EOC vs. 07

Sat 06. Jul 2013 14:16:47

Ahojte.. rád by som počul Váš názor..

07 RS je skvelé, milujem old-grafiku, všetky tie old skilly, žiadne OP weapons, ani armors.. ale..

chýbajú mi tu ľudia. žiadne spoločné aktivity..

Rozhodujem sa, či ostať na 07, alebo sa vrátiť k môjmu skillerovi..

no tak, čo myslíte..? ;-)

Samozrejme, rozhodnutie bude na mne.. no počuť pár názorov je fajn.. :yessir:

Re: EOC vs. 07

Sat 06. Jul 2013 14:36:13

Oldschool je bohužiaľ odsúdené na smrť, aktívna základňa tam bude už len upadať a upadať... naopak RS3 si určite ešte požije niekoľko rokov :akon:

Celá CSF komunita je EOC-oriented. Máme aktívny CC (2. najaktívnejší cz/sk?) a aj návody na fóre sú na EOC RS. Tu by si sa mohol na EOC pridať aj ty a spísať nejaké napr. skilling návody ako tomu bolo zvykom aj kedysi, keď návody robil takmer každý.

Sat 06. Jul 2013 15:51:37

Síce hrám 07, ale tak ti poviem... EoC sa dá hrať aj free (07 nie).

Sat 06. Jul 2013 16:57:29

07? Hrával som pred 5 rokmi :p
Bolo to výborné, ale ako sa vyvíjalo RS v reálnom čase, zvykal som si na tie updaty. Keď som skúšal hrať old RS, nechcelo sa mi zas odvykať od všetkých vylepšení, ktoré mám k dispozícii na normálnom RS.
Ostávať na 07 pokiaľ nemáš záujem o starý warring podľa mňa nemá význam.
Poď na EOC RS, dám ti invite na náš cc ;)

Sat 06. Jul 2013 16:58:50

Belwe ono je tazko povedat co chces vediet. Respektive pocut.

07 je fajn pre tych kto nema rad chaos v EoC. no na druhej strane tam ide o to ze to hraje malo ludi. Keby bol 07 free tak tam bude bot na botovi a mozno vo vacsinom pocte ako kedysi. Kedze oldrs cash ma obcas vacsiu hodnotu na trhu ako eoc (hovorim o RWT).

K EoC. Tu zalezi na tebe ci vies co chces robit. Ci mas ciel. Teraz vacsina hracov hraje pre ttl level. Zabavky na mh a minihry to je mrtve a chodievaju to len naozaj taky hraci co tam vedia byt aj tyzden nonstop.
- 2.) ci vies prekusit to ze tyzden co tyzden sa jagex zamierava na mikrotranzakcie. Cize Solomon store (kde mas graficky outfit) alebo SoF (kde poslednu dobu ziskavas bonus xp items a kolekcie na expenie).
- 3.) ty kedze tam mas skillera ta combat neako asi nezaujima. Cize o to lepsie pre teba. Keby si sa aj dal na combat stale je tam abilita ktora funguje ako old combat. Len stym rozdielom ze vascina monsters su malo agresive a vsade je multi.
- 4.) prezit aj to ze RS je ulahcovane stale viac a to co ty davas na skillerovi dlho da niektoi za 2 tyzdne v D&D :D.

Tak ti poviem ze RS3 ktore bude o 2 tyzdne ma priniest RS na inu kolaj. Stale tu budu mikrotranzakcie atd ale hraci sa maju zacat delit na skupiny a aj mapa mozno bude zaujimavejsia ked zacnu prebiehavat "vojna o uzemia". KEd chces len expit a dokoncit hraca, tak urcite by si mal. Alebo aspon chodit na daily challenge a spinovat. Mas za to xp bez velkych problem. Hlavne tie daily challenge.

Sat 06. Jul 2013 21:00:28

Já to vidím tak, že jsem rostl s postavou přímo úměrně době, takže od 06 - po teď ( vaše pojmy se mi nelíbí). Určitě ze začátku to bylo úžasné, tolik kamošů a všechno, ale poslední dobou je to s kamošama, kteří hrají horší a horší. Proto jsem i já přestal. 07 je určitě fajn, já tu dobu miloval a neskutečně rád na to vzpomínám, ale nebyla to jen hra, byli to hlavně lidi na okolo.

Teď už je to spíš jen na půlku monitoru RS, na druhé půlce flashovku/film a tak. Není to ono a určitě ani RS3 to nějak nezlepší.

Sat 06. Jul 2013 22:04:20

Vždy to bylo že někdo po nějakém update skončí třeba po grand exchange nebo gwd a co hlavně tak microtransactions, upřímně ty co to říkaj vždy zase začnou protože tahle hra je už něco jako součást života, prostě ti co říkají že gwd je sračka a že skončí tak ať tam nechodí, G.E. že ulehčuje hru, tak ať ho nepoužívají a SoF že je nejhorší věc ve hře... no sám SoF nemam rád ale jsem rád když mi padne spin ticket ale v životě bych za spins nezaplatil, to samé v solomon store. Jednoduše tahle hra se přizpůsobila nynějšímu stylu her a furt můžeme být rádi že to není jako X-Box One, jediné co podle mě jagex EOCem zkazil je původní funkce nějakých weps a Dungeoneering-like posuzování tieru zbraní podle Lvl, ale teď je aspoň combat trochu dynamičtější a sám si nestěžuju (Magic po EoC Super :D), jen to chce větší hráčskou základnu, nebo snížit počet worldů, trochu mě mrzí ty prázdný místa a všudepřítomní maxed players...

Osobně hraju tuhle hru ve volným čase o Letních a zimních prázdninách, kdy sjedu všechen novej content a dodělam questy které mě u téhle hry hodně baví a je to velkej důvod proč hraju.

Na roky kdy jsem začínal vzpomínám rád a rs v roce 2006 bylo opravdu dobré ale takhle je to u všeho a bude to tak furt, 07 jsem zkusil a po hodině jsem se vrátil zpět na rs2 a už se nevrátil, upřímně mi tam hodně věcí chybí :akon: .

To že je hra lehčí, tak to je prostě důvod toho že jagex se snaží zaplnit hru i high-level contentem, velkej přešlap teda je runecrafting, tam to mělo být vyřešený jinak... Ale furt se to drží toho že pokud chceš money, nebudou xp a naopak.

Sat 06. Jul 2013 22:10:18

No tak srovnavat to moc nelze. EOC je delany pro mainstream a 07 jen pro urcitou hrstku lidi. Ty, jelikoz mas skillera, ktery nedela cmb tak na EOC jsou skilly jednodussi delat. Vpodstate to co psal Mokuin :) A take Fritol s tema pratelama ma pravdu.

Sat 06. Jul 2013 22:17:04

Chlapci.. ja som tak nad tým dnes celý deň premýšľal.. a neviem.. :cry:

mám naozaj pocit, že to pravé "old" RS nebolo ani tak o Rs, ako u ľuďoch.. nejaké eventy a párty takmer každý deň, spoločné minihry a skillovanie..

dosť ma zaujala napríklad Citadela.. môže ju využívať aj Skiller? (po novom lvl 4, fuj :D).. poprípade, aké nové skupinové aktivity v RS sú? tých updatov bolo toľko, že už to nestíham registrovať..

EDIT: pridali aj nejaký skillerský content, alebo je to všetko po starom? nové skill minihry, na ktoré nie je potrebný combat.. a podobne?

Sat 06. Jul 2013 22:54:36

citadela je super, môžeš tam trénovať rôzny skilly, často tam chodí viac ľudí naraz, a máš aj bonus od clan avatara (6%)
minihry.. tie sú skôr solo, ako minhru môžeš rátať trebárs runespan, kde si dáš pomerne rýchlo a afk 99 rc
fish flingers je super minihra na fishing, určite ťa bude baviť, pozri trebárs náš návod na fóre
minihier moc nepribudlo, ale pribudli hlavné zaujímavé oblasti s novými metódami na skilling, ak si dlho nehral, určite za okúzlia
ak máš nejaké skilly 90+ určite si nájdeš uplatnenie aj v player owned ports, asi najlepší update posledného pol roka...
môžem pokračovať ešte ďalej, ale osobne by som ti odporučil zamerať sa aj na cmb, hlavná storyline RS3 má byť hlavne o súboji o nadvládou rs božstiev nad Gielinorom, a neviem akú rolu tam budú zohrávať cmb4 skillers :p

Sun 07. Jul 2013 9:41:33

Luke-Czech tebe by som dal medailu. Konecne niekto co to chape. Komu sa nepaci nema hrat, namiesto toho budu hru zneprijemnovat inym co to chcu hrat. +10! :)

A Belwe ono si to trafil a tiez mam taky pocit poslednu dobu. RS bolo vzdy o ludoch a nie o hre. Ja to vidim aj na EoC ked prestane mnoho ludi hrat ked maju napr skusky atd. Vtedy sa mi ani online nechce ist lebo viem ze kazdy je off a je to celkova nuda. Aj ked ide len o chat a nie o spolocne expenie.

K minihram. Uz aj jagex pochopil ze minihry su dobre tak na mesiac a potom to ludi omrzi tak pridavaju skor D&D. Urobis to jeden krat za den/tyzden a to uplne staci. A ked hladas miesta kde chodia aj cz/sk tak take miesto je asi len v citadele i to musi mat klan pravidla ze tam stretnu vsetci naraz a nie po jednom :).

Sun 14. Jul 2013 20:47:45

myslim, ze sa snazit porovnat neporovnatelne ... ak si nezazil drinu dat 126 cbt a warkowat arenu ci wildy , tak ...