Matonym na Runefeste

Fri 17. Oct 2014 19:46:53

Matov denník
RuneFest 2014

Pozri si RuneFest na vlastné oči

http://www.twitch.tv/runescape/c/5294115
1:34:40 Oldschool RS
5:35:20 Runescape 2015

The Night Before Runefest

V piatok o 6 večer začínala Party pred Runefestom. Kvôli mätúcej adrese uvedenej na virtuálnej vstupenke som strávil takmer hodinu blúdiac po uliciach Londýna. Zachránila ma public wifi, kde som konečne lokalizoval správne miesto a s pomocou offline mapy tam dorazil do 15 minút. Stál som oproti London Eye, keď mi cestu skrížila skupinka ľudí s JMod nápismi na mikinách uvedomil som si, Že som na mieste a nastal ten moment.
Párty však mala nepríjemný podtón - čakanie na vstup. Ocitol som sa v dlhej rade hráčov čakajúcich na vstup. Party sa konala v podzemí a táto čast podniku mala presnú kapacitu osôb a tú nehodlali organizátori (zo strany podniku) za žiadnych okolností prekročiť. V rade okolo mňa stáli známe OSRS a JMod tváre. Prvé sekundy to bol skutočne zvláštny pocit, vidieť všetkých tých ľudí, ktorých som doteraz poznal len zo streamov a twitteru naživo, v reálnej veľkosti. Stáli pri mne Iron Faux, RajjPatel, Mod Reach, Mod John C, Mod Ronan a okolo pobehoval aj Mod Wolf. Po zhruba hodine som sa dostal dnu a ako prvu zastavku som zvolil bar. Ukludneny od baru (kde som tiez musel cakat), som sa presunul do rady na registráciu na RuneFest. Predstavil som sa Mod Pipsovi, dostal svoj RF náramok a párty mohla začať. Rozprával som sa s viacerými JMods a skôr než som sa nazdal začali priestor uzatvárať. O 23:30 už bol zavretý bar a ľudia odchádzali. Ako správny slovák som týmto zostal zaskočený a smutný vyrazil na cestu domov.

RuneFest

Zobudil som sa krátko po 8, skontroloval twitter a reddit a prichystal sa na výpravu. Ako vždy som nestíhal a tak som sa zmieril s tým, že nestíhnem oficiálne otvorenie. Vystúpil som z Metra a po pár desiatkach metrov mi cestu prekrížila skupina
hráčov v kostýmoch. Medzi nimi boli aj obaja víťazi Golden Gnome Awards, dievča v Armadyl kostýme a chlapík vo full Sirenic. Prvá myšlienka bola Oh God, čo tam budem robiť ale to ma prešlo hneď ako som sa dostal dnu. Pri vstupe som, ako každý dostal tašku s goodies. Nachádzala sa v nej fľaša vody, poukážky na jedlo a pitie, pero, zápisník, elfské uši, odznak, Tom Trumps karty a ďalšie veci, ktoré mi neprídu na myseľ. O hráčov bolo skutočne dobre postarané. Po vstupe do priestorov festivalu som sa zrazu ocitol v dave ľudí a trvalo mi dlho kým som za zorientoval. Mapa, ktorú každý dostal na krk mala tematické názvy pre miestnosti a tak som netušil kam ísť a ani na ktorom poschodí som.

Na pár minút som sa zastavil v miestnosti s počítačmi a nalogoval sa na RS. Nikto nezdieľal moje nadšenie a tak som šiel vymeniť bondy za Crystal Coins. Keď som povedaľ, že chcem vymeniť 82 Bondov (viac než 500M) pozerali na mňa so záujmom a rešpektom. Za krásne bondy som dostal 4 mešce plné Crystal Coins vážiace sťa by pravé zlato. S nimi som sa už ponáhľal na Oldschool prednášku na hlavnom stejdži. Na krátky čas som znova zaskočil do Gaming miestnosti a zisťoval, či nemá záujem ešte niekto prispieť na zbierku, keďže Bondy bolo stále možné vymieňať.

Od počítača som si to namieril do Miesnosti s Merchandise a začal sa veľký nákup. Postupne som vyberal itemy a spolu s JModom, ktorý ma obsluhoval sme poskladali nákup za všetky vyzbierané bondy. Veci som však musel vyberať tak, aby som neskôr nemal problém s ich dopravou na Slovensko, brajúc v ohľadom kapacitu kufra a spôsob, s akým sa s batožinou na letiskách manipuluje.

Nákup som si bezpečne odložil v šatni a vydal sa na obed. Po obede som zbieral Skilling chips alebo lepšie Elf Clan chips. Každý jeden bol odmenou za špeciálnu úlohu, spojenú so skillom daného klanu. Pre Cadarn chip som musel trafiť plechovky strielajúc s Nerf gun, Pre Iorwerth prebojovať si cestu pavučinou Araxxora a oslobodiť uväzneného JModa. Inou challnege bol napríklad Agility stánie na 1 nohe na kameni, opakujúc zákerné pohyby JModa alebo nájdenie 8 ukrytých penguinov po celom evente a vylúštenie ich tajnej správy. Všetkých 8+1 žetónov som získal a jeden z vás sa bude môcť stať ich hrdým majiteľom.
Zároveň som sa zúčastnil role-playing hry s profesionálnymi animátormi, kde sme ale s mojím kolegom JModo (meno neviem) úplne pohoreli. Každopádne víťazom bol každý a tak som získal certifikát a 1 mesiac memberstva - why not.

Image

Nasledovala prezentácia updatov pre rok 2015. Miesnosť bola plná ľudí a musel som stáť v dave. Nový klient zožal úspech a 2015 vyzerá ako veľmi dobrý rok pre Runescape. Neskôr som sa zúčastnil aj Golden Gnome Awards, ktoré boli rovnako zaujímavé. Všetko toto si môžete pozrieť aj na vlastné oči priamo tu.
Skončila sa oficiálna časť eventu a začala after-party. Všetci hráči sa masovo vydali na lov jedla a ja som spravil rovnako. Jedlo na festivale bolo dobré a chutné a aj človek prieberčivý ako ja si mal čo vybrať. Ako bonus boli veľmi pekné hostesky v tematických kostýmoch takže jesť na RuneFeste bola radosť.

Image
Ja Mod Elfborne a photobomb od Silasa z RealScaperz

Na After-Party som sa plne venoval komunikácii a rozprával mal som dlhý rozhovor s Mod JD, ktorého som stretol už v Piatok na Night Before party. Mod JD, ktorý sa stará o sociálne médiá Runescape mal skutočne veľkú úctu voči našej komunikácii na sociálnych médiách. Rovnako skvelým človek sa vykľul aj z Mod Rory z web teamu. Rozhovor o webe a API som mal s Mod Allstar. Veľa zábavy som si užil s Mod Ronan (#bowlcut), ktorého som si na Night Before party splietol s Mod Selfie. Keďže ho to veľmi iritovalo, tak som v tom pokračoval a uťahoval si z neho vždy, keď som naňho narazil. Tu prikladám krásnu fotodokumentáciu (Podpisy Mod Ronan a Mod John C).

Image

O posilovaní a bench-presse som sa rozprával s jedným s top OSRS streamerov Paulovm (Iron Faux). A Dan (Mod Reach) mi o sebe prezradil, že nepije alkohol. Rozprával som sa s Mod Markom, ktorý je much fun. Istý čas som strávil s Mod Ana, ktorá je Development Lead Ninja Teamu a super osoba. Zabudnúť nesmiem ani na Mod Raven či Mod Elfborne, s ktorým som sa hodne pobabil pri podpisovaní Elfských uší a neskôr pri robení #Elfie. Rozprával som sa aj s Mod Alfred, ktorý by sa rád po dokočení školy tento rok, vrátil do Jagexu. Vedeli ste, že Alfredova rodina má ruský pôvod? Na toaletách som narazil na Mod Balance, z ktorého sa vykľul tiež super človek. A za zmienku určite stoja aj RealScaperz s ktorými som strávil vcelku dosť času a super sme sa bavili. Tu si môžete pozrieť ich videá. Za jedno z nich vyhrali aj zaplatený výlet na RuneFest priamo od JageXu a Golden Gnome Award.

Image

Nočná párty na hlavnom stejdži, ktorý sa magicky premenil na nočný klub bola vynikajúcim vystúpením skupiny robotických bubenníkov v svetelných kostýmoch. Ťažko sa to opisuje, mali skutočne všetko... bubny, kostýmy, farbu meniace sa svetlá, dokonalý rytmus a tanečné pohyby a k tomu všetkému dokonalý pokerface bez emócií, ako správni roboti. Pre zaujímavosť drinky typu 0,5dcl panák (to je pre Britov už dvojitý) + nealko tu stáli 6 libier.

Image
Mod JD - Ja - Mod Infinity

Presne o 23:00 festival skončil a návštevníkov začali posielať domov. Vďaka mojej ne/šikovnosti sa mi podarilo zostať ako poslednému. Neponáhľal som sa preč, keďŽe mi koniec o 11 prišiel príliš skorý a tak som sa ešte rozprával. Keď už som konečne hľadal východ z lokácie nasledoval som skupinu JMods a tí ako sa ukázalo mali namierené úplne inam. Párty na istý čas pokračovala pre zamestnancov Jagexu, ktorý si takto mohli užiť chvíľu párty a pokoja nerušení od hráčov. A ja som sa stal na krátky čas jej súčasťou. Každý sa bavil na tom, ako som sa tam ocitol a napokon s pomocou s jedného J Moda a zamestnanca podniku som konečne našiel Exit a odišiel.

Na ceste domov som v metre nahodou pristupil hneď veďla His Lordship, ktorý cestoval s kamarátom, čo si nechal celé tričko ale aj telo podpísať ľuďmi z RuneFestu, tak som ho podporil ďalším podpisom. O zábavu sme mali postarané. Neskôr nás doplnil náhodný opitý pár cestujúci rovnakým smerom a cesta metro utiekla ani som sa nenazdal. Tým sa skončil môj RS výlet.

Bol to neskutočne skvelý event a ja som chcel stihnúť strašne veľa vecí, čo sa mi nepodarilo. Každému do budúcnosti odporúčam zúčastniť sa a už teraz veľmi seriózne zvažujem moju účasť ďalší rok. Stojí to za to. Všetci boli nesmierne priateľskí a komuniatívni. Kam sa človek pozrel, všade boli preňho známe JMod tváre alebo tváre hráčov z komunity youtube/twitch. Celé mi to dodalo veľkú motiváciu, vidieť, že svet vie kto sme a že JModi si vážia našu prácu. A nielen to, ale aj ju uznávajú. Cz-Sk komunita a naša fansite má mnoho vecí na špičkovej úrovni, a neustále sa doťahujeme na tie najväčšie fansites ako RuneHQ, Tip.it či Zybez. Naše meno je vonku a je len na nás aby sme pokračovali a dosiahli to čo chceme.

Image
RuneFest loot vybalený

Re: Matonym na Runefeste

Fri 17. Oct 2014 19:58:53

Na toaletách som narazil na Mod Balance, z ktorého sa vykľul tiež super človek.

popis nam presnejsie co sa na tých toaletach stalo? :P

Fri 17. Oct 2014 20:14:52

Super spísané, málo fotiek :D
Tam raz PÔJDEM aj ja #GS .
Až na ten bar (23:30 ?!) tam muselo byť fajn :akon: .

Btw ako to bolo s ubytovaním ? platil si si ho cez bondy tiež, či si našiel niečo sám ?, bolo tam fájn ?
To som sa akosi nedočítal :D

Fri 17. Oct 2014 20:33:42

Zajímavé čtení :D, ale málo fotek :P
Povedlo se ti splnit nějakou challenge? :D
Nelitoval si, že si bez outfritu? :D

P.S - Tašku chci já

Fri 17. Oct 2014 20:55:34

Vravel som ti ber outfit, aspoň nejaký cape alebo hat :p

ako podľa teba zvládli elfkú tematickú výzdobu? Boli elfovia skutočne na každom rohu, alebo len vždy v zábere na kamere?

Zaujímalo by ma ako vyzerajú runecoiny IRL. To musí byť dobrý pocit, meniť virtuálne peniaze na reálne.

Fri 17. Oct 2014 21:12:12

Asinmustafa wrote:popis nam presnejsie co sa na tých toaletach stalo? :P

Nope, nope.

kanon_PvM wrote:Btw ako to bolo s ubytovaním ? platil si si ho cez bondy tiež, či si našiel niečo sám ?, bolo tam fájn ?

Ubytovany som bol aj s mojim bratom a otcom, ktorymi robili na 4 dnovom vylete spolocnost v prenajatom byte cez Airbnb. Stalo to nejakych 500 euro. Hotel cez bondy bol velmi luxusny, ludia si to chvalili, takze pokial clovek nebude chybat ten cash urcite odporucam.

Dark wrote:Povedlo se ti splnit nějakou challenge? :D
Nelitoval si, že si bez outfritu? :D[/size]

Pár JModom som nalepil na chrbát Sticky Note s nejakým odkazom, bohužial toho nie je dostatočne veľa na video.
Môj outfit na RuneFest bol sexy beast Matonym. Urcite by som nemenil :D

Kwaichi wrote:ako podľa teba zvládli elfkú tematickú výzdobu? Boli elfovia skutočne na každom rohu, alebo len vždy v zábere na kamere?

Zaujímalo by ma ako vyzerajú runecoiny IRL. To musí byť dobrý pocit, meniť virtuálne peniaze na reálne.

Vyzdoba lokacie bola super, skutočne si dali záležať. Čo sa týkalo Elfov, boli to len hudobníci Mod Luna, Mod Elfborne a ešte jedna JModka. Takže tých by viacej možno neuškodilo.
Crystal Coins máš na fotke na konci postu. Pocit to bol super, chvílu som s nimi chodil hrdo v ruke, ale neskôr radšej odložil kvôli bezpečnosti a čo najskôr minul kvôli ich váhe.

Fri 17. Oct 2014 22:24:49

Pekne napsano :)

Fri 17. Oct 2014 22:45:26

Co vse se da zaplatit za bondy? Vstupne, hotel a cesta tam?

Docela premyslim, ze pristi rok se tam zajdu podivat.

Fri 17. Oct 2014 23:35:31

Hosi.. tak buduci rok berem dodavku a pojde nas viac ;) muselo tam byt super kks

Fri 17. Oct 2014 23:51:12

Jeeej.. zabitoza ;) Užil si si dosť hehe

Debil 121 wrote:Hosi.. tak buduci rok berem dodavku a pojde nas viac ;) muselo tam byt super kks

rezervuj mi miesto :mrgreen:

Sun 19. Oct 2014 18:09:06

Sun 19. Oct 2014 18:28:22

"nope Im not going to laugh" výraz

Spoiler:
Image