Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 10:40:13Pre ľudí ktorý prestali hrať Runescape z akéhokoľvek dvôvodu je tu ukážka Runescape 2007, ale vo vylepšenej verzii. Ukážem vám mnoho vecí, ktoré sú úžasné a sú užitočné. Dúfam že sa budú páčiť aj vám a začnete opäť hrávať Runescape. Buď Rs3 alebo práve Oldschool je to na vás, naša komunita na vás čaká.

Začiatky22. Februára 2013 sa to všetko začalo keď vzniklo OldSchool Runescape. Zo začiatku bolo také, ako si ho možno všetci pamätáme. Ale postupom času sa to menilo. Jagex dal možnosť ľuďom rozhodovať o tom čo by chceli pridať alebo zmeniť na Oldschoole. Robili to prostredníctvom "Vote" (zo začiatku to bolo cez web). Stále keď bolo nejaké Hlasovanie tak som sa tešil že Jagex ma perfektné nápady ako spraviť Rsko lepším a pritom ho nepokaziť. a Touto cestou sme dospeli až k tomu aké je Oldschool Runescape Dnes.Rare ItemsVýhodou tohto Rs je, že tu má každý šancu získať Event veci stále, aj keď napríklad začne hrať teraz. Stačí ak si počkáte na najbližší Event a po dokončení dostanete všetky veci k danému Eventu (napr. urobíte vianočný event a dostanete Party hatky + santa hat a ostané) :

Image
UpdatesUžitočné Updates

Updaty ktoré nám trocha uľahčili hranie a ktoré nám dali možnosť vybrať si ako chceme hrať. Tým že máme možnosť si tie zlepšováky zapnúť/vypnúť.

Options


  • Tak napríklad tu si môžeme vybrať či chceme mať OldSchool Minimap alebo tam chceme mať ikony na Hp, Pray alebo run.
  • Zapnúť alebo vypnúť vyditeľnosť striech ak sme v budove.
  • Zapnúť/vypnúť ukazovanie zostávajúceho Xp do ďalšieho levelu.  • Tak tu si môžeme vypnúť alebo zapnúť takzvaný profanity filter (bude vám ukazovať nadávky a nie ***** ).
  • Tak isto si tu môžete nastavovať LogIn/out notification timeout (Ak sa váš kamarát prihlási alebo odhlási tak vám to po 10 sec zmizne).Ide hlavne o nastavenie Klikania a rotácie pohľadu.

  • Po kliknutí na ikonu na ktorej je znázornená myš sa vám ako keby vyplo používanie pravého tlačidla myši stačí ak kliknete na vec napríklad v banke ľavým tlačidlom automaticky vám to klikne ako keby ste klikli pravým.
  • Nastavuje sa tu taktiež aj rotácia stredným kolieskom na myši a to tak že ho stlačíte a točíte pohľadom.
  • A nakoniec tu máme nastavenie ktoré sa hodí aj na Pvm aj na Pvp.Minigame teleport - Bol to update ktorý nám pomohol zisťovať ktorý World a clan chat sú určené pre danú minihru a dokonca nám dali možnosť sa teleportovať na miesta minihier.Zmena


Bol zmenený výzor Maple logs a Battlestaffs, je to výhoda pretože je menšia šanca že vás niekto scammne a namiesto: napr. Yew Logs vám predá Maple.


Image


Poll Booth


Je to vec cez ktorú môžete Votovať priamo v hre. Vždy keď sa votuje sa vám v Chate ukáže veta ktorá vám oznámi že práve prebieha hlasovanie. Stačí ak si zájdete do akejkoľvek banky a nájdete to. Dá sa v ňom pozerať aj spätné hlasovania a výsledky.
Spoiler:
Image

Spoiler:
Image

Takto vyzerá ikona Poll Booth
Image

Image

Ironman/Ultimate Ironman Mode


Tento typ hráča bol pridaný do hry 13. Októbra 2014 . Je to postava pre ktorú sa môže rozhodnúť každý z vás na Tutorial Island. Ide v podstate o to že tieto módy nemôžu využívať hru v plnom rozsahu majú obmedzenia ako napríklad že nemôžu využívať niektoré Minigames a podobne. Je to dobré pre náročných ľudí ktorý si napr. myslia že OSRS je ľahké. Alebo pre tých, ktorých už nebaví hrať obyčajne, je to príležitosť pre všetkých.

Ak sa rozhodnete hrať za Ironman mode tak budete nosiť ikonu pred menom:

Ironman: Image

Ultimate Ironman: Image

A k tomu dostanete aj krásne Brnenie.
Image


Ak sa o tom chcete dozvedieť viac.
Spoiler:

Všetko na čo sme čakaliThe most important
Toto bol asi najdôležitejší Update, pretože to prinieslo zážitok z hry a zo starého dobrého F2p Pvp ktorý pozná asi každý. Už teraz to pritiahlo veľa ľudí a dúfame že ich bude ešte viac. Nieje to len o tom je tu ten starý život na 2007, skillovanie a všetkého ako Free hráč.

Image


Staré dobré časyOSRS Grand Exchange
Jagex sa dlho snažil dostať GE na Oldschool ale nikdy nechcelo prejsť cez hlasovanie. No nakoniec hlasovaním prešlo a 26. Februára 2015 bolo pridané na OSRS. Niektorým sa to možno nepáči ale GE je teraz na pohľad rovnaké no Jagex to trocha upravil tak aby Ekonomika nešla dole vodou.

Viac info:
Spoiler:


Image

OSRS New thingsNa Osrs bolo pridaných mnoho miest,vecí,zbraní,mobov a podobne.
Ukážem vám ako jagex spríjemnil Skillovanie novými miestami kde sa dajú získať užitočné veci v podobe rewardu.


Slayer dungeon Je tu veľa Slayer monsters +2 nové ktoré majú verziu normal/boss jedná sa o Krakens a Smoke devils, výhodou je to že hneď pred vchodom do dungeonu je aj nový Slayer master ktorý sa volá
Nieve a je od Cmb lvlu 85.

Spoiler:
ImageMotherlode mine Je to miesto pod Faladorom kde ťažíte zo steny tzv. Pay Dirt a následne ho dáte do stroja ktorý vám ich pomocou vody očistí. Ako odmenu dostávate Ores podla mining levelu a niekedy aj Golden Nuggets, za ktoré si môžete kúpiť napr Prospector Outfit, Coal Bag alebo Gem Bag. Sú to užitočné veci a tak isto tam ten mining nieje až taká nuda.Agility Rooftops Je to metóda trénovania Agility. Ide v podstate o to že v niektorých mestách ako sú napríklad Seers village, Ardounge, Canifis a podobne sa dá skákať a liezť po strechách a tým získavate Xp a raz za čas sa vám môže objaviť na zemi Mark Of Grace za ktorý si potom môžete kúpiť Graceful outfit, ktorý znižuje váhu a takisto ak máte full set rýchlejšie dobíja run.

Spoiler:
ImageResource Arena Je to miesto v Deep Wilderness takže je to tam nebezpečné kvôli pkerom ale oplatí sa tam ísť pretože je tam skoro všetko pre skilling pri sebe ako vidíte na screene.

Spoiler:
ImageClan wars Clan Wars bolo pridané 19. Júna 2014. Je postavené vedľa Duel Areny, a dá sa tam dostať rýchlo z Ring of dueling.
Ak Chcete vedieť viac:

Spoiler:Nighmare Zone minigameJe to minihra ktorá je vedľa mestečka Yanille. Dajú sa tam dobre trénovať cmb Stats a je užitočná pretože za Pointy ktoré dostanete v minihre si môžete enchantnúť veci ako napríklad Slayer helmu/Black mask, Rings a podobne a takisto si za ne môžete kúpiť prísady na herblore alebo Pure/rune essence. Táto minihra je Afkable, a môžete ju robiť v teame alebo solo.

Spoiler:
Image


Ak si o tom chcete prečítať viac:
Spoiler:


Bounty hunter

18. Septembra 2014
Nie je to miesto ale je to rovno celý world 318 kde po celom wilde môžete zabíjať ľudí alebo bossov pre Reward v podobe Tiers, za ktoré si môžete kúpiť alebo vylepšiť veci.
Image

Viac info:
Spoiler:


ImageClue Scroll

Na tomto Osrs sú Clues 1, 2, 3, a Elite Clue. Bolo pridaných veľa vecí ako rewards. Napríklad Bronze armour (g) a (t), Rangeric tunic, 3rd age Weapons a mnoho ďalších.

Reward Table
Spoiler:
Image


New Weapons/Armours


Weapons


Spoiler:

- Abyssal Tentacle


Armadyl Crossbow -


- Smoke Battlestaff


Staff Of The Dead -


- Toxic Blowpipe


Trident Of The Seas -Armours


Spoiler:

- Dragon Defender


Malediction Ward -- Odium Ward


Serpentine Helm -


Other


Spoiler:
Image - Occult Necklace
Image - Ring Of The Gods
Image - Treaonous Ring
Image - Tyrannical Ring


Upgraded Items

Spoiler:

- Odium Ward (or) - Vylepšuje sa za item z Bounty hunter Shop.


Malediction Ward (or) - Vylepšuje sa za reward z Bounty hunter Shop.


- Trident Of The Swamp - Vylepšenie Trident of the seas + Magic Fang (drop z nového bossa (zulraha)


Toxic Staff Of The Dead - Vylepšenie Staff of the dead + Magic Fang (drop z nového bossa (zulraha)New Bosses


Slayer Bosses


Spoiler:

- Cave Kraken (boss)


- Thermonuclear Smoke Devil


Wild Bosses


Spoiler:

- Callisto


Scorpia -


- Venenatis


Vet'ion -


- Crazy Archeologist


Chaos Fanatic -


- Lava Dragons - Nieje to boss, sú to obyčajné draky vo wilde ale dropujú lava dragon bones ktoré dávajú lepšie pray Xp.


Boss ktorého môžete zabíjať iba Solo!

Zulrah
Image


A nakoniec najťažší Boss v hre

Corporeal Beast

Image


Pre viac informácii:
Spoiler:


Boss PetsNa Oldschoole vám môže skoro každý Boss dropnúť Peta. Šanca na drop je veľmi malá ale stojí to za to. Jagex plánuje onedlho pridať do hry aj Wild Bosses pets.
List of pet:
Spoiler:


Ak si chcete ešte niečo iné zistiť tak tu nájdete všetko čo potrebujete:
http://2007.runescape.wikia.com/wiki/2007scape_WikiPlánované UpdatyAchievement Diaries

Achievement Diaries have been in the works for quite some time now and we are finally approaching release. Development of the Achievement Diaries has come along leaps and bounds since February and we are aiming to have them out this Thursday. With 10 brand new diaries, this update is going to be a big one.

Spoiler:
The Achievement Diaries update is sure to be one that gives you all something to aim for and a massive amount of content with which you can fill your time. With each diary you complete you will receive a reward offering you benefits in the area of the diary. You can read a full list of some of the benefits rewards offer in the previous Achievement Diary rewards dev blog.

Completing all diaries is a truly elite accomplishment and will allow you to get your hands on the Achievement Diary Cape. Completing all diaries will also trim your Quest Cape!
Image

Let's not forget that along the way you'll also earn yourself various pieces of equipment. Shown below is the elite set of armour earned by completing all diaries.
Image


Membership Bonds


Membership bonds will allow you to buy membership for your account using in game gold pieces. Once membership bonds are released, you will be able to purchase them from other players or from the Grand Exchange.

Spoiler:
Once you have a memberhsip bond you will be able to right-click it and select 'redeem' to add 14 days of membership to your account immediately. This allows you to extend your membership simply by playing Old School.
Image

At the moment membership bonds can only be redeemed for membership. If the community want to use them for other things such as paying for Runefest we can add that, but it will need to pass a poll.

Once membership bonds are released you will be able to purchase one to give or sell to another player by clicking on the 'buy a bond' link on the main page and following the instruction to buy a bond from our website. You will then be able to give the bond to another player or sell it on the Grand Exchange.

Membership bonds should be launched mid-March. Watch for news on the website for more information.


Near Miss Poll Content


We recently ran a near miss poll that covered a large amount of content. From wilderness boss pets to new clan wars game modes, the poll had a bit of everything. Later on in March we will see the first batch of content from the near miss poll coming to Old School.

Let's go over a few of the poll options that passed. Please note: it will likely take more than one update to get all of the content from the near miss poll in game.

Spoiler:
Wilderness boss pets

When boss pets were originally polled, boss pet drops from the wilderness bosses did not pass. We added them to the near miss poll as we felt that the community now had a much better understanding of the impact that boss pets have and they passed with flying colours.

In the near future you will be able to get your hands on pets from Vet'ion, Venenatis, Callisto and Scorpia.
Image

Skipping dialogue with the space bar

One of the most highly requested updates since the start of Old School has finally passed! At some point in the coming weeks we will be releasing the ability to skip through dialogue using the space bar and the ability to select from dialogue options with numbers on your keyboard.

This update is a simple one but simplifies a number of parts of the game. Definitely an update to look forward to.

Increasing poll requirements

We are going to be increasing the requirements to vote on a poll to 300 total level and 25 hours time played.

In order for these requirements to be enforced we are going to discontinue the ability to vote through the website poll module. This also means that it will not be possible to view polls through the website until after they are complete.

You can see a detailed explanation of all of the content included in the near miss poll by reading the developer blog and can see what passed over on the poll results page.


Easter 2015


At the end of March we will be releasing a brand new Easter event for Old School. As always with RuneScape holiday events, you can be sure that it will give you a reason to hop on and celebrate. We'll go into more detail on the Easter event closer to the release.
Image


Resizable Mode


March is tentatively when we would like to give you resizable mode. However, resizable mode is a very technically challenging project and there are likely to be numerous as yet unknown roadblocks we will need to overcome. So, although with our best intentions we will like to give you resizable mode in March, it may slip depending on the roadblocks.


Ďalšie zaujímavosti ohľadom updates nájdete tu :

Spoiler:

Image


Dúfam že sa vám Oldschool Runescape zapáči a spoločne dosiahneme rast Komunity.


Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 12:56:23

Dal jsem to jako globální oznámení, aby to viděl každý.

Dobře sepísané :) [smilie=+1.gif]

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 12:58:33

Ďakujem :) [smilie=hi.gif]

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 13:49:27

Dobrý článok, dal som ti za to +1 :D

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 13:51:37

uplne epic clanok, diky. +1

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 15:43:02

dobry clanok, snad to prilaka nejakych starych hracov co o tomto nevedeli :)

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 19:09:38

Super článok :o

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 19:16:41

Pekny prehled, urcite se hodi tem, co planuji jit nebo se vratit na osrs.

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 19:32:14

Super článok Cicu. Tak už trochu chápem, čo vás ešte drží na OSRS :P

Dobre že sa toho chytil niekto, kto sa venoval OSRS od jeho samého začiatku. Koľko dní ti zabralo to všetko spísať?

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 19:53:31

Super návodík, keby mám čas tak určite hrám aj OSRS :)))
pecka ;D

Re: Nový Oldschool Runescape

Tue 03. Mar 2015 23:39:18

Ďakujem všetkým :yessir: :) Zabralo to necelé 2 dni, kým som zozbieral podklady, stále som to nejak prerábal, kontroloval a podobne, ale stálo to zato :) dúfam že to priláka čo najviac hráčov.

Re: Nový Oldschool Runescape

Thu 09. Apr 2015 14:36:54

Obsahuje clanok vsetky tieto updates? http://www.reddit.com/r/2007scape/wiki/updates

Re: Nový Oldschool Runescape

Fri 10. Apr 2015 12:35:29

Matonym wrote:Obsahuje clanok vsetky tieto updates? http://www.reddit.com/r/2007scape/wiki/updates


V Podstate aj hej :P