Castle Wars: Revamped

Tue 09. Apr 2013 18:17:52

Image

Dlho očakávaný update Castle Wars konečne prišiel.

Zatiaľ som tam pozrieť nebol, ale večer sa chytám. Pridám potom viac popisu, vlastné skúsenosti a obrázky.
Kto chce môže sa pridať, bude to hneď po pengoch - teda po ôsmej večer ;)

Updatované zmeny:
Dual Currency System: dostávate silver tickt za každú hru, slúži na nákup consumable itemov do CW (potiony, chins, balista...). 2 gold tickety dostanete za výhru, 1 za remízu, žiaden v prípade prehry.
Gold tickety sú to, o čo hlavne ide momentálne v CW, slúžia na nákup CW armouru. Najlepší CW armour Profound Equipment - v Castle wars dáva bonusy ako nex armour a mal by byť typu hybrid. Dáva extra 25% damage proti hráčom a 10% proti barikádam.
Od toho sa odvíja aj požiadavky na trim compl cape - v full profound (pl8body, legs, helm, kiteshield, sword) sa porozprávať s Lanthusom. Stojí 4150 gold ticketov.

This would take 864.6 hours to get, (2075 matches at 25 mins ea/2 tickets per win) assuming you win every round you play.

Ďalšie ezmeny v CW gameplay:
Spoiler:
Altars in each spawn room, so there's an easy way to replenish your prayer points.
Helms can now be taken into the arena.
Wait times have been reduced and the number of people required to start a game is now 2 per team.
Damaged or unbuilt ballistas no longer count as obstacles.
Team colours have been added to barricades.
Catapult and ballista damage has been adjusted.
Ice spells now have a staggered bind time, the binding shot ability has had its bind time reduced and, while in the arena, the smash ability now has a 60% chance to hit.
Explosive potions can now be added to the Action Bar.
The tinderbox can now be picked up by multiple players.
Waiting rooms now heal you in the same way as standing in a bank does.
The Castle Wars manual has been updated.
Bandages now give more health.

Z ďalších zmien: na začatie hry je potrebných aspon 2v2. Avšak aby ste dostali gold tickets je potrebné, aby sa hra skončila minimálne 5v5. Tento upgrade prakticky eliminoval malé teamy, ktoré hraly pre zábavu 2v2 bez leecherov. Môžu hrať aj naďalej... ale čo z toho keď nedostanú zaslúženú reward.

Vraj tieto zmeny boli uskutočnené na základe feedbacku od hráčov.
Aké to má zatiaľ následky - v CW je to samý stacker - ak nie ste na FC: Brave wars, tak na výhru na W24 prakticky nemáte šancu. Ani to vám nezaručí výhru, všetci sa snažia napchať do teamu, ktorý ide vyhrať, a teda na vás nemusí zostať miesto aby ste sa dostali do hry. Tvoria sa malé anti-brave wars teamy, ktoré sú schopné v 2-3 ľudoch polaziť celý friend chat :p

Re: Castle Wars: Revamped

Wed 10. Apr 2013 0:09:26

Moc veľa zmien z CW gameplay som zatiaľ nepostrehol.
Jediná výhoda/nevýhoda je umiestnenie Explosives do action baru a ich primárna funkcia USE. PRedtým to bolo nastavené na drop, takže keď bola výbušnina v action bare, dalo sa s tým rýchlo umrieť. Teraz sa to dá veľmi šikovne používať na primárny účel - ničenie barikád.
Moje obľúbené pid-cade je prakticky minulosťou.
Všade je plno ľudí, množstvo lagov kazí z toho pôžitok z vylepšeného grafického vzhľadu. Na hlavnom CW worlde W24 je v CW lobby z toho aké je to preplnené každú chvíľu lag, takže to všetkých vyhodí do lobby a waiting time sa zakaždým zresetuje, takže sa hra ani nezačne :p
Čas trvania bindu bol v CW skrátený, účinnosť Smash ability znížený na 60%, čo ešte viac zľahčuje tanking a flag caprute, def v podtate naberá v CW minimálny význam. Ako keby capture už od EOC nebolo až príliš ľahké.

Waiting time bol skrátený z 5 min na 3 v lobby.
Ako sa k tomu vyjadril v Gay ZacHigh Level fóre:
Good luck killing 7-11 Chompies!
Good luck rummaging 6 skeletons!
Good luck doing 75 resources of citadel work!
Good luck doing 4 minutes of quests!
Good luck sending out all four ships!

:lol:

Pár screenshotov aby ste si mohli aspoň trochu vychutnať vylepšenú grafiku:
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Wed 10. Apr 2013 19:11:04

Este som si to neprecital poriadne ale kwaichi ten fixed mod :D.. Ako mozes preboha hrat na fixed?! :D Ved sa len pozeraj na ten screen, 1/4 action bar a 1/4 score v CW. Ved na tej obrazovke nevidis ani kto vedla teba bojuje :D...

Thu 11. Apr 2013 12:17:30

takže ak som spravne pochopil tak na compl t treba full profound a už nie toľko viťazných games ako predtym? :P inač pači sa mi to ale tiež len som tamadi prechadzal a laggovalo to nenormalne