Rsko cc quit

Mon 23. Mar 2015 22:31:58

Mnozí si jistě všimli, že jsem "ragequitnul" RSko (měl jsem tam funkci hlavního admina). Pro vysvětlení jsem se rozhodl napsat pár vět, kde vysvětlím, proč jsem tak učinil. Píšu až takhle pozdě, protože jsem dřív neměl čas a taky proto, abyste si snad nemysleli, že to je jen nějaký můj výlev v afektu.

Tak především, rozhodně nešlo o spontánní odchod kvůli tomu, že jsme nesplnili upkeep. Ani kvůli žádné jiné jednotlivosti. Vedlo mě k tomu hodně různých věcí, které se postupně nasčítaly. Rsko má otevřený clan chat, kam může přijít kdokoliv a říkat si cokoliv. Tedy alespoň si to někteří jedinci, asi bez pudu sebezáchovy myslí. Ovšem když někdo cizí přijde (nazvěme ho třeba džonem) a soustavně mě nazývá "rankoodoberačem" a podobně, na cokoliv co řeknu (např. xxx yyy zzz nebyli v citadele, tak zajděte, za chvíli je reset) briskně odpoví "nechoďte sloužit atomovi, je to diktátor!" tak se nemůže divit že dostane kick. Po několikerém varování přes pm a mnoha, mnoha dalších incidentech. Tohle individuum se ovšem nevzdává jen tak a neusoudí že by tedy asi mělo přestat, nýbrž se vždy po hodině vrátí a flamuje dál. Následuje tedy perma ban. Na to ostatní admini/členové rska ihned reagují "Zruš ban džonymu!" "Bez džona je tu nuda!". Za pár dní přijdu a najednou džono ban nemá. Do teď nevím, kdo ho zrušil.

Co se tím snažím naznačit? Jednoduše to, že necítím žádnou podporu. To je pravý a hlavní důvod, proč jsem leavnul. Pochopitelně výše uvedený ilustrační příklad není jediný. K lichotivé přezdívce mé osoby "diktátor" se pochopitelně připojili i místní admini. Víte, tohle všechno je samozřejmě vtipný, když se to řekne poprvé. Nekteří se tomu zasmějí i po 3., ok. Ale po desátý, ani po dvacátý už mi to fakt vtipný nepřijde. Jó rank na avatara to chce každý, vždy s důvodem "Teď by se mi to fakt hodilo, dělám tenhle skill, dáš mi ho prosím prosím?" Že by ho někdo chtěl kvůli tomu, aby měli bonus i ostatní, to si nepamatuji. Skutečně neplatí že čím víc adminů, tím častěji je venku (na w28) ava. Spíš je to furt stejně (málo).

No a všechno vyvrcholilo v pátek, když jsem přišel asi hodinu po resetu citadelky (kdy se neudělal, respektive vy jste neudělali upkeep). To se do mě semeno a paja, podle zásady keep podrejving samozřejmě okamžitě začali navážet, že se kvůli "mému debilnímu cooku" neudělal upkeep. Pochopitelně (minimálně semeno) psal z citadely, kde si grindil svůj craft - hoďku po resetu už tam byl 1,5násobek upkeepu. Já já já jenom já, jasně ;). Podotýkám, že v pátek (před resetem) jsem nehrál vůbec a ve čtvrtek snad jenom půl hoďku, udělat dailies... do cita jsem se nekouk. Smith (který se vč. minionů nesplnil snad o 500) tam byl správně nastavený ve středu, ores i charcoals tam byly. Nenapadlo mě, že to nikdo neudělá. Že by se podíval někdo z adminů, nebo kdokoliv jiný a třeba oznámil v cc, že je třeba ještě tenhle skill, to asi nehrozí, že? Ono je to totiž asi moc náročné.

Spoiler:
Image

Někteří pro změnu do cita vůbec nechodili, i když nebyli maxed a trénovali/trénují skill co v cita také je.

Vrátit se jen tak (minimálně v nejbližších týdnech/měsících) opravdu nehodlám. Runescape docela omezím, nemám moc času. Jsem zvědavý, kdo bude psát náhodným lidem "na ulici" a nabírat je, aby ten clan neumřel. Kdo bude nastavovat v pátek 5 minut po resetu limity v cita, kdo bude lidi jednotlivě obepisovat (do pm) že zapomněli na citadelu tento týden. Jedno je jistý, já vám tohohle blbečka už dělat nebudu. Uspořádejte si třeba demokratický volby, můžete si odhlasovat že bude craft neomezenej... atp. Alespoň už nebudete muset ochcávat toho zlého atoma, co vám zamyká craft. Vítěz voleb si pak může napsat grogymu o rank.

Na shledanou v lepších časech, pokud tedy někdy nastanou.

PS. Tohle není jediná moje univerzální pravda. Já jsem jistě taky udělal spoustu chyb. Obrázek ať si udělá každý sám.

PPS. Omlouvám se všem, co jsem zklamal a o kom nepsal. V clanu je stále hodně (snad většina) "dobrých" lidí, co mě úmyslně nesrali.

nějak se těch pár vět zvrhlo, gz kdo tohle dočetl :D... dál už to radši rozvíjet nebudu, i když by si to zasloužilo možná

Re: Rsko cc quit

Mon 23. Mar 2015 23:03:33

demokratické voľby po diktatúre totalitárneho režimu!

Mon 23. Mar 2015 23:43:15

Atome, mě na RSku taky hejtí :D Tedy konkrétně pár lidí za to, že zabijim ve wildu. Od té doby tam ani nechodim :D

Tue 24. Mar 2015 1:59:50

Hmm to je skoda, urcite nechceme aby RskoCz prislo o Tier 7 :?

Tue 24. Mar 2015 7:39:17

zní to jako zajímavej příběh, kdo mi ho dá do formy, kterou pochopim? :read:

jako že tady v panáčkovi mám nástupce v počtu odpůrců? paráda :D

jo a máš dobrej topic title, upoutalo to mou pozornost a tentokrát jsem tu prolítl víc než jen topic vtipy, do kterýho chodím proto, abych se ujistil, že má Radim furt klávesnici a nikdy mi nepíše z nějakýho jinýho důvodu :(

Tue 24. Mar 2015 10:49:11

Z rska jsem odešel už dávno a vůbec toho nelituju. Ta komunita tam šla do kytek a když už někdy hraju, tak na csfo je mnohem klidnější atmosféra...

Tue 24. Mar 2015 14:41:59

Oni si to všichni uvědomí až citadela degradne na level, kde craft už není. Pak budou všichni brečet a nadávat. Chápu tě v tomhle Atome.

Tue 24. Mar 2015 17:57:22

Jen musím dodat že není důvod aby se tier citadely degradnul.. upkeep jsem po rozopadu udělali hned ten první den aby to příští tick nedegradnulo o level dolu a dáme si na to teď větší pozor.. není to poprví ani naposledy co se nám citadela rozpadla a ten smith jsme rozhodne nepřehlídli schválně.. prostě a jednoduše si toho nikdo nevšiml

Edit: a taktéž nesouhlasím s atoma tvrzením že hned jak atom přišel tak jsme se do něj začli navážet.. Já jsem se do atoma začal navážet jenom kvůli tomu, že po to com co jsem mu oznámil že je cita rozpadlá začal rozhlašovat že jsme dementi a je to tu jak u blbečků na dvorku > to mě osobitě naštvalo protože někteří lidi z clanu (Upozorňuju že nemluvím o sobě.. já přiznávám že jsem tolik cooku nedělal) i přes velkou nechuť do cita šli a ten full cap na cooku kvůli drakovi udělalii.. to že jsme si nevšimli že není cap na smith je samozřejmě chyba naše ale Atom hned nemusel označovat lidi za dementy.. ale tohle už jsem si s Atomem vyříkal včera.. chtěl jsem jenom aby tu byl napsanej i kus mojí verze

Tue 24. Mar 2015 18:18:28

Kdyz jsem rozklikl topic, myslel jsem si, ze se RSKo zavira, ale podle postu tomu tak neni, trochu jsem si oddychl. Urcite by byla skoda o tuto komunitu prijit. To, ze jste neudelali upkeep je samozrejme skoda (kdyz bojujete s CSF o dracka), ale vzdycky se to da zachranit.

Tue 24. Mar 2015 20:41:02

Jenom pro upřesnění: rsko se rozhodně nerozpadá, aktivních lidí tam je hodně, asi tak stejně jako v csf. A další příchází, ať už sami nebo že jsem je oslovoval. Do citadely chodí víc lidí než v csf, nedávno jsme dali asi 47k cooku za týden :D. To že se neudělal upkeep je jen náhoda/nedorozumnění. Komunita to není zas tak špatná, až na pár trollů/semitrollů/úplnejch debilů, ale to jsou jednotlivci z těch 470 lidí nebo kolik tam je. Další věc je, že ani rsko samo neví co chce... clan to neni, lidi to chtěj označovat spíš jako "komunitu", prostě takovej spolek lidí. Jenže bohužel nemůže být každý na stejný úrovni, tak to nefunguje. V cc je určitá hierarchie, kdy já jsem byl na vrcholu. To znamenalo spoustu povinností, ať už explicitních (nastavovat upkeep, atp) nebo implicitních (pomáhat noobům, odpovídat jim na otázky v pm, atp), který jsem sám cítil. Ani nevíte, kolik lidí mi spamovalo do pm každý den. Ovšem tyto povinnosti/nevýhody by měly být vyváženy alespoň nějakými výhodami, a ty jsem já prostě nepociťoval. Proč myslíte že do citadely chodí tolik lidí? Protože jsem každýho nováčka jednotlivě zaučoval, ukázal jsem mu citadelu. Jasně, tohle jsem dělat nemusel, možná to teď vypadá že si stěžuju sám na sebe :D. Ale podle mě to je fakt užitečný. A nezaregistroval jsem, že by mi s tímhle vším chtěl někdo pomáhat. Maximálně občas někoho pozvat do clanu, a jednou za týden vzít avatara. Vrchol všeho bylo, po tom co jsem napsal asi předposlední věc do cc - něco jako: gz pajo, tak si ty upkeepy nastavuj sám a dal jsem mu na to rank- tak odpověděl Nty. :DDD. Přitom pár řádků před tím do mě nejvíc pičoval.

Tue 24. Mar 2015 20:50:51

Nechci nějak flamovat, ale ty ses taky v poslední době nechoval k lidem v cc zrovna nejlépe. Měl by sis uvědomit, že lidi chodí do citadely dobrovolně, dělají tam cook, který trvá zaprvé poměrně dlouho a za druhé to není moc afk. A proč? Protože jsi jim říkal, aby se dělal. V poslední době to spíš vypadalo, že závodíme s csf o to, kdo dřív postaví draka a čím víc se k nám přibližujou, tím to bylo horší.

O upkeepu... myslím, že většina lidí ani neví, co je třeba na upkeep dělat... jediné vodítko je ten lock, kterým se každý týden uzamkne stanice, dokud neni upkeep hotový (s vyjímkou cooku a summoningu). To že, tvými slovy, "bylo tam třeba dodělat 2k bars, myslel jsem že by to mohlo někomu dojít", je celkem špatný přístup... chápu, že máš irl věci nebo se prostě nechceš připojovat do hry, ale v cc je dalších 25 adminů, mohl jsi někomu říct, aby se o to třeba postaral, my ti do hlavy opravdu nevidíme. Další věcí je, že nějaký drak je až druhořadý, vždy by se měl udělat první upkeep, aby to nedopadalo tak, jak to dopadlo.

Každopádně, upkeep se udělal hned ten první den, co jsi odešel. To, jestli to bylo tím, že lidi nechtěli přijít o avatary, bylo třeba míň věcí udělat (opravdu netuším) nebo proto, že "konečně" taky mohli dělat cap na něčem jiném, než je cook, se uvidí až příští reset.

Tue 24. Mar 2015 20:55:27

Jinak taková motivace trochu :) U nás v clanu je upkeep hotový z 90% za první den po resetu. Jak? Members dostávají za maxování points a to jim zvyšuje ranky v clanu. Chcete avatara? Makejte tolik týdnu na citadele jak máte a dostanete admina (velmi zjednodušeně řečeno). :) Třeba by to tak mohlo i v RSko fungovat :)

Na druhou stranu je pravda, že clan ve kterém jsem já je trochu něco jiného, ale tak by to prostě RSko nemělo první den po resetu ale třetí den po resetu, což je pořád krásný. (Navíc vás je 470 members nebo kolik a nás 120)

Tue 24. Mar 2015 21:26:04

nevim co sem hatoval, jen sem rekl ze se vsici soustredili na cook a proto asi upkeep neni. (sme proste lidi a byla to trochu davova psychoza.) pak někdo napsal že atom asi odejde, tak sem rikal ze by to nebylo dobry, kdo by nastavoval citu atd. to ma být největší hate? nevím jaks nato přišel... a pak ještě k nošení avatarů... vzhledem k tomu že nemám life tak sem měl avatara každý den celé odpoledne a pokud jsem byl doma tak celý víkendy.(s vyjímkou když jsem poslední dva víkendy byl v runespanu, asi většina se v mechanice hry vyzná natolik, že tam se avataři brá nemůžou) Kdykoli někdo napsal že chce jit do klanu, odešel jsem klidně i na free svět. Jako nevím, jestli ti ďábel sám zakryl zrak, ale nemám rád když o mě píše někdo něco co není pravda. A ještě se mi za to vysmívá. :|

pokud to zní sebechválně tak promiňte pánove dost mě to nadzvedlo

Tue 24. Mar 2015 21:29:01

S upkeepem nikdy problém nebyl až na vyjímky, (jednu dobu byl cc opravdu tak z 80% dead). Ten ranking systém co máte vy je celkem běžný, v mém starém klaně jsme měli něco podobného. Rsko ale vždycky bylo ohledně ranků jiné, pamatuju, že jsem měl jeden banán snad rok a půl :D. Později začal Vladino dávat vyšší ranky podle fealthy a tak to je +- do teď. Bude to spíš na Pájovi, jak to zařídí, jelikož je náš novým jednohlasně a demokraticky zvoleným diktátorem náčelníkem leadrem :D

470 nás možná je, ale aktivních lidí, kteří pořád ještě hrajou (nebo aspoň jednou za čas se přihlásí) je jen zlomek, odhadem 50-60 když to přeženu, takže zas tak hodně nás není.

Tue 24. Mar 2015 21:33:06

Já jsem po nikom, kdo má cook 99 nechtěl aby ho dělali. Nespamoval jsem mu do pm ani nic takovýho, já chápu že to je opruz to dělat. Na druhou stranu ten skill se nějak trénovat musí. Xp za hodinu jsou tam snad nejlepší ze všeho, co můžou být (domněnka, nevím přesně). Podle mně je to víc afk než normální cook, mně to vyhovuje mnohem víc teda. Já se u toho obyčejně učim/jsem na přednášce/uklízim si v pokojíčku apod. Vyžaduje to minimum soustředění, člověk jednou za 20 nebo 30 sekund či kolik prostě klikne na velkou věc... nemusí běžet k bance, vybírat věci, znova klikat na oheň a potvrzovat to. Když ještě uvážím, že si člověk pak vybere kopu bonus xp do čeho chce, tak to imo fakt neni žádná tortura. Ještě z cape small lampa do skillu kterej chceš a dobrej pocit že jsi pomohl clanu.

K tomu že se upkeep udělal první den.. tak to fakt neni normální, přes léto to bylo nastavený tak, aby se první udělal upkeep a pak se to odemkne. Podle mých zkušeností to je nejhorší možný nastavení, odmaká se toho nejmíň. Mnohdy jsme ten upkeep dali až v pátek. Podle mně to je proto, že člověk přijde přes týden do citadely a vidí že craft je locked dávno, mining taky a zbývá cook a fm, aby se mohl dodělat ten smith. No a tak si řekne, že na to sere a že si počká až to bude unlocked a bude si dělat to co chce. Vím, že upkeep byl tou dobou dvojnásobný, ale i když to uvážím tak to je imo nejmíň vhodný.

Pak jsem to teda nastavoval tak, že ploty byly na upkeep + ty, co jsou užitečný k upgradům jsem zvýšil na dvoujnásobek třeba. Pak jsem to operativně přes týden zamykal a prostě nějak řídil, když třeba bylo 5k prec ores a 2k prec bars, žádnej normal ore a 1k bar (to jsem nikdy nepochopil proč to lidi dělali na jedný ore.. tolikrát jsme říkal ať to dělaj rovnoměrně, ale nikdy jsem tenhle nešvar nevymýtil úplně :))

Ano, ofc jsem mohl někomu říct co má přesně dělat, ale jak už jsem říkal výše tak vzhledem k tomu že rsko je spíš takový spolek tak pochybuju že by to fungovalo. Pokud by jste mě v cc rovnou neposlali do prdele s tím že jsem diktátor, tak by imo stejně nebyl nikdo schopnej prostě každej týden se tam kouknout a mít za to zodpovědnost. Nenapadá mě nikdo kdo by to chtěl dělat.

Ano, v poslední době to samozřejmě byl závod s csf o draka. Říkal jsem to jasně, moje vize byla prostě taková, že se teďka bude dělat několik týdnů jen cook a pak už bude vše unlocked, protože citadela už bude (skoro) úplně maxed. Několik lidí to plně podporovalo, většina s tím souhlasila/nic nenamítala, a jednomu, dvoum to vadilo. Dokonce jsem se i ptal v cc, jaký na to maj názor členové.. asi dva říkali že s tim nesouhlasej (z toho minimálně markus říkal, že trollí jen proto že se diví že jsem udělal nějaký hlasování), jednomu to bylo jedno a asi tři mě podporovali.

V cc to fungovalo tak jak říká koudy, akorát se to nezapisuje. Já jsem si pamatoval kdo chodí do citadely, lidi co tam chodili furt měli 3 banány. Pak jsem dával i červený hvězdy, ale to se zase někdo divil "Od kdy se dává za práci v citadele hvězda? Vždy to bylo tak, že do hvězda na cape to rank." Prostě klasický pindání a rejpání.

Tue 24. Mar 2015 21:40:43

Ťažký život správcov citadely. Úplne ťa chápem Atom.

Našťastie u nás na chate je dostatok schopných hráčov, ktorí sa vyznajú do správy citadely a kopec ochotných členov pripravených priložiť ruku k dielu tam kde je treba. Patrí im za to veľká vďaka.

Tue 24. Mar 2015 22:17:25

Mne to prišlo trošku smiešne, ale chápem atoma, som na rskocc vždy a dosť si tam z neho robia/bili srandu :D

Zasa chápem aj ostatných keďže keď odišlo vedenie všetci tam zdiveli a atom chcel zrazu dačo viac ako nič :D Keď tam bol najvyšší vlado, upkeep sa nespravil tak raz za dva mesiace ? možno častejšie a nikto z toho vedu nerobil :) degradovali sa spoty, poprípade nebolo bxp ale pff.

A TY DARK, z teba si robíme srandu lebo si noob, tak nebreč.

Tue 24. Mar 2015 23:01:03

kanon_PvM wrote:
A TY DARK, z teba si robíme srandu lebo si noob, tak nebreč.

:D :D

Wed 25. Mar 2015 14:59:03

Taky jsem myslel, ze rsko konci. Myslím si ze je to supr komunita jen je škoda, že plno lidi odešlo (já taky ale to hlavně z důvodu ze tam nebyl skoro nikdo kdo by chodil MH). Já osobně bych to videl nejlépe tak, ze by se udelal jen jeden cz/sk clan přece jenom 500 členů co může byt v clanu je dost a aktivně hraje tak max 300? Jo plno lidi otravujou hráči co začínají a chtějí pomoct, ale od toho to je :-)
Navíc to pomůže s ruznejma eventama naplnit kapacitu a ne ze je pak nouze jestli někdo vůbec přijde, pomohlo by to i s delanim návodu atd. protože to dělá jen par lidi a ty taky nemají porad cas.
A me osobně se nejvíc líbí ta clan Cape co ma rsko ta vypadá skoro identicky s RuneScape logem a vypadá jako by ji navrhoval Jagex a rsko spadalo pod něj jako jeho clan ;-)
Z čehož by se mohlo velice dobře vycházet a propagovat clab a navázat i spolupráce s Jagexem která už asi není.

PS: atome chápu ze jsi naštvaný ale kdo bude tedka tankovat Kinga az bude nakej event zase :-D

Toť jen můj názor jak bych to já viděl :-)

Wed 25. Mar 2015 17:56:08

Atome podle mě jenom brečíš, tak s tím přestaň. A teď už vážně. Před pár měsíci jsem se vrátil k RS a nemohl jsem si nevšimnout výrazného úbytku CZ/SK hráčů. A vy máte stále potřebu, po spojení dvou největších webů, být rozdělení na dvě půlky a řešit takovýhle hovna. Nakonec mě potěšil poslední příspěvěk od Maniho, který má naprostou pravdu a jeho nápad podporuji [smilie=+1.gif]

Wed 25. Mar 2015 18:51:45

Já cap dělám vždy, když můžu, a na cookingu jsem nahonil už dost xps :D . Ale o to nic. Určitě bych klany neslučoval, a komunita je stejně oficiálně už jen CSF, ne? A myslím, že žádné velké rozpory nejsou, CSF je teď vlajkovou lodí cz/sk komunity a k tomu CSF a Rsko clan chaty. A ještě ožil díky starým puškám Elektrik fc. A na eventy bych stejně asi nechodil, jednak jsem líný a jednak to není afk :lol:

Wed 25. Mar 2015 20:26:54

JN, ale veľa ľudí stále nechodí na eventy lebo to nevidia ako cz/sk eventy ale csf eventy, čo je chyba. A eventy sú to, o čo ide v komunite. Niečo hromadné kde príde veľa ľudí zabaviť sa a niečo si možno aj odniesť. Takto si to pamatám ja :) Ako napísal Harrym, neviem, resp. nechápem načo je tak veľa klanov, to každy si chce honiť ego nad tým, že má vlastný klan alebo čo ? :o Veď jeden klan kde by boli všeci hráči ( nie len rskocz ale aj iné sk/cz klany ) by zaručil menej zodpovednosti všetkým. Jedna citadela kde by bolo všetko, spoločné eventy. Škoda, že je to útópia, keďže češi a slováci sú chorí ľudia ktorí nedokážu spolupracovať ani samí so sebou, čo to už s ďalšími hráčmi.

Wed 25. Mar 2015 20:43:31

Kanone, ale tady je potřeba rozlišovat komunitní clan chaty a klanové clan chaty. Je úplně zbytečné mít více komunitních clan chatů, když se Rsko.cz a CSF spojily. Nevidím v tom prostě žádný smysl. Pak tu máš klany, kterých bývalo před pár roky minimálně 10(teď vím jen o 2), které sou zaměřený na warring,mh, skilly apod. Absolutně nechápu jak mohla takhle CZ/SK scéna upadnout a nejen naše. Dám příklad - na mezinárodní warku cz/sk vs maďarsko přišlo přes 150 lidí a v prosinci, když byla podobná akce, tak za každou zemi přišlo jen 10-20 lidí. Přitom lidi tu hru furt hrajou, nechápu ten nezájem.. :akon:

Wed 25. Mar 2015 21:44:59

kanon_PvM wrote:A TY DARK, z teba si robíme srandu lebo si noob, tak nebreč.

Sám jseš noob :D

Wed 25. Mar 2015 21:55:50

Dark wrote:
kanon_PvM wrote:A TY DARK, z teba si robíme srandu lebo si noob, tak nebreč.

Sám jseš noob :D

Ešte jeden takýto harassing a vidím to na ban za urážanie moderátora a celkové nevhodné správanie :D

Dobre, keď sa to už bude iba takto bumpovať tak to vidím na lock. Myslím si, že každý sa vyjadril a spoločne ste prišli na to, že ste neprišli na nič.

LOCKED.

Edit: Tak na žiadosť som to odomkol, ale prosím k veci.

//Dark - Já ti dám harassing, sám jseš noob moderátor