2014: A Review

Fri 26. Dec 2014 22:11:37

Starý rok sa chýli ku koncu, nastáva správny čas obzrieť sa, čo sa za rok 2014 zmenilo.

Runescape udalosti roku 2014 boli ovplyvnené najmä novým hlasovacím systémom Power to the Players, ktorý bol uvedený do praxe v januári tohto roku. Od neho, respektíve od hlasovania hráčov závisela drvivá väčšina updatov. Priniesol nám viac ako 20 hlasovacích otázok priamo sa týkajúcich veľkých updatov v hre, čím sme mohli ovplyvniť udalosti v Runescape tak ešte ako nikdy predtým. Doposiaľ bolo odoslaných cez 10 miliónov hlasov. Na základe názoru hráčov dostalo Elf City prednosť pred vývojom nového skillu, bol pridaný Legacy mode alebo sa vrátila 138 cmb formula.
Samozrejme nie všetko vyšlo tak ako sme zamýšľali. Druhou najdôležitejšou sférou na ktorú sme zmerali naše úsilie boli minihry. Prepracovanie Barbarian Assualt sa vydarilo na výbornú. Avšak zmeny v Dominion Tower, Pest Control, či nové minihry ako Heist a Cabbage Facepunch Bonanza sa netešia u hráčov takej veľkej obľube ako by sme si priali. Nepomohol tomu ani Grouping System. Nič však nevzdávame a pokúsime sa to vylepšiť budúci rok.
Máte svoje nápady na ich zlepšenie?

10 naj udalostí roku 2014 v RS podľa j-modov:

#10 Rune Goldberg Machine - D&D
#9 Fate of the Gods - quest
#8 Runefest - RL praty
#7 Araxxor - high level boss

#6 Iron Man Mode - nový herný mód
#5 Game Blast - nonstop 24h charitatívny streaming
#4 Ninja Fixes - pravidelné drobné úpravy hry

#3 Elf City - Prifddinas, elfské mesto
#2 Revolution a Legcy - staronové bojové módy
#1 Power to the Players - hlasovací systém o osude Runescape

Víťazom top updatov roku 2014 v hlasovaní hráčov sa stalo Elf City.
Aký update bol najlepším pre vás? Zároveň môžete zaspomínať na vaše najlepšie herné momenty tohto roka.

Ja oceňujem pravidelné Ninja Fixy, sú to síce často len drobnosti ale pozrime sa o aký kus dopredu posunuli RS ďalej za necelý rok. Najväčším updatom bolo jednoznačne vybudovanie Prifddinsu. Som rád, že som svoj hlas v PttP dobre využil.
Najlepším momentom bolo pre mňa, keď sme v septembri dotiahli Clan Citadel na level 7. Ani som nedúfal, že niečo tak veľké niekedy spolu ako komunita dokážeme vybudovať. Je to pre mňa symbolom neobmedzených možností spoločenstva idúcim za jedným cieľom.

Update, ktorý mi vôbec nesadol a doteraz mi pije krv, je Soul Reaper :lol:

Chronologický zoznam updatov roku 2014:

Spoiler:
26 December: Winter Weekends - Slayer and Bosses
19 December: Winter Weekends - Dungeoneering
12 December: Winter Weekends - Minigames - Now Live
8 December: Snowverload & Dominion Tower Rumble Mode
5 December: Winter Weekends - Skilling
1 December: Premier Club - Now Available
17 November: Treasure Trails Update & Community Tools
10 November: Prifddinas - Lost City of the Elves - Part 2
3 November: Patch Week
27 October: Broken Home & Guthixian Caches
20 October: Death's Door - Halloween Event
13 October: Ironman & Drop Table Reworks
6 October: Smarter Familiars
29 September: Patch Week & Pure Resets
29 September: Bonus XP Swap Shop
22 September: Prifddinas - Lost City of the Elves
15 September: Rune Value Improvements
8 September: Expert Skillcapes
1 September: Grouping System & Balthazar's Big Raffle Begins
29 August: Balthazar's Big Raffle
18 August: Soul Reaper
11 August: Plague's End
4 August: Clan Month - The Beginning
28 July: Araxxor, Twitch Integration and Lobby Update
22 July: Boss Timer, Kill Counts and Legacy Mode Fixes
14 July: Legacy Mode Launch, Global Combat Improvements and Gear Guide
10 July: Legacy Mode – Launching Monday 14th July
1 July: Pest Control - Improved Rewards
23 June: Skillchompas and Legacy Mode Poll
9 June: Elf City - Quest Area Improvements
2 June: The Mighty Fall
27 May: Dungeoneering Spotlight
19 May: Ancient Combat
12 May: Return to Ashdale & Choose Your Path
6 May: Elder Divination
30 April: RuneScape Road Trip - Starts 1st May
28 April: Master Skillcapes & Combat Improvements
25 April: Cabbage Facepunch Bonanza - Ends Monday 28th April
21 April: A Shadow over Ashdale
14 April: Cabbage Facepunch Bonanza
7 April: Bank Updates - Quick Presets and Drag & Drop
31 March: Free to Play HiScores, Action Bar Sharing and Clan Messaging
26 March: Mod MMG on RuneScape Micro-Payments (26 March 2014)
24 March: Fate of the Gods
17 March: Mahjarrat Memories, Circus Improvements and More!
10 March: One of a Kind
7 March: Combat Beta
3 March: Tweaks Week
24 February: Revolution
17 February: Heist - New Minigame
27 January: Holy Moley - Giant Mole Update
21 January: Slayer Helmet and Social Slayer Update
15 January: Hati and Sköll - The Wolf Pack Returns
13 January: Power to the Players - New Poll System
7 January: Player-Owned Ports - The Next Journey

~ wiki

Nasledujúci rok sa chce Jagex zmerať na vyplnenie medzier pri využití skillov na rôznych leveloch.
Na rok 2015 sa plánuje približné rovnký počet nových questov ako tento rok. Tajnou zbraňou na nové update bude Runelabs. Viac o plánovaných novinkách sa čoskoro dozvieme od Moda Marka, medzi nimi bude aj POP upgrade hneď v januári.

PS: Otázka na záver, využíva niekto z vás Grouping System?

Re: 2014: A Review

Sat 27. Dec 2014 0:02:51

Hehe, pěkně sepísané.

//Grouping system pro porty a lurovani :P

Sat 27. Dec 2014 0:58:26

uz se tesim na dalsi rok hlavne na novej skill :) a dalsi mega Updaty :)

Sat 27. Dec 2014 12:22:18

Aby som sa vyjadril k tomu top 10 co je hore napisane a skritizoval ho.
Ja svoje top 10 nemam. Lebo sa mi ani nechce rozmyslat nad tym celom rokom kam to cele smeruje.

#10 Rune Goldberg Machine - D&D
- neviem podla koho je v Jagexe toto "TOP" ked in game to dostalo len 277 hrasov = prepadak. Tato D&D mohla byt velmi prinosna do RS aby to znicilo zasobu run ale nestalo sa tak. Nikto nemoze povedat ze hraci maju zasobu run lebo toto nieje pravda. Vdaka tomu updatu su v hre botovia ktory vyrabaju Nature a Law runes (znei to chore ale LAW rune vyrabaju acc ktore maju total level 190-200...). Cize top 10? Nie toto by bolo na chvoste ako najhorsie vyuziti update.

#9 Fate of the Gods - quest
- Podla mna najlepsi quest v poslednej dobe. Mal pribeh, suboje ktore nedali hraci len tak. Cely guthixov quest moze ist niekam oproti tomuto... a hlavne nebola na kazdej **** bank deposit, lebo hracom je tazko uz aj ten lodestone pouzit (reakcia na goblin quest)

#8 Runefest - RL praty
- nekomentujem

#7 Araxxor - high level boss
- az na ten drop list to je pekny boss.

#6 Iron Man Mode - nový herný mód
- "2x do istej rieky nevstupis". Pekny tah od Jagexu ako si udrzat hracov ktory uz maju compla. Namiesto pridania dobreho obsahu im daju vyexpit dalsieho hraca, po ktorom o rok ani nesteknu.

#5 Game Blast - nonstop 24h charitatívny streaming
- ...

#4 Ninja Fixes - pravidelné drobné úpravy hry
- +1. len by nemali pocuvat kazdeho nerda ktory napise na reddite.

#3 Elf City - Prifddinas, elfské mesto
- Polovica sveta je zbytocna a pri skilloch v ktorych sa trebalo natrapit uz netreba. Kazdy ma zrazu 120 lvl mining a thieving cape a vacsina skillovacich metod je k nicomu. Elf city je premna bodka stareho RS. Od toho update je RS pre inu generaciu, ta ktoru som vidiet nechcel.

#2 Revolution a Legcy - staronové bojové módy
- Revolution ako potapajuca zachrana lod pre EoC, ktory bol plny chyb a nedostacujuceho testovania. A Legacy ako zachrane koleso celeho toho problemu. Legacy ma svoje plus a minus a myslim si ze sa to uchytilo. Je to tiez zle vybalancovane ked na legacy da hrac lepsi dmg ako na eoc :D (ale to len u niektorych monster).

#1 Power to the Players
- hlasovací systém o osude Runescape - PttP ako pekny predvolebn slub politika. Slubovane pravidelne hlasovania, v ktorom budu hraci urcovat buducnost updatov. Namiesto toho sme hlasovali o Hallowenskom evente ktory nakoniec eventom nebol ale prisiel z toho Araxxor. Hlasovanie o tom ci sa nam paci update o ktorom sme nemohli hlasovat, alebo vybrat si jeden z velkych updatov ktore jagex da do hry aby nemali tolko prace. Ako priklad: chceme Morytania quest alebo Floor 61? Pred 7 rokami by dali hracom obe lebo vtedy pracu brali vaznejsie :).

A ked sa niekto tesi na Invention skill tak na to skor zabudnite. Jagex da opat hlasovat ci ho hraci chcu a ked nie tak divination implantuju do existujucich skillov.
Pekne je hracom naslubovat veci, no ked im raz chyba kreativita a sikovnost tak ani hra fungovat nemoze poriadne.

Sat 10. Jan 2015 12:15:26

Moukin to tak krásně vystihl, že už snad není co dodávat. Smutná pravda.