Pozor na hraca Learn_more (scammer)

Mon 09. Feb 2015 16:34:17

Ahojte, pisem vam aby som oznamil ze tento hrac (learn_more, pripadne mal aj ine nicky) je scamer a mali by ste si na neho dat pozor.
Stala sa totiz takato nemila vec. Ked som sa po dlhsej dobe vratil k rs (par rokov) vela ludi zo starej partie uz nehravalo a hoci som si nasiel vela dobrych novych rs friendov, vzdy som sa potesil ked som nasiel aj niekoho zo starej party. Tak som jedneho dna stretol aj tohto hraca (mal nejaky iny nick ale uz si presne nepamatam aky). Chvilu sme spolu robili thief v draynore a kecali sme. Medzi recou spomenul ze ma vlastne pozna a ze on je tiez old schooler, ale zabanovali mu postavu za botovanie tak si spravil novu. Potom mi povedal mena svojich starych nickov, konkretne tonda machr a tice tequila, to ma potesilo, bo s tondom sme boli friend za starych casov (mam ho aj na fb) tak som mu aj ja povedal moj stary nick a addol som si ho s tym ze sa dlho pozname a dokonca trochu aj irl(cez fb). Jedneho dna po par mesiacoch mi napisal ci by som mu nemohol pozicat nox zbrane, lebo by chcel vyskusat fast kiln spravit. Kedze som ho pokladal ze Tondu kludne som mu pozical nox staff, ked som mu ju daval naliehal nech mu este poziciam aj nox bow lebo ze by chcel tribrid skusit. Kedze bow mal vtedy pozicany niekto iny (nastastie) ubezpecil som ho ze staff uplne staci na fast kilny pod 30 min.
A to bol posledny den ked som videl jeho a moju stafku :akon:
Od vtedy sa tyzden neprihlasil, ale ja v nadeji ze asi len nieco dolezite ma som mu napisal na fb, ze teda co ako. Tam som sa dozvedel nemilu skutocnost, ze spominany clovek vobec nie je Tonda a jeho scamoll tak isto o acc a banku v hodnote 500m a preto Tonda uz Rs nehrava. Avsak Tonda presne vedel kto to je a poskytol mi kontakt na jeho Fb acc. Tak som mu napisal (vo vsetkej slusnosti) ze by som teda chcel moju stafku spat a ci by mi ju mohol vratit. O 5 min som uz bol pre neho zablokovany :). Rovanko dopadol aj Tonda ked mu skusil napisat.
No a aby ste si mohli pozriet o koho sa jedna(ak teda neblokol fb pre vsetkych nefriendov) pripájam aj odkaz s jeho acc. Inak volá sa Michal Brunovský, býva v prahe.
https://m.facebook.com/profile.php?id=1469434005

Je mi jasne ze moju stafku uz nikdy neuvidim, ale chcel som aspon takto prispiet k tomu aby sa cz/sk scena stala bezpecnejsou pre vsetkych.
Peace. ;)

Re: Pozor na hraca Learn_more (scammer)

Tue 10. Feb 2015 15:07:16

Jen bych rád vysvětlil pár věcí.

Když jsme se potkali v draynoru, tak jsem řekl, že jsem měl nick Tonda Dvorak, nikoliv se tak jmenoval irl , mezi řadou jiných. Nikdy jsem se za Tondu nevydával, neměl jsem k tomu žádný důvod. V cz/sk komunitě mě beztak všichni znali i když možná ne zrovna v nejlepším světle.

K incidentu s Tondou, rs cash jsem od něj koupil a po částech ho splácel. O tom, že mu peníze budu dávat postupně věděl a umožnil mi tento způsob platby podle mého názoru zejména proto, že jsme se znali ze školy. Tondu jsem nescamnul tudíž ani o peníze ani o acc, přestal hrát, protože chtěl a rscash prodal. Kdyby ne mně, tak někomu jinému. Se zplácením peněz začaly být ke konci problémy s osobních důvodů a nezaplatil jsem mu tedy celou sumu, poté jsme se víceméně přestali bavit.

Toť vše, jen bych nechtěl být obviňován za něco co jsem neudělal.

Tue 10. Feb 2015 16:46:04

Ale andreho jsi scamnul o staffku, nebo ne? :D

Tue 10. Feb 2015 16:56:29

Ano

Tue 10. Feb 2015 18:40:45

learn Tonda ma na to iny nazor ;). A pre teba mam len tolko, ze som ti tu noxu pozical bo som ta povazoval za frienda a keby si mi ju vratil tak by som ti ju alebo ine veci pozical znova. Vies mna rs cash nejako netrapi, som rich ako prasa a uz som si kupil novu, ale ide o princip ze si sa vyfarbil ako pekny curak. Tak teda dufam ze si tu noxu uzijes a budes si na nej honit svoje zivotom bite ego. Caf.

Tue 10. Feb 2015 19:09:24

Tak pokud říká, že jsem mu ukradl acc a cash tak je to s ním špatný. Cash jsem koupil kvůli tomu, že jsem ho potřeboval na svůj acc. Nevidím důvod proč bych potřeboval jeho účet.

K tomu jestli jsem mu to zaplatil nebo ne; je mi jasný co říká, jelikož jsem mu nedal celou sumu peněz kvůli čemuž byl patřičně nepříjemný a nasraný, což chápu.

A v neposlední řadě k tobě; tvoji finanční situaci si uvědomuju a věděl jsem o ní i před tím, byl to možná jeden z důvodů proč jsem to udělal zrovna tobě a ne někomu kdo si to nemohl dovolit. Nebylo v tom nic osobního, skončil jsem z rs a prodal všechno co se prodat dalo a těch 60€ nebo kolik jako bonus z tvojí noxky se prostě v danou chvíli skvěle hodil. Kdybych chtěl rs dál hrát, tak bych skutečně neměl potřebu si špinit jméno podobnou kokotinou.

Je mi líto, že si to odnesl zrovna ty, ale jak se říká na dobrotu na žebrotu.

Tue 10. Feb 2015 19:23:42

just wow.
Btw v rwt mala noxka ked si mi ju scamol hodnotu 100€ (co sa povazuje za priestupok keby som mal chut a cas zaoberat sa takymi ludmi ako si ty, co vsak nemam)
Ako som uz povedal, uzi si ju.

Tue 10. Feb 2015 19:27:41

Aspoň sis to mohl celý přečíst když už nic víc.

Skončil jsem s rs, takže mě porušování pravidel uplně nezajímá. Ne že by mě zajímala v době když jsem hrál...

Tue 10. Feb 2015 19:28:07

lol

Tue 10. Feb 2015 19:59:36

learn_more wrote:Aspoň sis to mohl celý přečíst když už nic víc.

Skončil jsem s rs, takže mě porušování pravidel uplně nezajímá. Ne že by mě zajímala v době když jsem hrál...

Ja som si to precital, a nehovorim a nejakych trapnych pravidlach v RS, hovoril som o nezákonnom odzudzení cudzej veci (krádež) co je irl priestupok, ale zase sa budem opakovat aint nobody got time for that.

Tue 10. Feb 2015 20:04:24

Scammol si ho, priznal si sa, a ešte sa chváliš že si to predal?

WTF, mal by to byť priestupok alebo trestný čin, ak už nie je. Niekte v Číne za to išli sedieť, ale je jasné, že u nás sa to riešiť nebude :(

http://www.gamespot.com/articles/thieves-going-to-jail-for-stealing-in-game-items/1100-6419443/

Tue 10. Feb 2015 20:16:10

Přestupek by byl kdybych se ti dostal na účet a vykradl ti ho. Ty si mu tu věc sám dal. To že jsem ti ji nevrátil už nikdo neřeší, proč taky když si mi ji dal.

S trestným činem to nemá skutečně nic společného, ani tady ani v Číně.

Tue 10. Feb 2015 20:22:04

Pozor, ja som ti ju nedal, ja som ti ju pozical. Ty si ju nasledne spenazil k comu si sa tu priznal. Mne si potom neposkytol protihodntu vo forme ci uz vypozicanej veci alebo utrzenych penazi. Cize v podstate mas pravdu, nejednalo by sa o kradez, ale o nezakonne nakladanie s cudzim majetkom. Sadzba je tam rovnaka takze to mas v podstate jedno.

Tue 10. Feb 2015 20:43:18

learn_more wrote:Přestupek by byl kdybych se ti dostal na účet a vykradl ti ho. Ty si mu tu věc sám dal. To že jsem ti ji nevrátil už nikdo neřeší, proč taky když si mi ji dal.

http://www.najpravo.sk/slovnik/b/bezdov ... tenie.html

pravnym dovodom vasho vztahu bolo vypozicanie, nie darovanie. A teda si sa bezdovodne obohatil na jeho ukor, kedze si mu vypozicane nevratil.

Tue 10. Feb 2015 21:13:26

Jenže to bylo ve hře, domlouvali jsem se v jazyce českém a nikoliv anglickém, takže se pořád nic nemění. Věc jsem dostal s tvým vědomím a tam to asi končí.

Pokud jste tak naivní a myslíte si, že by tyhle věci měla řešit policie tak ámen. Jde o pixely ve hře, tohle se v týhle republice ještě dobrých pár let řešit nebude.

Tue 10. Feb 2015 21:25:46

Jde o pixely ve hře,

Aj tie prachy čo z toho máš sú z pixelov?