Araxxi s komentářem cz (návod)

Sat 16. May 2015 11:59:22

Araxxi návod by paul potter 15.5.2015

Zvuk si musíte zesilit :twisted:

Není to dokonalý návod nejříve jsem natočil video pak jsem si řikal, že přídám komentář :D

V čase 2:30 jsem měl říct 100k hp a ne jen 100 :|

Helma,body,chaps: pernix
boty:Glaiven boots
rukavice:Tracking gloves
ring:Asylum surgeon's ring ( může ochranit adrenalin při použití abilitky)
amulet: Dragon Rider amulet (lze použit jakýkoliv na rang)
zbraně:ascesion crosbow
aura :penance nebo vampyrism
pocket slot: sign of life
Araxite pheromone lze koupit za 2-3m v ge (jinak vám pak muže padnout šance odhadem 1/20)padá misto šípů hlavní drop zůstává

Image

Doporučené staty

-> CMB staty: 95
-> Prayer: 95+ (turmoil)
-> Herblore: 96+ (overload)
-> Summoning: 96+ (yak)

Role: solo musíte zvládnout vše

Boj má 4 fáze z toho ve 2 fázi si můžete vybrat ze 3 cest.
vstup: lze zdarma, pokud je obsazena poplatek 200k vytvořit si vlastní instanci na 60minut, lze vstoupit re-join i po zabití araxxi.
Pokud vstupujete zdarma, doporučuju si vzít araxite pheromone, abyste měli Weakness araxii na váš typ výzbroje.

1.Faze – Hned po vstupu si vyberte cestu do 2 fáze otevřeny jsou vždy 2 ze 3. Ke zvolení stačí zapálit síť. Zapnout protect podle vaší výzbroje (magic při range ,range při melle a melle při magic). Po každém 4 útoku araxii použít anticipation nebo freedoom po celou dobu killu až do 4 fáze až po 50k hp araxora lze se vyhnout tak 2 ze 4 spec. útoku araxii !!!!! Po zabití nebo dosažení 0-5000 hp se přesunout do 2 fáze.

Spec útoky:
1.přitahnutí a šlehnutí za 4k hp a víc, přitáhnutí lze obejít pomocí anticipation nebo freedoom (jak je napsáno v první fázi, pokud jste nespustili tak rychle odběhnout od něho. čas videa 0:40 nebo 1:38

2. zabalení do sítě nelze se tomuto útoku vyhnout na 100% pomocí anticipation nebo freedoom lze, ale škody zmírnit na pouhé 2 hity jinak následuje 5 hitů (při prvním killu 2x 200 viz. agresivita ). Při tomto útoků klikejte na volné pole vedle vás, dokud se nedostanete ven. čas 2:14

3. hození sítě a jeho následný léčení celkem 5k hp, doporučuji přerušit boj a počkat až sít zmizí, při tomto útoků bude vracen útok s 2x větším hitem než dáte. čas 1:53

4.položení vajíček 2 až 3 někam na bojišti, letící ohnivá kole na vás. Nutno se přesunout na ně, snížení hittu na 1200 nebo 300 a vyhnutí se případnému boje s nimi. čas 4:20

2. Fáze –
1.pavouci (horní cesta)- objevuje se postupně 20 pavouků po 5 nutno zabít jsou tam 2spec pulse pavouk umí léčit 5k za 5 sekund mirrorback vrací veškeré poškození lze se tím i zabít :D doporučuju zabít přednostně,lze k tomu využít 1 místnost z první fázi, pak se přesunout do 3 místnosti.

2. jed (prostřední cesta) nutno nasáknout pavouka na 100% jedu v jezírku a přesunout se na horní plošinu tam stát tak aby ubývala procenta jedu, ale nesmí ubývat dolní číslo viz video 4:15 (nutno nasáknout kameny jedem aby se zbortili, postup do další fáze. Přibytí spec. útoku vytvoření jedového pavouka pavouk vybouchne a dává insta kill !!! čas 2:42 nutno se vzdálit od něho co nejdále. (pokud zareagujete pozdě občas není kam utéct nepodcenit po zhroucení skály slézt do 3 fáze.

3. stín (dolní cesta) přesouvaní se na světlo a měnit prot. magic a range podle letícího útoku. Po 1 minutě přijde útok araxíí podle šipek použít proti útok (jde li útok z leva končetinami nutno se vyhnout na levou stranu) pak ze spodu tak šipka dole atd. po rozbití zdi postupovat do 3 fáze.

3 Fáze: Při této fázi používá útoky z 2 fáze z cesty kterou jste nevyužili. Postupovat stejně jako byste postupovali ve 2 fázi. 1. pavouky zabít nebo 2nahnat vytvořeného pavouka na araxxi způsoby jed nebo 3přebíhat na světlo.

4 Fáze: používá všechny spec. útoky ze všech předchozích fází do hp 50000 a mění range a mage útoky nutno přepínat prot. po celou dobu 4 fáze. Doporučuji našetřit od 50000 do 25000 ultimete abilitku a spustit ji doporučuju při 35k hp po spuštění používat sara brewy po léčení nesnižují adrenalin. Po snížení hp pod 25k se vynoří stín,který kolem vas bude skákat ne nechte se rušit použijte adrenalin pot a silnou abilitku 50%. Pokud na vás stín skočí nutno se uhnout a pokračovat v útoku stale přepínat prot. popřípadě používat i jídlo, protože sara brewy občas nestačí.

Tip na závěr: pokud se něco podělá, třeba zapomenete yaka :D nebo do něj dáte magic logs (vše vlastní zkušenost :D ) lze se při přechodu mezi 3 a 4 fázi odejit do lobby a tím přerušit boj.
Last edited by paul potter on Sat 27. Jun 2015 21:06:30, edited 6 times in total.

Re: Araxii s komentářem cz (návod)

Sat 16. May 2015 14:01:02

Oceňujem snahu na vytvorenie pekného video návodu

Chýbal mi tam trochu rozsiahlejší popis výbavy, veľa ľudí z pár sekundového pohľadu na tvoj equip nevyčíta, že máš ne sebe Pernix a dual asc.
Je lepší na kill dual wield weapon alebo 2H?
Ako sa dá získať Araxyte pheromone?

Plánuješ spraviť aj iné video návody? Ja by som uvítal niečo na ROTS.

Sat 16. May 2015 18:52:24

S 2h zbraní nemám zkušenosti, pár lidí mi psalo že je stejně učinná jako asc cros neměli s ní problém. Další videa neplnuju tohle byl takový pokus myslel jsem že to bude lehčí :D a na rots jsem ještě nebyl :( ,ale chtěl bych tam někdy zajit ale neznám nikoho kdo by to chodil nějak pravidelně.

Sat 16. May 2015 19:00:11

Supr návod, jen ta výbava jak psal Kwaichi, ale to už je detail :)

BTW po zkouškách bych na rots klidně chodil pravidelně :p

Sat 16. May 2015 20:52:53

+1 Rep, vdaka za navod. So zopar modifikaciami z toho buder super-kvalitny navod, ktory urcite pomoze mnozstvu hracov. Awesome!

Sat 16. May 2015 23:32:55

Ahojky, videonávod je super, zajtra si nájdem čas a napíšem ti správu a vysvetlím ti čo zlepšiť poprípade zmeniť. Ako by mal vyzerať topic a video. Kedysi som strihal videá na trošku vyššej úrovni čiže ti poradím programy a efekty (ktoré radšej vynechať alebo použiť). Ak máš samozrejme záujem sa zlepšovať :)

Osobne sa teším za videoguide na araxxi keďže sa na ňu chystám už dlho a neviem sa prinútiť si niečo pozrieť ;)

Sun 17. May 2015 11:13:30

Asi nejlepší možnost by bylo pod video dopsat vysvětlení útoků a přidat k tomu časy z videa aby to bylo názorně předvedeno. Video na všechno stačit asi nemůže. Jo klidně napiš jak to vylepšit budu rád. Video jsem vytvářel co mně zrovna napadlo neměl jsem žádný plán ani prográmky, ale nějak se začít musí. ;)

Nebo přidat a upravit komentář ? S tim zvukem (hlasitost) to už asi nijak neupravim nebo nic není nemožné ? :D

Sun 17. May 2015 12:17:31

Ahoj

Diky za navod, me to teda pomuze moooc [smilie=super.gif]

mimochodem mas hlas jako Tomas Klus :wink: :oops: :D

Re: Araxxi s komentářem cz (návod)

Tue 23. Jun 2015 16:56:28

Díky moc za podporu, dopasla jsem pod to takový psaný návod, ale musel bych to psat daleko déle abych obsáhl uplně všechno. Ještě ten návod není ve finální fázy a asi nikdy nebude :)

Re: Araxxi s komentářem cz (návod)

Wed 24. Jun 2015 11:22:27

Dobrý to je:)

Jen bych přepsal to arraxi na arraxora.. Arraxi je až ta fáze 4.