Comeback Guide - Čo je nové v hre? (2017) - NEW!

Fri 18. Jul 2014 14:17:27

Comeback guide
29. 07. 2017 updateKde nás nájdete:
(RS3) Clan Chat: Czechoslovak Forces
(OSRS) Friends Chat: CSFO
Discord: https://discord.gg/TKKAx9g
Facebook: https://www.facebook.com/Csforces/?fref=ts


RuneScape 3 a OSRS na mobilné platoformy![img-inset=]RuneScape prichádza na mobily! A platí to pre RuneScape 3 aj Oldschool Runescape. S interface prispôsobeným mobilným platformám sa konečne dočkáme hrania RS kedykoľvek a kdekoľvek. OSRS verzia má dátum vydania ohlásený nešpecificky na začiatok nasledujúceho roka (winter 2018) a RS3 bude vydané o pár mesiacov neskôr z dôvodu väčšej náročnosti na portovanie. O bližších informáciach vás budeme informovať - neváhajte navštíviť náš Discord server a opýtať sa v prípade nejasností.[/img-inset]


Menaphos


Zbrusu nové púštne mesto Menaphos, ktoré z minulosti možno poznáte ako holé miesto na mape hneď vedľa Sophanemu, obohatilo hru o skutočne nádherné a žijúce prostredie, nové skilling metódy (insert skills here) zamerané hlavne na mid-level hráčov, 4 nové questy, nový Slayer Dungeon pre levely 88 a vyššie (viz. Slayer sekcia) a iné aktivity vrátane rôznych collectibles ako cats, scarabs a zbierania reputácie v štyroch dostupných districtoch mesta.Invention - prvý elite skill


Podstata nového skillu - Invention - spočíva v rozoberaní itemov, z čoho hráč získava rôzne druhy materiálov a komponentov. Tie sa využívajú na vytváranie nových zariadení a na tzv. augmentovanie combat a skilling itemov. Takéto itemy sa následným používaním levelujú a ničia, čo je hlavný spôsob tréningu invention skillu. Taktiež existuje možnosť si tieto weapons, armour a tools "operkovať", čiže vložiť si do nich perky s rôznymi bonusmi.
Invention je úplne prvý elite skill v RuneScape, čo znamená, že jeho XP curve je odlišná od pôvodnej - invention level 99 dosiahnete až pri 36M XP, a level 120 pri 80M.

Image
Slayer 120Spolu s Menaphosom Jagex expandoval a zatiaľ len mierne rozšíril slayer content. Level cap sa posunul z 99 na 120 a v novom Sophanem Slayer Dungeone pribudlo 16 nových monsters - corrupted a soul devourers - ktoré spadajú pod 2 nové slayer tasky. Požiadavky na ich zabíjanie sa pohybujú od 88 do 117 slayer level. V budúcnosti môžeme očakávať prídavky ďalších monsters - v kuloároch sa hovorí o nových Abyssal Monsters... Uvidíme.Ďalším veľmi zaujímavým prídavkom bol Player-owned Slayer dungeon, v ktorom si každý hráč môže umiestniť do troch miestností po 5 monsters, ktoré môže bez obmedzenia zabíjať aj mimo tasku. Tak isto ako pri Player-owned Houses, aj tu môžete navštíviť dungeony svojich friends a zabíjať aj ich monsters. Jagexu ako inšpirácia poslúžila známa hra Pokemon GO a na jej základe postavili Slayer Codex - kniha, do ktorej si môžete zbierať duše každého jedného slayer monstra v hre. Hráči, ktorí nazbierajú všetkých 146 obržia zlatý "Slayer Master" titul (ak vlastnia jeho pôvodnú verziu z minihry Rush of Blood).
Skilling pets


Títo "maznáčikovia" sú akýmisi spoločníkmi každého hráča, ktorý ich vlastní. V hre ich momentálne existuje 19, jeden pre každý non-combat skill (combat skills update je plánovaný ešte v roku 2017), a je ich možné získať vo forme dropu priamo počas skillovania určitého skillu. Zvyčajne trvá pár miliónov XP, kým padnú, ale niektorým hráčom to trvalo aj 100M+ XP. Ich skin je možné aj navliecť na akéhokoľvek Summoning familliara a používať ho prakticky kdekoľvek.

ImageImageImageImageImageImageImage

Luck Rework


To, akým spôsobom funguje šťastie a s ním súvisiace itemy bolo vylepšené v nedávnom Luck rework update. Luck je po novom rozdelený do štyroch tierov: Ring of Luck (tier 1), Ring of Wealth (tier 2), Ring of Fortune (tier 3) a Luck of the Dwarves (tier 4). Každý z týchto ringov ovlplyvňuje dropy na rozdielnych typoch monsters či clue scrolls (a iných vecí), avšak vyšší tier vždy pôsobí aj na nižšie tiers, preto nie je nutné vlastniť všetky 4 prstene, ale stačí mať len jeden (čo najlepší).

Perličkou na torte je Hazelmere's signet ring - ktorý má síce účinky na úrovni tier 4 ringu, ale jeho špeciálnou schopnosťou je aj zdvojnásobovanie dropov. Dá sa získať z monsters, ktoré majú prístup do Rare Drop Table a v súčasnosti sa jeho cena pohybuje na úrovni okolo 3 miliárd GP. 4 mesiace po vydaní tohoto updatu sa ich v hre nachádza len hŕstka - len niečo vyše 15.

Viac info (ENG): http://runescape.wikia.com/wiki/LuckDouble XP Weekends


Tradične dvakrát do roka, zvyčajne vo feburári (únor) a v septemberi (září), sa koná Double XP Weekend - event, počas ktorého každý, okrem Ironmanov, získava dvojnásobný počet XP za takmer každú skilling činnosť (neplatí napr. na Gilded Altar). Cela akcia trvá 72 hodín - od piatkového popoludnia až do pondelka 12.00 gametime a po celú dobu trvania sa udržuje miera +100 % XP, pomimo iných XP buffov ako outfity, pulse cores a iné.
EOC/Legacy Mash Up


Pre lepšiu customizovateľnosť si v rámci nastavení interface môžete zvoliť akúkoľvek kombináciu medzi EOC/Legacy interface systémom a combat systémom. Nie je preto žiadny problém bojovať s EOC abilitkami s legacy interface alebo naopak. K tomuto nastaveniu sa dostanete týmto postupom: Options >>> Game Settings >>> Gameplay Settings >>> General Gameplay.Virtual Levels


Levelovanie a zbieranie XP bola vždy jednou zo základných mechaník RuneScape. Po dosiahnutí levelu 99 však častokrát nastáva nuda, a tak sa Jagex rozhodol - po riadnom odhlasovaní komunity - vydať do hry nové 120 level master capes pre každý skill, a to spolu aj s virtuálnym levelovaním skillov aj po dosiahnutí levelu 99. Maximálnym (aj keď len virtuálnym) stropom je teda level 120 alebo aj 104,273,167 XP. Maximálny počet XP v jednom skille je stále 200M XP.RuneMetricsRuneMetrics je nástupca starého Adventurer's Logu obohatený o štatistické a analytické funkcie - XP tracking, Drop tracking, Wealth tracking, GP per hour a rôzne grafy a iné vychytávky. Jediným mínusom je, že v základnej verzii sú jeho funkcie obmedzené. Za cenu 1 bond/2 mesiace si môžete RunemMetrics užiť v plnej kráse.Quick Prayer PresetsKaždý určite pozná Quick Prayers, kedy kliknutím na ikonku hviezdy nad ability barom sa zapnú predvolené prayers. Novinkou je možnosť predvoliť si viacero kombinácií podľa potreby, či už v závislosti od combatu štýlu alebo bossa. Systém si pamätá aj poslednú použitú kombináciu prayers, čo len dodáva patričnú využiteľnosť.

NXT - new client


NXT client fungujúci na C++ ktorý mimochodom stále funguje aj popri starom Java cliente, predstavuje úplne nový spôsob akým sa da Runescape hrať. Vylepšenie výkonu a grafiky už bolo nutné vzhľadom na neustály pokrok techniky a celej hernej scény a nové grafické efekty ako napr. Ambient Occlusion, Volumetric Lightning, Draw Distance či Adaptive VSync (144 fps compatibility) posúvajú herný engine na úplne iný level. Značné zlepšenie výkonu pocitia aj uživatelia so slabšími PC, ale samozrejme, závisí aj od parametrov konkrétneho systému.Skyboxes (NXT client only)


Zásluhou asi najobľúbenejšieho JModa - Shaunyho máte v hre k dispozicií možnosť zmeniť si štýl sfarbenia oblohy a osvetlenia. Medzi dostupnými voľbami sa nachádza napríklad Dusk, Dawn, Midday, Eclipse a iné. Súčasťou tejto funkcie sú aj screen filtre, ktoré dokážu úplne zmeniť farebnú schému celého herného sveta až do úplne trippy rozmerov. Obe funkcie - skyboxes a filters - sa dokážu navzájom kombinovať, a tým aj vytvárať unikátne vizuálne kreácie - LSD-ready. Skyboxy si zapnete right-clickom na ikonku mapy.
Raids


Prvá vlna raids začína! V skupinke s maximálnym počtom členov 10 sa pokúsne pomôcť Goebies s bojom proti Airutom, Chargers, Jellies a hlavne dvom raids bossom - Beastmaster Durzag a Yakamaru. Ako drop môžete získať nový Tier 90 tanking armour pre každý štýl combatu a taktiež Mazcab Ability Codex, ktorým si môžete odomknúť 5 nových abilitiek.

ImageImageGod Wars Dungeon 2


Po obľúbenom God Wars Dungeone, ktorý je dodnes mimoriadne obľúbeným miestom bossovania bol do hry pridaný aj jeho sequel: God War Dungeon 2. Štyria nový základný bossovia - Helwyr, Twin Furies, Gregorovic a Vindicta+Gorvek dropujú nové Tier 85 zbrane - Cywir orb a wand (magic), Shadow Glaives (ranged), Dragon Raider Lance (2h melee) a Blade of Avarys a Nymora (Dual-wield melee) a T80 armour (non-degradable) a T85 armour(degradable). Každý z týchto nových bossov sú v očiach PvMerov neľahkým súbojo. Boj s nimi vyžaduje určité schopnosti a znalosť mechaník boja, avšak vedie k decentnému profitu. Samozrejme, každý z týchto bossov sa dá sólovať aj zabíjať v skupinke + dostupný je aj challenge mode s lepšími rewards a ťažšími súbojmi.

ImageImageImageImage
TelosPiaty, špeciálny boss v GWD2, Telos je dnes najobtiažnejším bossom v RuneScape a predstavuje úplný vrchol bossovania v RS. Trúfnu si naň len najskúsenejší PvMers. Každým úspešným killom sa nasledujúci súboj zvýší na obtiažnosti, tzv. enrage. So zvyšujúcim sa enrage Telos získava nové schopnosti, útoči čoraz tvrdšie a súboj sa stáva čoraz náročnejším, čo zároveň zlepšuje šancu na lepšie dropy. Dropy sa postupne zbierajú v chestke "The Trove of Telos" - v prípade smrti Vám v závislosti od dosiahnutého killstreaku ostane len určité percento lootu - vždy po úspešnom kille ale existuje možnosť vybratia si lootu, čo sprevádza aj resetnutie enrage a killstreaku.

Hlavným dôvodom, prečo sa Telos zabíja sú nové a najlepšie Tier 92 zbrane - Staff of Sliske, Seren Godbow a Zaros Godsword + Reprisal Abilitka. Hráči, ktorý prekonajú hranicu 500 % enrage sú taktiež odmenený titulom "the Warden"

Nex: Angel of Death


Prekvapením roka bolo vydanie "hardmode" Nex - úplne nový bossfight so síce podobnými, ale oveľa náročnejšími mechanikami. Optimálne v skupine 7 ľudí je skrátene "aod" jedným z najlepších spôsobov moneymakingu v hre. Medzi dropy patria nové Tier 92 zbrane - Praesul Wand a Praesul Orb, avšak na trhu najžiadanejším dropom sú Praesul codices/codexes. Tieto codexy odomykajú nové a silnejšie T99 prayers, hovorovo "vylepšené turmoily". Ich cena sa dlhodobo pohybuje na úrovni okolo 700M a pre ľudí, ktorý si chcú zlepšiť svoje DPS sú užitočnejšie než kúpa T92 weapons. T90 weaps + T99 prays > T92 Weaps + T90 prays
MagisterMagister je úplne najnovší, aj keď značne kontroverzný boss v RS3. Na jeho zabitie je potrebné mať Slayer level 115 (boostable) a každý kill si vyžaduje spotrebu jedného kľúča - Key to the Crossing. Hlavným dropom sú nové T92 dual-wield melee zbrane - Khopesh of the Elidinis a Tumeken a taktiež Gloves of passage (melee). Tento boss fight bohužial nie je obľúbeným miestom bossingu kvôli potenciálne nulovému profitu či dokonca strate.
OLD - 2014Tento topik je určený hráčom, ktorí sa po dlhšej dobre vrátili k hraniu. Sú tu spísané všetky dôležité herné updaty a udalosti, ktoré sa stali za posledných 18 mesiacov a o ktorých by mal každý vracajúci sa hráč vedieť. Linky na návody/články (ak existujú) máte priamo za textom.
Power To The Players


Jagex po niekoľkých komunitou nenávidených updatoch daroval hráčom doslova silu rozhodovať o ďalších dôležitých, ale aj menej dôležitých updatoch.

Hráči tak majú možnosť pravidelne hlasovať o rôznych zmenách týkajúcich sa gameplaya, questov, holiday eventov, nových bossov, o tom či vydajú skôr nový skill alebo Elfské mesto...


Viac v topiku o Runescape Polls - viewtopic.php?f=370&t=6605
New Interface System


Spolu s prechodom RuneScape 2 na RuneScape 3 prišiel aj nový interface systém. Spočiatku síce zabugovaný, ale v súčasnosti veľmi nápomocný systém (NIS), ktorý dovoľuje hráčom customizovať si celé rozloženie obrazovky podľa svojho gusta.
Bonds


Ak sa vám nechce platiť membera real life peniazmi, použite na to Bond! Jeho cena je približne 12M - 16 M gp a dá sa aktivovať na minimálne na 14 dní. Ďalej slúži aj na zakúpenie RuneCoins alebo Tresure Hunter keys (viz. nižšie).

Za poplatok približne 10 % sa dá untradeable bond konvertovať na tradeable a hráči si ich môžu medzi sebou tradovať. Bonds môžete taktiež kúpiť za reálne prachy. 10 bondov momentálne stojí 50 dolárov.

Viac v topiku o Bonds - viewtopic.php?f=420&t=7219
Solomon General StoreAko už z názvu vyplýva, je to obchod, v ktorom sú dostupné rôzne cosmetic items, služby ako Bank Booster, ktoré za určitý počet Loyalty Points (body, ktoré sa získavajú za viacero mesiacov memberstva za sebou) zväčšia banku o 50 miest alebo Wealth Evaluator, ktorý vám vypočíta presnú hodnotu vašej banky.

Dostupné sú aj rôzne overrides, summoning pets, nové emotes. Najvýraznejšie sú ale Aury, ktoré napomáhajú priamo v hre - napríklad Greenfigers aura - zvyšuje počet nazbieraných plodín pri Farmingu.

Viac v tomto topiku - viewtopic.php?f=262&t=5546&hilit=solomon
Treasure Hunter


Táto feature dovoľuje každému hráčovi zahrať si o rôzne ceny priamo ingame. Každý member dostane denne 2 Treasure Hunter Keys zadarmo (Free hráč 1 Key), ktorý použite na ''vytočenie'' výhry z Treasure Hunter. Keys sa dajú aj kúpiť za RL peniaze, za bondy, no získavajú sa aj náhodne počas skillovania alebo za Daily Challenges (viz. nižšie).Bots Nuke - takmer úplne vyhynutie botov


Určite ste si všimli, že RuneScape hráva o dosť menej hráčov. Nie že by to bolo zapríčené masívnými odchodmi (aj keď v minimálnej miere aj tým), ale hlavným činiteľom v tejto záležitosti bol Bots Nuke, ktorý zabanoval obrovské množstvo botov. Nenašiel som nikde presné čísla, ale vraj to bolo okolo 40 % všetkých aktívnych hráčov.

Na minuloročnom RuneFeste Mod Mark prehlásil, že 7.7 milióna accounts dostalo ban za gold farming. Zaujímavosťou je, že väčšina týchto gold farmerov boli Číňania a Kórejčania.

Dnes už botov veľmi nevidieť. Najčastejšie nejakého stretnete na Blue Dragons alebo na Free worldoch.
RS Companion


Community Appka, ''spoločník'' vo chvíľach, kedy nemáme možnosť prihlásiť sa do hry. Hlavnými funkciami je Chat, Grand Exchange, Banka a D&D. Appka sa pravdepodobne už čoskoro dostane na Google Play a Apple Store (ak tam ešte nie je).

Viac v tomto topiku viewtopic.php?f=370&p=112433
World EventsPráve návratu bohov sa týkali world eventy. Prvým bol The Battle of Lumbridge, 3 mesačný event odohrávajúci sa v Lumbridge, kde sa odohrával súboj medzi Zamorakom a Saradominom. Hráči sa samozrejme mohli tiež pridať do bitky. Najprv si bolo potrebné vybrať, za ktorého boha budú bojovať a potom sa už len bojovalo (alebo aj skillovalo - tí ktorí nechceli bojovať mohli pasívne podporovať svojho boha pomocou zbierania Tears, za ktoré sa kupovali XP lampy, armour a emotes. Prvú bitku vyhral Saradomin a Lumbridge ostal obrovský kráter, ako pamiatka na tento božský súboj.Druhým world eventom bol The Bird ad the Beast - Armadyl a Bandos spolu viedli súboj po dlhých 6 týždňov a nám spríjemňovali vianočné sviatky a nový rok pravidelnými každodennými klanovými eventami. Podobne ako pri TBoL sa zbierali Renowns za ktoré sa kupovali XP lampy, armour a emotes. Armadyl porazil Bandosa a jeho ostatky stále pretrvávajú blízko Goblin Village.Vedľajším world eventol bol Cabbage Facepunch Bonanza world event. Bol skôr zaberaný na zábavu, než na serious business a nahradil Easter Event. Proti sebe stáli bohyňa všetkých kapúst Brassica Prime a Marimbo, bohyňa všetkých opíc :)

Skilling novinky

Ná úvod vám predstavujem Action Bar, do ktorého teraz môžete dať ľubovoľný item, prayer atď. Zrýchľuje to napríklad dropovanie ores, fishes, alebo aj healovanie, rýchle spustenie prayer, rýchly výber toho, čo chceme fletchovať...

ImageChallengesKaždý deň dostanene náhodnú Dialy Chall, a ktorej splnenie dostanene free XPs, finančnú náhradu v podobe itemov a free Treasure Key. Po dosiahnutí levelu 99 v konkrétnom skille sa dajú challenges aj vypnúť - to umožnuje získavanie free XPs tam, kde ich treba najviac. Po splnení challenge hráč musí prísť do Burthorpe, kde odovzdá/oznámi challenge - juhozápadne od lodestone.
Bank PresetsSú to vlastne predvolené nastavenia výberu z banky. Hráč si nastaví, ktoré itemy sa mu vyberú do inventára alebo rovno na seba a kliknutím na 1 tlačidlo v Bank okne sa mu to automaticky vyberie. Nesmierne to zrýchlilo skillovanie, hlavne bank skills ako fletching, cooking, firemaking, herblore, ale aj napríklad summoning. Celé bank okno je od nedávneho updatu plynulejšie, rýchlejšie a bolo aj mierne zmenený spôsob, akým sa predmety usporadúvajú.Viac v tomto topiku - viewtopic.php?f=433&t=7034&hilit=bank+presets[Lodestone network


Teleportácia nikdy nebola jednoduchšia! Lodestone systém umožnil hráčom teleportovať sa na určité miesta (tam kde je umiestnený lodestone) bez rún. Je to obdoba home teleportu, akurát teraz nie je potrebné čakať 30 minút na ďalšiu teleportáciu.

Každý lodestone je potrebné pri prvom použítí nabiť. Následne ho môžete používať navždy. Celkovo existuje 23 miest, kde sa takto môžete teleportovať - najnovším miestom je Ashdale z questu A Shadow Over Ashdale
Najnovší skill - DivinationS príchodom 6th Age bol vydaný aj nový skill - Divination. Jeho podstatou je harvest whispov a ich následný deposit do riftu, získavanie energies a craftovanie divine locations = získavanie items kdekoľvek po svete. Že vám to nič nehovorí...?
...viac si prečítajte v tomto topiku viewforum.php?f=391 :)HeistThe Heist je najnovšia minihra, na štýl Assassins Creed. Hráči sú rozdelení do dvoch tímov - Robbers a Guards.

Každý hráč je zamaskovaný za nejakú NPC, môže meniť podoby a snaží sa dostať do banky, ktorú stražia Guards, a ukradnúť loot. Guards sa snažia odhaľovať podozrivé NPC a tým získavajú body. Minihra je veľmi dobrá, ak chcete rýchlo získat Bonux XP do Hunter a Thieving.

Viac v tomto topiku - viewtopic.php?f=392&t=6857
SinkholesDva krát denne môžete navštíviť Dungeoneering aktivitu Sinkholes. Každé 2 hodiny sa otvára sinkhole a už to jede! Odmenou sú Dungeoneering XP. Niektorí ľudia pomocou tejto aktivity dokonca dosiahli 120 Dungeoneering.
Player-owned PortsV skratke POP je minihra zameraná hlavne na high-level hráčov (požiadavky sú relatívne vysoké na low hráča). V tejto minihre sa hráč stáva šéfom vlastných dokov - táto činnosť zahŕňa manažovanie lodnej prepravy, vlastných námorníkov.

Viac v tomto topiku - viewtopic.php?f=392&t=5766Combat Novinky


Rise of the SixPamätáte si starú Barrows minihru? Rise of the Six je ''pokračovanie'' tejto minihry, kde team tvorený štyrmi hráčmi zápasí so šesticou bratov Ahrim, Guthan, Dharok, Verac, Karil a Torag. Všetci bratia sú značne silnejší vyše štvornásobne, vďaka experimentom Sliskeho a všetci musia byť porazení naraz. Spolu tak vytvárajú dojem jedného z najsilnejších protivníkov v RS.

Viac v tomto topiku - viewtopic.php?f=394&t=6458
Wilderness WarbandsZrejme jediný prežitok PK v súčasnom RuneScape. V skratke Warbands alebo Wbs mali byť len dead content, sú však každý deň navštevovanou aktivitou. Odmenou sú obrovské množstvo XP - až do 360k denne - do Farmingu, Smithingu, Miningu, Construction, Herblore. Mierne to znehodnotilo všetky spomínané skilly, lebo je dosť jednoduché dať level 99. Avšak stále sa nájdu ľudia, ktorí na Wbs nechodia a skillujú normálnym spôsobom.

Viac v topiku - viewtopic.php?f=393&t=6163Nový Top Tier bossoviaImageImageImage


Každý milovník MH si určite rád zaspomína na prvé boss huntings na krtka. Najnovší bossovia vám ale riadne ''zrušia nervy''. Zarobíte však aj veľmi pekné peniaze. Zľava Vorago, Kalphite King a jeden z bossov v Monastery of Ascension

Návod na Voraga - viewtopic.php?f=394&t=7170
Návod na KK - viewtopic.php?f=394&t=6168
Návod na Members of Ascension - viewtopic.php?f=394&t=5966

Update - 20. 03. 2015Guthixian Cache
Ak vás najnovší skill Divination vôbec nechytil, nebaví vás a neplánujete ho trénovať klasickým spôsobom, je tu pre vás Guthixian Cache! Táto D&D vám umožní denne nazbierať maximálne 200 bodov, za ktoré dostanete XP - maximálne 146k. Za jednu hru sa dá nazbierať maximálne 100 bodov. Ak sa vám to však nepodarí, nezúfajte. Hrať môžete koľkokrát denne potrebujete. Hráva sa každé tri hodiny, najlepšie na prázdnejších worldoch.

Viac v tomto návode: viewtopic.php?f=393&t=8024&hilit=+cache

Ironman ModeIronman mode priniesol do hry novú výzvu - hrať bez akéhokoľvek spôsobu tradovania. Žiadny spôsob fundovania accountu neexistuje. Ste tu len vy a vaše schopnosti. Všetky logs, herbs, feathers potrebné na level 99 si musíte obstarať sami. Pre niekoho je to možno slabá výzva. Nároční hráči si môžu zvoliť aj Hardcore Ironman Mode - mód, ktorý preverí vaše nervy. Jeho základným princípom je strata všetkého a vymazanie celého accountu z hry v prípade smrti.

Viac v tomto článku: viewtopic.php?f=433&t=7982&hilit=+ironman+mode
Elf City - PrifddinasPo desiatich rokoch od prvotného ohlásenia nového mesta sa hráčom v dvoch várkach sprístupnilo Elfské mesto - Prifddinas. Svojimi požiadavkami sa zaraďuje k high-level contentu, vyskytujú sa tu aktivity, na ktoré často treba spĺňať požiadavky od levelov 89+. Krásne prostredie, plné hráčov a skillovania, Max Guildy a vlastnej Grand Exchange sa nedá nenavštíviť.

Viac v týchto prepracovaných návodoch: viewtopic.php?f=420&t=7892&hilit=+prifddinas
viewtopic.php?f=420&t=8094&hilit=+prifddinas

Twitch IntegrationUrčite ste už počuli o fenoméne zvanom Twitch. Pomocou tohto dodatku môžete streamovať svoje zážitky priamo z hry bez nutnosti použitia iných programov bežiacich v pozadí. Stačí si RS account prepojiť s Twitchom a je to.Viac v tomto návode: viewtopic.php?f=420&t=7258&hilit=+twitch
CZ/SK streameri: viewtopic.php?f=365&t=6756&hilit=+twitch


Soul Reaper
Smrťák zavítal do Gielinoru, aby, podľa jeho vlastných slov, svet získal harmóniu života a smrti. Nový slayer master však dáva len boss slayer tasky - od krtka až po Araxxora. Za každý task získate špeciálne body, ktoré môžete použiť na nákup rôznych nových beams, zníženie cien boss instance, nový Hydrix gem a ďalšie.
Viac v tomto článku: viewtopic.php?f=433&t=7764&hilit=+soul+reaper


Najnovší Boss - Araxor/AraxxiNočná mora pre arachnofobikov, Araxxor a jeho družka Araxxi, bytom Araxyte lair, Haunted Woods, sú najnovší bossovia. S combatom 2500 a 3000 patria medzi vôbec najsilnejšie monštrá v hre. Sólisti ale aj hráči vo dvojici môžu spoločne pretrhávať pavučiny a odsekávať pavúčie nohy na ceste k vysnívaným tier 90 Nox weapons.

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Fri 18. Jul 2014 14:43:47

Dobrá práca Axl, s týmto návodom sa v RS novinkách už nikto nestratí.

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Fri 18. Jul 2014 14:45:10

Unikátní guide :) +1

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Thu 07. Aug 2014 10:55:30

Zaujímave :)

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Thu 14. Aug 2014 9:51:14

Děkuji za shrnutí, včera jsem se po roce vrátil do hry a nevěřícně jsem koukal na uplně jinou hru :D.
Tvůj návod mi pomohl se trochu zorientovat, díky.

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Thu 14. Aug 2014 10:07:14

Pekný guide :) [smilie=plus1.gif]

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Sat 06. Dec 2014 20:47:09

Vďaka, pomohlo hodne, po viac ako 2 rokoch možný návrat, ešte uvidím :D

EDIT: K tomu combatu by bolo fajn pridať nejaké vysvetlenie. Napr. ohľadne abilities, hotbaru, zmeny zbraní/brnení a ich vlastnosťami...

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Wed 10. Dec 2014 22:35:57

Rippersvk wrote:Vďaka, pomohlo hodne, po viac ako 2 rokoch možný návrat, ešte uvidím :D

EDIT: K tomu combatu by bolo fajn pridať nejaké vysvetlenie. Napr. ohľadne abilities, hotbaru, zmeny zbraní/brnení a ich vlastnosťami...Tuto je jeden článok od Keksíka :) Malo by tam byť všetko o combate. NEchcel som do tejto guide veľmi dávať podrobnosti, plán bol len stručne spísať najdôležitejšie veci a hodiť k nim linkjy na originálny článok (ak existuje)

viewtopic.php?f=420&t=7689&hilit=+eoc

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Mon 12. Jan 2015 7:45:29

super spis, teším sa strašne moc a mrzi ma že som zmešklal lumbridge fight..

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Mon 12. Jan 2015 16:08:42

Zatim wrote:super spis, teším sa strašne moc a mrzi ma že som zmešklal lumbridge fight..


Uprimne, o vela si neprisiel :D Prestrihove sceny si mozes pozriet hocikedy... max o tie free XP, to by mrzelo aj mna

Re: Runescape Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Sun 01. Mar 2015 0:18:21

Bolo by super doplnit topik o nove veci co pribudli odvtedy. Da sa to odsledovat na RS webe ak clovek prelistuje ake updaty boli pridane. Kto by sa toho podujal?

Re: RS3 Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Fri 20. Mar 2015 17:58:52

Topik bol updatnutý o nové updaty, ktoré boli pridané od leta :)

Re: [UPDATED!] RS3 Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Fri 20. Mar 2015 18:46:23

Nice update! :)

Re: RS3 Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Fri 28. Jul 2017 16:23:18

Vzhladom na to, ze ma tento topik uz takmer 12000 zobrazi, nemal by niekto cas to znova aktualizovat?

Re: RS3 Comeback Guide - Čo je nové v hre?

Fri 28. Jul 2017 18:55:17

Sure thing, už pred mesiacom som si robil zoznam vecí ktoré by sa tu zišli, ale uplne som zabudol, že som to tu chcel zakomponovať

Invention
Skilling pets
Luck rework
Shattered Worlds
Menaphos


EOC/Legacy Mashup
Virtual Levels
NXT - new client-Raids
-God Wars Dungeon 2
-Telos
-Nex: Angel of Death+ keď tak doplním, alebo ak by chcel niekto pomôcť - nie je problém, kľudne


DONE

Re: Comeback Guide - Čo je nové v hre? (2017) - NEW!

Tue 01. Aug 2017 1:34:07

Dobře dobře #GS

Re: Comeback Guide - Čo je nové v hre? (2017) - NEW!

Tue 28. Apr 2020 0:02:27

Ale že ako po dlhej dobe som zavítal už aj na fórum a navrátil sa počas tejto pandémie ku Rsku jak Rs3 tak OSRS no ale že na fóre to je také prázdne to sa mi nechce veriť, ale ak mám povedať niečo k návodu tak jednoznačne krásna práca! Som ale rád i ma teší, že to sa tu stálo nejako drží jak doména tak jednotlivé clan chaty a možno trošku života i do discordu padlo =) PEACE & LOVE