OSRS F2P?

Wed 14. May 2014 22:01:20

Na .reddit sa objavila informácia, že Mod MatK čoskoro (tento piatok) ohlási správu o F2P hernom systéme pre OSRS. Vraj sa im tam podarilo dostatočne eliminovať botov a tak môže prísť OSRS aj pre F2Perov.
Možno bude tomuto kroku predchádzať OSRS fórum hlasovanie.

Image

Zvukový komentár v správe na videu [eng]

Čo si o tom myslíte?
Podla mňa ide o pozitívnu správu, ale na OSRS sa aj tak nechystám.

Re: OSRS F2P?

Wed 14. May 2014 22:03:31

pecka

Wed 14. May 2014 22:08:13

No ak sa potvrdi tato informacia, pre oldschool by to znamenalo velky prinos hracov a museli by zrejme prerobit niektore servery na f2p. Inak dufam ze bude F2P, dost sa na to tesim, vdaka tomu pojdu ceny rune god armorov rapidne hore, mozne f2p warky jak zastara a dalsie pozitiva. jedine negativum vidim akurat v tom, ze pribudne riadna hromada boterov u yewov.

Wed 14. May 2014 22:15:47

Skvelé! :D Asi začnem hrať na druhom acc oldschool. Ak som lognutý naraz na RS3 a OSRS, je to proti pravidlám? Všimol som si, že to pár ľudí tak robí (týmto pozdravujem Darka :D)

Wed 14. May 2014 22:21:53

Axl101 wrote:Skvelé! :D Asi začnem hrať na druhom acc oldschool. Ak som lognutý naraz na RS3 a OSRS, je to proti pravidlám? Všimol som si, že to pár ľudí tak robí (týmto pozdravujem Darka :D)

A Jakuba :D No není to, protože 2 účty. A já taky končim s OSRS :P

Wed 14. May 2014 22:22:10

Axl101 wrote:Skvelé! :D Asi začnem hrať na druhom acc oldschool. Ak som lognutý naraz na RS3 a OSRS, je to proti pravidlám? Všimol som si, že to pár ľudí tak robí (týmto pozdravujem Darka :D)

Tusim nie, v tomto pripade sa nejedna o multiloggin pricom hrajes vlastne ,,odlisne,, hry.

Wed 14. May 2014 22:35:07

Podľa mňa o multiple logging-in ide, pretože ide o jeden spoločný acc pre OSRS, aj RS3, cez ktorý sa hry hrávajú a je vyslovené: "You are free to create more than one account, but if you do, you must not log into more than one at any time."

Síce sa loguješ cez kvázi dve postavy (postava OSRS/postava RS3), ale len cez jeden account.

Wed 14. May 2014 22:40:04

Radqo wrote:Podľa mňa o multiple logging-in ide, pretože ide o jeden spoločný acc pre OSRS, aj RS3, cez ktorý sa hry hrávajú a je vyslovené: "You are free to create more than one account, but if you do, you must not log into more than one at any time."

Síce sa loguješ cez kvázi dve postavy (postava OSRS/postava RS3), ale len cez jeden account.

Pravda, ale ak si vytvori druhu account len na oldschool? to uz nie je multilogin myslim

Edit : trosku sme odbehli od temy :?

Wed 14. May 2014 22:46:08

Zajimava zprava, a urcite podle me pozitivni hlavne pro jagex a jejich prinosy, jen si rikam ze jim to trvalo tak dlouho nez na to prisli..

Wed 14. May 2014 22:47:11

Konecne pojde rune ess s cenou dolu a mozem si naexpit RC na fire runach :D finally!

Wed 14. May 2014 23:05:29

Dúfam, že je to pravda :)

Thu 15. May 2014 11:08:46

M I C H A L wrote:
Radqo wrote:Podľa mňa o multiple logging-in ide, pretože ide o jeden spoločný acc pre OSRS, aj RS3, cez ktorý sa hry hrávajú a je vyslovené: "You are free to create more than one account, but if you do, you must not log into more than one at any time."

Pravda, ale ak si vytvori druhu account len na oldschool? to uz nie je multilogin myslim

Edit : trosku sme odbehli od temy :?

to neviem ako si to oni vykladajú, ale v RS3 na dvoch accs na jednom/dvoch serveroch hrávať naraz nemôžeš určite. :D

Thu 15. May 2014 14:18:39

Pre informáciu, hranie osrs aj rs3 súčasne, je jedno či na jednom alebo dvoch pc, jednoducho ak to oba účty ovláda tá istá osoba je proti "oficiálnym pravidlám" a berie sa to ako multiloging.
Vedie sa o tom neustále plno polemík. Pretože na jednu stranu ide o prečin proti pravidlám, ale mnoho hráčov (aj na top úrovni) sa prezentuje spôsobmi, z ktorých je očividne že túto zásadu porušujú, priam tento spôsob hry propagujú. Na druhú stranu Jagex je si tohto faktu vedomí ale nepodniká žiadne kroky na jeho zabránenie.

Z môjho podhľadu patrí multiloging medzi základné dogmatické pravidlá, ktoré boli do herného systému implementované v časoch jeho vzniku. Vtedy nikto nepočítal s ovládaním viareých postáv jedným hráčom. Bolo to v konflikte logických princípov casual gamingu a technických možnosti vtedajšej doby. Dnes sa však potreby hráčov výrazne zmenili. Všetci sme si tohoto faktu vedomí, ale pre svoj historický význam ostáva pravidlo o multilogingu najďalej nezmenené.

Thu 15. May 2014 14:24:42

Runescape je jedna z mála hier, pri ktorej máš občas toľko času, že stíhaš hrať aj nejakú inú hru. Jagex by mal byť len rád, že tou druhou hrou bude tiež Runescape :D

Thu 15. May 2014 14:48:07

Kwaichi wrote:Pre informáciu, hranie osrs aj rs3 súčasne, je jedno či na jednom alebo dvoch pc, jednoducho ak to oba účty ovláda tá istá osoba je proti "oficiálnym pravidlám" a berie sa to ako multiloging.
Vedie sa o tom neustále plno polemík. Pretože na jednu stranu ide o prečin proti pravidlám, ale mnoho hráčov (aj na top úrovni) sa prezentuje spôsobmi, z ktorých je očividne že túto zásadu porušujú, priam tento spôsob hry propagujú. Na druhú stranu Jagex je si tohto faktu vedomí ale nepodniká žiadne kroky na jeho zabránenie.

Z môjho podhľadu patrí multiloging medzi základné dogmatické pravidlá, ktoré boli do herného systému implementované v časoch jeho vzniku. Vtedy nikto nepočítal s ovládaním viareých postáv jedným hráčom. Bolo to v konflikte logických princípov casual gamingu a technických možnosti vtedajšej doby. Dnes sa však potreby hráčov výrazne zmenili. Všetci sme si tohoto faktu vedomí, ale pre svoj historický význam ostáva pravidlo o multilogingu najďalej nezmenené.

Celkom zaujímava téma, musím uznať.

By ma aj zaujímalo ale, prečo vôbec pravidlo, ktoré nemalo reálny dopad na hranie (keďže jeho podstata nebola realizovateľná), sa tak vtedy zaužívalo. A vôbec postupom času by sa mohol aj výklad samotného pravidla meniť. :akon:

Čo mi ale nejde do hlavy, na čo to vôbec upravovať takto striktne? Ak niekto hrá za dve postavy naraz, vydáva zo seba zvýšený výkon oproti niekomu inému, kto tak nehrá - to akoby človek v zamestnaní, ktorého výkon práce (nie odpracovaný čas) je ohodnotený peniazmi, bol penalizovaný za "príliš efektívne" vykonávanie práce. :D Ale na druhej strane, vo vzájomnej korelácii postáv by to narúšalo ideu MMORPG. To uznávam.

Dá sa tu argumentovať hromadou pro a proti, no.

Thu 15. May 2014 16:18:57

Bring back warring for f2p pls.