Araxxor & Araxxi návod

Wed 02. Aug 2017 14:25:39

Araxxor & Araxxi


1. Úvod a obsah1. Úvod a obsah
2. Gear a inventár
3. Priebeh boja
Phase 1
Phase 2
Phase 3
Phase 4
4. Rewards
5 Ako získat pets. Rewards

V hlbinách Araxyte Lair sídlí kráľovná všetkých pavúkov Araxxi, a jej druh Araxxor. Tento boss fight, počas ktorého sa stretnete s oboma pavúkmi, sa zaraďuje medzi High-level PvM a stále patrí medzi najlepšie a najobľúbenejšie moneymaking metódy v hre.

Araxxor v podstate nemá žiadne záväzné požiadavky, možno len prístup do Morytanie, čo je takmer samozrejmosť. Všetko uvedené nižšie sú len odporúčania pre optimálne zvládnutie a farmenie. Kill sa určite dá zvládnuť aj pri nižších stats a slabšom geare, ale bude to náročné a zdĺhavé - pre nováčikov obzvlášť. Po každom zvládnutom kille sa ďalší súboj začne s +20 % vyšším enrage

Poznámka: Návod je použiteľný pre všetky typy combatu, predovšetkým ranged style. Ostatné štýly momentálne nie sú zahrnuté (takmer žiadne zmeny).

Odporúčané levely
Hore


2. Gear a setupVšetky možné a vhodné kombinácie gearu od najlepšieho po najhorší si môžete pozrieť na tomto RSWiki linku, kde sú prehľadne spracované: http://runescape.wikia.com/wiki/Araxxor/Strategies


Image

Na ukážku, takto vyzerá môj Araxxi preset:Inventár1x Supreme Overload/Overload
1x Supreme Renewal/Renewal
1-2x Super Restore
5-7x Saradomin Brew flasks
1x Replenishment/Adrenaline potion
1x Antipoison++ (ak nemáte Venomblood perk)
Zvyšok inventára jedloĎalšie itemy:


Ring of Vigour - ušetrí 10 % adrenalínu pri použití ultimate abilitky
Planted feet switch - kvôli dlhšiemu trvaniu Death's Swiftness abilitky (ultimate)
Enhanced Excalibur - healovanie navyše
Shield alebo Two-hand switch ako Dark Bow - kvôli používaniu niektorých defence abilitiek ako Resonance
Araxyte pheromone - ak nevyužívate boss instance
Portent of restoration/Sign of life - ak nemáte max cape s defence cape perkom
Luck of the Dwarves - na štastie

Hore
3. Popis bojaPhase 1Prv než sa začne samotný boj, kliknutím na jednu z práve dostupných webs (pavučín) ju zapálite, a tým si vlastne vyberáte, akým pathom (cestou) sa vydaté do druhej fázy boja, takže je potrebné, aby ste pavučinu zapálili úplne na začiatku boja - hneď ako sa Araxxor zjaví. Pri Araxxorovom health bare sa zjaví "burn" bar, ktorým sa odpočítava čas od uvoľnenia vstupu 2. fázy (cca 1 minúta). Vždy sú otvorené len 2 paths, a rotácia sa mení každé 4 dni. Súčasnú rotáciu si môžete pozrieť priamo ingame v Boss interface, alebo na discorde príkazom !rax.

Základnou stratégiou boja v tejto fáze je snažiť sa Araxxorovi znížiť health na čo najnižšiu možnú úroveň - po dosiahnutí 0 hp sa vždy healne na 5000 hp. Na začiatku fightu použite dve abilitky, a hneď za nimi Anticipation, aby ste sa vyhli prvému special útoku. Freedom a Anticipation abilitka slúžia na zmierňovanie alebo úplné rušenie special útokov Araxxora. V prvej fáze sa môžete stretnúť s troma special útokmi, ktoré Araxxor používa po každých 5 normálnych útokoch (alebo 4 - spomeniem nižšie), preto je dobré si to v hlave počítať, aby ste si mohli dobre načasovať použitie Anticipation/Freedom.

Spider Web shieldAraxxor sa skryje za svoj pavúčí shield a všetok damage, ktorý naň pošlete sa vám vráti v podobe reflectu - veľmi nebezpečné. Tento útok sa dá jedine prečkať, nedá sa nijakým spôsobom eliminovať alebo zrýchliť. Môžete ho však využiť vo svoj prospech a použitím shieldu a Resonance abilitky sa healnuť. Alternatívou je použiť priamo do web rôzne low-dps abilitky ako Storm Shards a iné, ktoré nehitnú za veľa, nabijú vám adrenalín a zaručia, že sa Araxxor nebude healovať - ak nehitujete nič, healuje sa o 1000 hp každý tick, maximálne o 5000 hp.CleaveAraxxor si vás pritiahne k sebe a švihnutím hitne enormnou silou, ktorá na vyšších enrages dokáže zabiť na jednu ranu.
Použitie Anticipation/Freedom pred tým, než Araxxor tento special použije úplne eliminuje schopnosť Araxxora pritiahnuť si vás, a tým pádom vás nehitne - musíte však stáť v dostatočnej vzdialenosti. Ak by ste to náhodou nestihli, Araxxor si vás síce pritiahne, ale ak budete rýchlo klikať na nejaké miesto mimo jeho dosahu (pár štvorčekov do opačnej strany od pavúka), vyslobodíte sa z jeho zovretia a taktiež vás nehitne.CocoonAraxxor na vás vystrelí svoju pavučinu a uväzní vás, a na cca 5 sekúnd sa stanete úplne imobilnými, preto je nutné klikať na hocijaké miesto mimo kukly, aby ste sa vyslobodili. Použite Anticipation/Freedom skráti tento útok na cca 2 sekundy. Zaujimavosťou je, že Araxxor po tomto special útoku použije len 4 normálne útoky pred tým, než použije ďalší special útok.Hore

Phase 2Prechodom cez pavučinu sa Araxxorovi resetne HP naspäť na 100.000 a začína sa 2. fáza, ktorej priebeh sa líši podľa toho, ktorú pavučinu ste spálili resp. ktorú cestu vybrali na začiatku prvej fázy. Existujú 3 cesty, ktorými sa dá ďalej pokračovať a všetky si bližšie popíšeme. Je potrebné spomenúť, že v 2. fáze Araxxor stráca schopnosť použiť Cocoon attack, získava však schopnosť použiť nové typy special útokov.
Egg bombsTento typ útoku sa v 2. fáze vyskytuje pri vybratí všetkých paths Top, Mid aj Bottom, avšak v Bottom časti je tento útok oveľa pomalší. Araxxor niekde v blízkosti na zem spawne 2-3 eggs a zároveň na vás vystrelí bombu, ktorá vás hitne za 3000 damage. Ak sa však postavíte na spawnuté eggs, hitne vás len za 300 a eggs zničí. Ak sa tak nestane, z eggs vylezú combat spiders rôzneho typu (mage/melee/ranged) a začnú na vás útočiť - nič extra veľké, ale oplatí sa ich zničiť.


I. Top path (minions)


útoky: Egg bomb, Web shield, Cleave, Minions

Špecifikom tohoto pathu je zabíjanie minions. Hráč môže ostať aj v priestoroch, kde sa odohráva Phase 1 a pre lepšiu viditeľnosť ich zabíjať tu ale ja osobne odporúčam úplne 2. fázu preskočiť a bežať rovno do Phase 3 (možno len pre skúsenejších). Ušetrí to pár 10k hp.
Spider MinionsTento typ útoku sa v 2. fáze vyskytuje len pri vybratí Top pathu. Araxxor v 4 vlnách po 5 spiders spawne celkovo 20 minion pavúkov. Nespawnujú sa však naraz, ale v rýchlom slede postupne. Ku combat spiderom dodám len toľko, že sa spawnujú v úplne random forme (magic/ranged/melee) a najlepšie je ich zabíjať s AoE abilitkami ako Corruption shot, Richochet, Bombardment a pod. Na low enrage sú takmer neškodní. Skúsení pavúkoslayeri ich kľudne môžu ignorovať, a zabíjať len special spiders.


Minion pavúci sa vždy spawnujú v tomto poradí.

1. wave - combat combat special combat combat
2. wave - combat special combat combat combat
3. wave - special combat combat combat combat
4. wave - combat combat combat combat combatExistujú dva druhy special spiderov. Prvým je Mirrorback spider, ktorý všetok damage vyselaní na Araxxora reflectuje späť na hráča, podobne ako webshield attack. Je potrebné ho čo najskôr zabiť. Treba dávať pozor na používanie high damage abilitek tesne pred spawnom special spidera, kvôli tomuto hráči na Araxxi umierajú najčastejšie.Druhým typom special spidera je Pulsing spider, ktorý je síce voči hráčovi úplne neškodný, ale jeho abilitka dokáže healovať Araxxora každých pár sekúnd o 5000 hp, a ak si ho včas nevšimnete a nezabijete ho, healne Araxxora aj na full health, čo značne predĺži boj a možno aj spotrebu jedla.II. Mid path (acid pool)


útoky: Egg bomb, Web Shield, Cleave

Vašou úlohou v tomto pathe je primárne doviesť Araxxora do malého jazierka s acidom - keď doň vkročí, začne nasiakovať acidom - začne sa mu plniť acid bar ktorý si môžete všimnúť pri jeho HP bare. Tento jed je potrebný na zničenie vyvýšenej plošiny za jazierkom, ktorej musí Araxxi "odovzdať" minimálne 50 % tohoto jedu. Acid bar má samozrejme maximálnu hodnotu 100 %, ale Araxxorovi stačí, aby ste ho naplnili na cca 60 % a ťahali ho smerom na plošinu.

Výjdite úplne na najvyššie možné miesto plošiny a zjaví sa správa, že Araxxor začal odovzdávať acid plošine - presne 50 % je potrebných na jej zničenie, 10 % slúži ako rezerva, ktorej väčšinu stratíte cestou k plošine. Acid bar sa priebežne vybíja, čo sa dá ľahko odsledovať, a po odovzdaní 50 % acidu sa Araxxi presunie do 3. fázy - a vy za ňou musíte skočiť tiež.

Acid spider útokAraxxor vystrelí pokazený tmavozelený bolt, ktorý doletí na nejaké random miesto v blízkosti hráča. Na tomto mieste vznikne zelené jazierko, z ktorého do pár sekúnd vylezie tzv. "instakill spider", ktorý sa pomaly alebo rýchlo blíži k hráčovi kamikadze štýlom. Vašou úlohou je buď pred týmto pavúkom utekať, alebo sa ešte predtým vzdialiť od zeleného jazierka, aby na vás nedočiahol. Nad jeho telom sa naplňuje určitý bar a keď sa naplní úplne, vybuchne.


III. Bottom path (darkness)


útoky: Egg bomb (slower version), Darkness

Tento path sa považuje za najnudnejší a najviac zdĺhavý. Araxxorovi nečelíte priamo, ale v podstate sa vyhýbate len jeho nástrahám + jeho Charge útoku. Araxxor počas celého trvania fázy striedavo vysiela magic (svetlozelený acid burst) a ranged (tmavozelený bolt) útok, ktorí je dobrým spôsobom ako sa pomocou Resonance abilitky healnuť. Taktiež klasicky spawnuje eggs a bombu, ktorou ich môžete ničiť (viz. Egg bomb útok vyššie). Alternatívou je eggs ignorovať, damage vydržať a na pavúkoch si udržiavať (stallovať) adrenaline, aby ste nasledujúcu 3. fázu začali so 100 % adrenaline a hneď aj použili Death's Swiftness.
Darkness útokAraxxor po celý čas trvania 2. fázy vyvoláva takmer nepreniknuteľnú tmu s výnimkou malého asi 3x3 veľkého miesta, na ktorý dopadá lúč svetla. Státím v tme vám postupne začne uberať HP až po maximálne množstvo -1000 dmg. Státim v lúči úplne eliminujete akékoľvek hity. Tento lúč svetla Araxxor spawnuje na random miestach Bottom pathu a odporúčam používať abilitku Surge (pohyb o 10 squares naraz) na čo najrýchlejší presun do lúču. Mobile perk, ktorý skracuje cooldown tejto abilitky o 10 sekúnd je v tejto situácii neskutočne užitočný.Charge útokPo určitom čase sa zjaví správa, že Araxxor sa chystá zaútočiť - to znamená, že o 15 sekúnd zaútočí svojím Charge útokom. Na obrazovke sa zjaví útočiaci pavúk a 4 šípky, ktorými musíte zvoliť smer, akým sa vaša postavička vyberie, aby sa vyhla útoku. Ktorú šípku presne zistíte podľa smeru, akým pavúkove nohy smerujú:
Nohy doľava/útočiace zľava - šípka vľavo
Nohy doprava/útočiace zprava - šípka vpravo
Nohy roztiahnuté dohora - šípka hore
Nohy zúžené dole - šípka dole

Po stlačení správneho tlačidla sa Charge útoku vyhnete a Araxxor narazí do steny, čím ju poškodí asi o 51 % (menej % ak ste zvolili nesprávne tlačidlo). Túto šípkovú minihru musíte zopakovať minimálne dvakrát, aby ste mohli postúpiť do Phase 3.

Hore
Phase 3útoky: Web Shield, Cocoon, Cleave, Egg Bombs, Acid spider (len ak je Middle 2 otvorený), Darkness (len ak je Bottom path otvorený), Minions (ak ste Top path+phase2 preskočili/nezabili všetkych minions)

Táto fáza prebieha veľmi podobne ako 1. fáza, avšak Araxxor používa všetky special útoky z oboch paths, ktoré sú momentálne otvorené. Nenechajte sa však odradiť, čím viac možných útokov môže použiť, tým menšia šanca, že dostanete práve ten najhorší, ktorým je pravdepodobne web shield.

Jediným špecifikom tejto fázy sú "highly acidic spiders", ktorí sú voči hráčovi totálne neškodní. Spawnujú sa, len ak je path 2 otvorený a neodovzdali ste plošinke 100 % acidu (čo ste určite neurobili, ak chodíte solo). Na týchto spiderov je potrebné kliknúť, tým vás začnú nasledovať, a musíte ich odviesť priamo pod Araxxora. Tým sa mu acid bar začne naplňovať na maximálnych 100 %. Je treba spomenúť, že týchto highly acidic spiders môžete úplne ignorovať - berte však navedome, že sa tým zvýši enrage Araxxi v Phase 4 (nie o oveľa). Ak naplníte acid bar na 100 %, Araxxi bude enraged len štandardne.Tip: po prechode do Phase 4 okamžite použite Surge/Escape aby sa vám nemíňal adrenaline a o 10 sekúnd použite Death' swiftness alebo niečo iné na udržanie adrenalínu - snažte sa do Phase 4 vkročiť už so 100 % adrenaline.

Hore
Phase 4
útoky: Web Shield, Cocoon, Cleave, Darkness (len ak je Bottom path otvorený)
V tejto fáze Araxxi strieľa magic (žiarivo zelené bursty) a ranged (tmavozelené bolty), ktoré striedavo hitujú hráča. V tejčo časti je potrebné switchovat striedavo medzi Magic a Ranged Deflectom podľa toho, aký typ útoku na vás letí, aby ste nedostávali príliš vysoké hity. Pray stačí zapnúť v momente hitu resp. tesne predtým. Odporúčam pridať si oba deflecty na ability bar pre pohodlné switchovanie. Araxxi ešte na začiatku killu absorbuje všetok neodovzdaný acid - zvyčajne namiesto prvého special attacku.

Image
Magic útok - použite Deflect magic prayer


Image
Ranged útok - použite Deflect Missiles prayer
Časti Phase 4a) 100.000 hp až 50.000 hp

Štandardné útoky magic + ranged a special útoky uvedené vyššie

b) pod 50.000 hp

Araxxi stráca schopnosť používať svoje special útoky až do 25.000 hp bude útočiť len štandardnými útokmi

c) pod 25.000 hp

Araxxi vám vysaje -50 % adrenalínu a vypustí nejakú divnú guličku, ktorá začne skákať po celom priestore. Po pár skokoch vás hitne a začnete krvácať a dostávať hity ktoré sa postupne zväčšujú. Nesmiete začať panikáriť, ale stačí sa posunúť o 1 kocku do hocijakého smeru a divná gulička začne opäť skákať. Zvyčajne vás ani nestihne hitnúť znova, lebo Araxxi už bude dead :)

Hore4. Rewards
Spider leg top


Padá len ak sa vyberiete Top pathom -
untradeableSpider leg middle


Padá, len ak sa vyberietie Middle pathom - untradeableSpider leg bottom


Padá len ak sa vyberiete bottom pathom - undtradeable
Hotová Spider leg


Vzniká spojením všetkých troch častí legy - tradeable

Cena: 135MAraxxi's fang + Spider leg = Noxious scythe


Image + Image = Image

Cena: 260MAraxxi's web + Spider leg = Noxious bowImage + Image = Image

Cena: 138MAraxxi's eye + Spider leg = Noxious staffImage + Image = Image

Cena: 135MHore


5. Získavanie petovImage

Soon™Made by Axl :)


Image

Re: Araxxor & Araxxi návod

Fri 24. May 2019 20:43:43

Axl, Damn Frog, Muzuzo, Rami, Ratatosk, Tainted Aura, Uni Sushi, Yust

https://imgur.com/QDrHHmt

Aao90


Image


Axiomatic


Image


Ako


Image


Arcanis25


Image


Axl


Image


C M


Image


Damn Frog


Image


DiogoJCL


Image


Dongg


Image


Dongus Bungholius


Image


ketamingoo1


Image


KOLONY


Image


Krishy


Image


magic clues


Image


Miechu


Image


Mik


Image


Muzuzo


Image


Nickolay


Image


promised


Image


Ratatosk


Image


Sam N Stuff


Image


Sup Falco


Image


Sweaty Ox


Image


Tainted Aura


Image


Triple Dylan


Image


Uni Sushi


Image


Us Rocks


Image


Weirdo Faye


Image


Yorga


Image


Yust


Image


DRUIDIC

Asdasd


Image


Tainted Aura


ImageSaw

Saw


Image[/center]Triple Dylan


Image


Anthony/Sirwhyte


Image

Re: Araxxor & Araxxi návod

Thu 12. Sep 2019 20:15:56

Co to je Axlíku? Nemá to být čistě návod na pavouka? :)

Re: Araxxor & Araxxi návod

Wed 18. Sep 2019 22:51:43

CSF 2.0

1. Úvod a obsah