Scam přes mail

Sun 22. Jun 2014 21:28:14

Je to možná ohrané a všichni si řeknou, že to je výsměch, ale vždy se najde někdo, kdo se nějak nachytá, protože dnešní typy tohoto typu scammu už jsou skoro dokonalé. Ale i přesto pozorné oko vidí, že to není přímo ta stránka na kterou byste psali heslo..

Tu pár obrázků.

Image

Image

Jak vidíte, odkaz v adrese je nějaké RUNSCAPE. Ani písmo není stejné.

Jen prosím, abyste si na to dávali bacha, takové maily Vám budou nejspíš chodit čím dál častěji, mně osobně za poslední 3 dny došly 4 obdobné maily.

Re: Scam přes mail

Sun 22. Jun 2014 21:32:35

Heh, mňa skoro nachytali pred 2 rokmi, že sa mi niekto loguje na acc alebo také niečo..bolo to úplne stejné ako na druhom obrázku len link bol " secure.runscape.pl ", ja som skoro klikol " login ".

Jedno šťastie, že sa mi nezdalo, že mi to " secure " nesvieti na zeleno...

Sun 22. Jun 2014 21:36:24

Vdaka za upozornenie.

Pre taketo pripady mam 2 rady:
1. Nikdy neklikajte na Linky, radsej sa prihlaste na RS webe a pokuste sa preklikat k tomu, co sa spomina v Maile.

2. Legitimnost zistite vzdy podla zeleneho boxu SSL licencie
Image
Ziskat takuto licenciu dokaze len existujuca firma, s adresou a nie je to lacne. Ziaden fake web toto nedokaze imitovat.

Sun 22. Jun 2014 22:28:16

Mne tak chodia maily na môj mail, ktorý mám nastavený všade a je verejný ... Problém je len v tom, že ten mail už asi dva roky na RS nepoužívam a mám tam samostatný mail, o ktorom nikto ani nevie :D Na ten mi také nikdy neprišlo, lebo ho títo "hackeri" nevedia zistiť. Dokonca sa na neho takmer vôbec neprihlasujem, lebo na to nie je dôvod. Keď mi príde podvodný mail, tak hneď viem, že je to podvod aj bez kontroly jeho obsahu.

EDIT : #2900 POSTS!!! #GS

Sun 22. Jun 2014 22:32:22

Vim ze se na to chytne dost lidi ale staci cist a ne bezhlave klikat
kdyz si nejsem jistej tak si to na tom netu najdu nebo se nekoho zeptam :akon:

Sun 22. Jun 2014 23:32:49

Přišlo mi to samý tak před 3 hodinama.. :twisted: Jsem si říkal, kdo mi zase ukradl postavu a dělá s ní blbosti a on mi jí ještě nikdo neukradl! :D

Mon 23. Jun 2014 7:56:44

Dík za upozornění :) měla bych se podívat na svůj tajný rs mail, který je tak tajný, že ani nevím u kterého provozovatele je a heslo..... no, měla bych začít hledat. :D

Mon 23. Jun 2014 15:13:23

Hehe, díky za upozornění. Všechny maily od RS mažu (Kromě novinek a update ofc) :D :D

Mon 23. Jun 2014 17:54:59

J toto mi chodiva obcas, dostal jsem uz cca 30x takovyto mail.

Mon 23. Jun 2014 17:55:50

Vďaka za upozornenie, ale doteraz mi nikdy ani jeden podobný mail neprišiel :akon:

Mon 23. Jun 2014 20:19:05

Ešte sa mi niečo podobné nestalo :D Snád sa ani nestane po tom autentikátore, čo pridali dnes do hry.

Wed 25. Jun 2014 19:04:42

Díky za upozornění.

Před pár lety jsem taky dostal podobný mail a jelikož Jagex ze všech stran hlásil že nikdy maily neposílá tak jsem ho prostě ignoroval. Dokonce nesedělo ani jméno kterým mě oslovovali tak jsem to nechal být. Za pár týdnů jsem zjistil, že mam ukradený acc a ten mail byl vlastně žádost o změnu mailu. 4 měsíce mi trvalo než jsem účet získal zpátky :)

Takže Jagex maily posílá, ale jen v případě změny mailu a kvůli password recovery. Pro některé hráče to ve výsledku může být docela matoucí a dá se toho zneužít.

Wed 25. Jun 2014 22:53:04

píše ti Monča