9:19:43

Concentrated mithril znie výborne.
Ak si predstavím lvl reqs na ores:
coal (lv 30) -> gold (lv 40) -> mithril (lv 55)
con coal (lv 77) -> con gold (lv 80) -> con mith (lv 85?)

base exp/h: 65k -> 80k -> 100k?
v takomto prípade by sa to vrátane bonusov a urien dalo vytiahnuť aj na 140-150k minig exp/h
ak bude blízko seren stone bude to dobrá kombinácia na minovanie

A ak si vezmeme že obnovovať sa bude len raz za hodinu, tak je to celkom fajn, taký concentrated rock môže vydržať aj 20 min. Ešte je otázne či to bude globálny kameň pre všetkých hráčov (zmení sa world kde nikto neťažil a môžete zažať kopať ďalší kameň) alebo to bude spawnovať pre každého hráča zvlásť (ako elder tree)

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Wed 11. Jun 2014 13:20:19

Ještě větší zjednodušení #Mining a #Smithing ... Wbs jsou asi moc hard očividně. Palec hore ze 3. spirit tree a tu D&D sošku :)

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Wed 11. Jun 2014 18:49:25

Za mě teda žádný palec nahoru, už spíš chápu kritiku od Kubikule, protože tohle je už šílené zjednodušení. Jestli je vše pravda a bude to tak, tak zbytek RS světa asi bude pasé. Tady bude fakt vše šíleně rychlé. :roll:

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Wed 11. Jun 2014 21:16:08

Fritol wrote:Za mě teda žádný palec nahoru, už spíš chápu kritiku od Kubikule, protože tohle je už šílené zjednodušení. Jestli je vše pravda a bude to tak, tak zbytek RS světa asi bude pasé. Tady bude fakt vše šíleně rychlé. :roll:

to áno, ale castle wars na trim req ti to nenahradí (zatiaľ :D)

uvidíme čo ponúknu ďalšie skilly

každopádne, mesto bude mať vysoké skill a quest reqs, takže sa tam dostanú len najlepší
aj tak sú teraz vyplnené v hre len top skilling spoty, na ostatných miestach nájdeš prakticky len začiatočníkov, ktorých to ďalej nepustí

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Wed 11. Jun 2014 21:42:06

Teď o víkendu jsem stál v GE a přemýšlel, co budu dělat. V poslední době jsem si trochu hrál s cons, aktuálně 419 v HS, mám nasbíráno dalších 500k bxp a chtěl koupit nějaký mahogeny plank. Zadal jsem požadavek na nákup, koukám na cenu a nějak mi došlo, že s elf city bude další můj oblíbený skill v pr.... a tohle budou vyhozený peníze.
Jednou už jsem tohle velký zklamání zažil s RC, když jsem měl lvl nějakých 92, měl jsem naplánováno, jak to budu dělat dál. Byl jsem na sebe hrdej, jak jsem se v tomhle v tý době asi nejnáročnějším skillu daleko, a jak vyšel runespane, měl jsem za tři dny hotovo. Moc se bojím, že tohle bude podobné a veškerá práce, co jsem v cons udělal bude k ničemu.
Z RS mizí náročnost na skilování a nejsem si jistej, jestli tohle neustálé zjednušování má nějakou perspektivu.
Tohohle updatu se fakt bojím.

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Thu 12. Jun 2014 15:32:57

aaaron125 wrote:Teď o víkendu jsem stál v GE a přemýšlel, co budu dělat. V poslední době jsem si trochu hrál s cons, aktuálně 419 v HS, mám nasbíráno dalších 500k bxp a chtěl koupit nějaký mahogeny plank. Zadal jsem požadavek na nákup, koukám na cenu a nějak mi došlo, že s elf city bude další můj oblíbený skill v pr.... a tohle budou vyhozený peníze.
Jednou už jsem tohle velký zklamání zažil s RC, když jsem měl lvl nějakých 92, měl jsem naplánováno, jak to budu dělat dál. Byl jsem na sebe hrdej, jak jsem se v tomhle v tý době asi nejnáročnějším skillu daleko, a jak vyšel runespane, měl jsem za tři dny hotovo. Moc se bojím, že tohle bude podobné a veškerá práce, co jsem v cons udělal bude k ničemu.
Z RS mizí náročnost na skilování a nejsem si jistej, jestli tohle neustálé zjednušování má nějakou perspektivu.
Tohohle updatu se fakt bojím.Je pravda ze je dost smutne ako rsko zjednoduselo pomaly niektore privaty su narocnejsie ako classic ohladom toho RC uplne suhlasim tak isto slayer po facepunch je to 2X rychlejsie proste uplny nonsense..

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Thu 12. Jun 2014 19:56:12

Kwaichi wrote:
Fritol wrote:Za mě teda žádný palec nahoru, už spíš chápu kritiku od Kubikule, protože tohle je už šílené zjednodušení. Jestli je vše pravda a bude to tak, tak zbytek RS světa asi bude pasé. Tady bude fakt vše šíleně rychlé. :roll:

to áno, ale castle wars na trim req ti to nenahradí (zatiaľ :D)

uvidíme čo ponúknu ďalšie skilly

každopádne, mesto bude mať vysoké skill a quest reqs, takže sa tam dostanú len najlepší
aj tak sú teraz vyplnené v hre len top skilling spoty, na ostatných miestach nájdeš prakticky len začiatočníkov, ktorých to ďalej nepustíJakube -> tak oprava, už bude možné získať aj Castle wars ticket v Elf city :mrgreen:

"Tokens towards chompy kills, castle wars tickets, etc (uncommon)"

Re: Elf City Diaries - Trahaearn & Crwys

Thu 12. Jun 2014 20:44:25

Za dva roky bude i tohle moc těžké, a tak Jagex přidá nové město v pekle, kde budete těžit ModMark Ore ze kteréhé budou padat pořád onyxy a bude zde 760k/hour. Moparscape coming :D