[LINK] Rozhovor s hráčom A Friend

Thu 05. Jun 2014 20:18:24

http://www.reddit.com/r/runescape/comments/27e4w2/rs_youtuber_a_friend_aka_erasergaming_ama/

Známy youtuber, ktorý natáča videá z RS sa rozhodol urobiť AMA (Ask me anything) na Reddite. Známe sú jeho videá s lootom, kedy 10 hodín zabíjal jeden druh monsters. Oplatí sa čeknúť..

http://www.reddit.com/r/runescape/comments/27e4w2/rs_youtuber_a_friend_aka_erasergaming_ama/

Re: [LINK] Rozhovor s hráčom A Friend

Thu 05. Jun 2014 20:47:06

A friend ? od bežného hráča to dotiahol cez bielu až po žltú korunku :) myslím si, že je to pánko čo sa runescape týka ofc :)

Thu 05. Jun 2014 22:35:01

Don't really want to say but in a year and one month I could afford to buy my own small apartment in the center of the city. That was one year ago already.

:wtfhash:

Fri 06. Jun 2014 9:13:46

Jeden z mála RS Youtuberov, ktorých obsah videí je zameraný skutočne pre hráčov a neprezentuje len čisto svoje osobné úspechy alebo road to max/comp atď. To je hlavný dôvod jeho úspechu a popularity. Dúfam, že jeho kvalitné videá budú pribúdať aj naďalej. Som zvedavý aký bude mať drop log z nového spider bossa :p

Nevedel som, že na YT sa dá tak zarobiť.

Trošku offtopic:
"According to data from Tubemogul, the average YouTube CPM in 2013 was $7.60, down $1.75 from 2012"
CPM - cash za 1000 zhliadnutí videí - samozrejme potreba aby boli zobrazené AddsON z reklamami... A ďalej som sa dočítal že 45% zo zisku ide pre YT, zvyšok ide pre video uploadera.

Ale v krajine, odkiaľ pochádza A Friend to môže byť celkom lukratívny spôsob zárobku, sám píše že je u nich problém nájsť prácu so mzdou cez 2$/h.
To by mohol byť celkom raj na zemi, žiť niekde v Thajsku a odtiaľ stremovať a uploadovať RS a Gaming videá :D

Fri 06. Jun 2014 14:08:25

To by mohol byť celkom raj na zemi, žiť niekde v Thajsku a odtiaľ stremovať a uploadovať RS a Gaming videá :D

No len či tam majú dosť rýchly internet. Ja by som sa tiež rád presťahoval niekde do Karibiku, ideálne na Jamajku a celé dni by som len hral, fajčil a už neviem čo :D

Fri 06. Jun 2014 14:58:16

No, ako si písal kw, tam ide o to z akej krajniny pochádzaš. Youtube neprepláca celú čiastku atď atď do krajín menej známych, a je rozdiel keď ti na videá klikajú američania a slováci ( a že rovnoprávnosť ). Keby som napr Ja mal taký počet odberateľov a videní, nezarobím si ani na chleba :D