Čo pre teba znamenal rok 2013 v Runescape a v CSF?

Sun 22. Dec 2013 3:47:12

Image

Čo pre teba znamenal rok 2013 v Runescape a CSF? Podeľ sa s nami o tvoje dojmy a zážitky.
Čím viacej toho napíšeš tým lepšie. Môžeš sa zamerať na jednotlivé zážitky a udalosti ale rovnako
môžeš aj spomenúť celkový prehľad a dojem.

Tu je video, ktoré hovorí o tom, čo tento rok zaujalo najviac Jagex modov.

Re: Čo pre teba znamenal rok 2013 v Runescape a v CSF?

Sun 22. Dec 2013 9:14:25

No pro me to bylo hlavne release OSRS, kde jsem si vzpomenul na svoje zacatky, cimz timto Jagexu dekuju. Jinak jsem rad, ze se CSF rozjelo a doufam, ze bude takto pokracovat i nadale :)

Sun 22. Dec 2013 9:41:35

v RS aspoň chvíľkový návrat k hraniu vďaka OSRS a v CSF komunitu, s ktorou som sa mohol podeliť o to, čo mám rád, čo ma baví, s čím nesúhlasím a čo ma rozosmialo. Patrí tuná veľká vďaka.

Sun 22. Dec 2013 11:00:19

V RS jednoznačne OSRS a v CSF veľa nových ľudí :)

Sun 22. Dec 2013 11:08:21

pre mna osobne ako rok 2013 priniesol velmi vela...zacal som hrat (26.12.2012)
co som prisiel do uplne noveho prostredia co sa tyka RS (EoC).
vdaka comu som sa zase vratil do svojho milovaneho klanu kde som stravil v minulosti kus svojho zivota na ktory nedam nikdy dopustit,bolo to nadherne a strasne zabavne.
Za rok 2013 som spoznal mnoho hracov s ktorymi som v kontakte ci uz irl alebo ingame, zazil som tu kopu zabavy na roznych super eventoch ale aj na individualnych akciach.

v poslednej dobe ma bavia dost tieto eventy a rozne sutaze ktore sa organizuju, no a hlavne ze sa rozbieha TS comunita pri ktorej clovek dokaze stravit aj cely den kecanim o vsetkom a o nicom :D #GS #GS #GS

Asi takyto bol pre mna Rok 2013

Ďakujem vám hráči za príjemne chvíle na Runescape ale aj mimo neho

Sun 22. Dec 2013 11:22:36

nic :wtfhash:

Sun 22. Dec 2013 13:29:44

Hral jsem asi mesic osrs potom jsem s tím sekl :D jinak je super ze se tu rozjela komunita kazdej den si to tu čtu a mám z vás radost :p

Sun 22. Dec 2013 14:16:26

RuneScape pro mne uz vpodstate skoncilo, asi 2 mesice jsem tenhle rok hral OSRS, ale uz i to me omrzelo, neni to ono.. Zkousnul jsem 10/12/07 ( +- par dni :D), vselijaky tyhle rioty a prusery od jagexu, ale EoC je proste moc, bez pk to pro me neni rs :cry: fnuky fnuk

Naproti tomu csf si vede dobre a je to snad jediny aktivni forum, na kterym aktualne pusobim

Sun 22. Dec 2013 14:28:55

Tak, u mňa rok 2013 znamená hlavne rok návratu k RS (júl 2013). Myslel som si, že som s RS pred tými 3-4 rokmi skončil nadobro, ale nostalgia zvíťazila a tak som tu. Som zvedavý, dokedy to vydržím :) A pri CSF, som rád že som sa dostal do tejto komunity, ak by som sa do CSF nepridal, zrejme by som už vtedy v lete prestal hrať..

Sun 22. Dec 2013 14:31:21

relativní úspěch v JCC, příští rok to bude lepší a vyhrajeme :)

Mon 23. Dec 2013 20:59:36

Co pro mě znamenal rok 2013? K RS jsem se vrátil po nějaké té pauzičce na konci roku 2012, ale už to nehrál prakticky nikdo z mých kamarádů. A tak jsem se odhodlal, že zkusím Elektrik fc, jestli je to tam pořád skupina lidí co nikomu nepomůže. Potkal jsem tam hráče Michalltn a Evofoxe. Já jsem nikdy nechápal smysl být součástí nějakého klanu, avšak nakonec mě dokopali do Evofoxovýho klanu. Potom začal rok 2013, což se nakonec ukázalo jako můj nejúspěšnější rok. No každopádě u Evofoxe to bylo super, ale pak přišlo RS07, které jsem nechtěl aby se vrátilo, i když rok 2007 byl pro mě osobně nejlepším rokem co se zážitků týče. Avšak bál jsem se, že RS z dob 07 zneuctí a bude z toho úplně jiná hra, hlavně kvůli tomu, že o updatech rozhodují hráči. To se podle mě i stává, ale to je jedno. Každopádně jak RS 07 vyšlo, tak začala moje krátká éra OSRS. Ze začátku jsem chtěl od lvl 3 slayovat, ale dotáhl jsem to na slay tuším 12 :D Potom jsem si sám nakopal rune essence, sám jsem z nich udělal runy a pomocí vyrobených run jsem dal 55 magic na fire giantech. Avšak mým nejmilovanějším skillem bylo vždy Agility. Takže druhý týden OSRS jsem začal s Agility a chytlo mě to tak, že jsem ani nechodil do školy a nolifil jsem Agility, ve kterém jsem se nakonec dotáhl na nějaké 63. místo. No to, že jsem hrál OSRS naštvalo Evofoxe, který pro to neměl pochopení a vyhodil mě z cc a k tomu přidal hezkou řádku nadávek. No ale blížila se maturita, takže jsem ukončil svou aktivitu na OSRS a až do června jsem měl pauzu.

V květnu jsem chtěl pokračovat v Agility na OSRS, ale nebyl jsem member a chvíli jsem se potuloval po F2P. No uviděl mě Evofox, pozval mě do klanu a pomalu jsem se zase přeorientoval na normální RS. V té době jsme v klanu byli já Michalltn a Evofox, ale nějak jsme to rozjeli a stal se z nás poměrně velký a úspěšný klan. V klanu jsem potkal také člověka, kterého jsem si strašně oblíbil a řadí se mezi mých top 5 rs friends. Tímto hráče je bezpochyb Hamburgr, kterého jsem opravdu moc uznával, za jeho přístup ke hře. Za to, že to pro něj byla jen hra a myslel prvořadě na své kamarády. Neřekl...nejdu s tebou na MH, protože nemám čas, byť se jednalo třeba o Bandose. Nebyly pro něj xp a RSGP víc než kamarádi, jako pro velkou spoustu hráčů v dnešním RS. On mi dal motivaci pokračovat, protože mi dal naději, že pořád existují takový hráči. Dále jsem potkal v klaně dalšího z mých top 5 friendů na RS. Možná vás to překvapí, ale je to Dede svk...Ano ten všemi nenáviděný Dede. Vlastně s Dedem jsem strávil celé prázdniny... Provolali jsme stovky hodin na skypu, promonsterhuntovali jsme stovky hodin, prostě byl to člověk, se kterým jsem se nenudil. Já jsem typ člověka, co se snaží brát si z lidí to dobré a ne jen to špatné. Takže jsem bral jeho "Trolling" s nadhledem. Dále jsem potkal hráče Johnny sk, kterého jsem ze začátku od srdce nenáviděl, protože si ze mě dělal srandu jeho způsobem a to mě neskutečně žralo. Ale postupem času jsem si oblíbil i Johnnyho a taky je to jeden z hráčů, kterých si v této hře vážím. No potkal jsem mnoho báječných lidí, ale to bychom tu byli do rána. O prázdninách jsem kromě každodenního monsterhuntu důkladně skilloval. Měl jsem nahromaděnou hromadu skillu na levelu 90+, takže to tam padalo jeden skill za druhým, ale já si to šetřil na RS3. S příchodem RS3 jsem dal hned tři skilly zároveň, což pro mě byl obrovský zážitek. Dne 26.7.2013 jsem dal 99 Hitpoints, Farming a Prayer, což jsou všechno skilly, které jsem si vždy přál mít na 99. Farming jsem dělal bez Warbands, až na asi 300k xp. O pár dní později jsem dosáhl 99 Defence. No mým snem vždy bylo dát 99 Herblore, hlavně kvůli skillcapu. který je jeden z nejhezčích ve hře. I tento sen jsem si splnil, hlavně kvůli Evofoxovi, který byl pro mě velkým rivalem. Když měl Evofox 90 Herblore a já 76, tak jsem si řekl, že to tak nenechám a dal jsem 99 Herblore. No v té době už byl Evofoxův klan v pozvolném úpadku, hlavně kvůli tomu, že Evofox byl na všechny sprostý a většina lidí ho v klanu nemohla unést. Klan jsme se snažili udržet do poslední chvíle. Evofoxe jsem pořád i přes jeho chování měl rád, ale nakonec se klan rozpadl úplně a spousta ze zbývajících lidí přestoupila k Versusikovi.

U Versusika se mi rychle zalíbilo a na nic jsem si nemohl stěžovat. Chystal jsem se splnit si další svůj sen, tedy 99 Slayer, ale Divination bylo proti. V den, kdy Divination bylo přidáno do hry, jsem zorvna odjížděl na 8 dní pryč, takže jsem mohl hrát jen minimálně a natrénoval jsem za 7 dní jen asi 70 Divination. Ale jak jsem se vrátil domů, začal můj asi největší nolife jakého jsem se kdy dopustil. Denně jsem Divinationoval minimálně 20hodin a občas jsem hrál třeba 50hodin v kuse. Mým snem bylo dohnat Versusika a ostatní lidi v klanu a dost mě to motivovalo. Nakonec byl přede mnou už jen Versusik, ale ten si udržoval pořád solidní náskok na mě. Pak mě ale motivoval, když řekl, že jsem asi 5. cz/sk v Divination, takže jsem se nevzdával a pokračoval jsem. Na Versusika jsem se pořád pokoušel dotáhnout, ale blíž jak na 500k xp jsem se k němu nedostal. Potom jsem to už vzdal a spal jsem i 5hodin denně a smířil jsem se s 3. místem cz a 5. Cz/sk. Divination 99 jsem dosáhl dne 11.9.2013, a nastalo pro mě období dlouhého spánku :DTento úspěch pro mě však nic neznamená a dělal jsem to hlavně protože mě Divination bavil skoro jako Agility. Následně 23.9. jsem dosáhl 99 Strength a to byl den, kdy jsem poprvé byl na akci CSF. Zůčastnil jsem se Super Septemberu a Kwaichi chtěl, abych hodil screen na forum. Takže jsem se musel registrovat a tím pomalu začala éra u CSF. Začal jsem chodit na Clan Chat CSF a komunita se mi nějak zalíbila. Přišel Jagex Clan Cup a já jsem se nakonec přidal do CSF, abych přiložil ruku k dílu.

Konečně jsem se tedy dostal do klanu, kde po mně neřval někdo sprostě nesmyslné nadávky, i když nebylo týdne, kdy bych nešel do citadely. CSF mi prakticky okamžitě přirostlo k srdci. Jednoho krásného dne mi pak Mato nebo Kwaichi, teď si nejsem jistý, napsal, že bych mohl udělat nějaký návod. Nenechal jsem dlouho čekat a vyhodil jsem ven svůj první návod na Armadyl monsterhunt. Pak jsem si ale řekl, že jsem vždy chtěl pomáhat lidem s questy, protože mě vždy trápilo dělat questy podle jiných stránek než těch plastickových. Chtěl jsem tedy dělat návody, které se snaží popsat každý detail. Mně osobně se mé návody nelíbí, ale jsem rád, že vám ano. Koneckonců jsou hlavně pro vás. Za nějakou dobu jsem se dostal na pozici Event Managera CSF, i když upřímně si myslím, že si to nezasloužím, protože jsem pro CSF neudělal naprosto nic zatím. Ale každopádně je to pro mě velká čest a doufám, že budu své povinnosti vykonávat dobře. Co se týče současnosti, tak teď nastal menší útlum s návody. Je to dáno tím, že jsem měl poslední týdny ve škole opravdu mnoho práve a do quest capu mi schází pouze 2 questy na které není návod. A jsou to questy celkem dlouhé a chci si na nich dát záležet. Teď o víkendu jak mi skončila škola jsem si pro změnu chtěl dát na chvíli pauzu od všeho, protože MH mi opravdu chybělo. Navíc mi pomáhá dostat ze sebe stres, který se ve mně za poslední týdny nahromadil, takže omlouvám se Matovi i vám ostatním, že teď neplním své povinnosti jak by bylo asi zapotřebí, ale opravdu potřebuju na pár dní oddych a klid. No každopádně děkuji CSF za to co dělá pro cz/sk komunitu a jsem moc rád, že mohu být součástí tohoto klanu.

Na závěr bych vám chtěl všem popřát hezké klidné svátky, ať se vám splní všechny vaše přání a i když nenajdete pod stromečkem to co jste si přáli nezoufejte. Vánoce jsou především svátkem klidu a pokoje a dárky jsou až vedlejší. Netěšte se pouze z materiálních hodnot, ale užívejte si především přítomnost rodiny a klid. A co se týče RS...je to stále jenom hra, takže byste se měli především bavit. Od toho přece hry jsou ne? Dělejte tedy hlavně to co vás baví a netěšte se jen na level 99...užívejte si cestu za 99, jinak to nemá žádný smysl, jelikož dosáhnete 99 a za 10minut vás to omrzí. Myslete také na nováčky ve hře. Nesmějte se jim, že nejsou dobří jako vy. Ani vy jste nepřišli do hry s Max cape. Snažte se pomáhat každému, i když je to věc, která je úplně jasná. Když někdo řekne nějakou blbost, nenadávejte mu hned...snažte se mu to vysvětlit rozumnou cestou bez nadávek, protože léčit si ego na runescape je pro mě osobně velká ubohost a jedna z věcí, kterou opravdu nenávidím. Nesnažte se nic dokazovat nikomu....Ukaž sám sobě a inspiruj druhé.

No omlouvám se za takové Love Story, ale já rád píšu o takových věcech.

Šťastné a veselé!!!

Obrázky z roku 2013

Spoiler:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Tue 24. Dec 2013 0:42:12

pane bože, koľko slov. :D

Tue 24. Dec 2013 3:31:40

Image

Uploaded with ImageShack.us

Tue 24. Dec 2013 20:31:24

Jakej byl pro mě rok 2013? Snad nevadí, když začnu o něco dřív, byl červen 2012 kdy jsem potkal Kwaichiho na jedné z CSF akcí. Padli jsme se do oka, a stali jsme se dobrými přáteli. Asi za měsíc jsem se poprvé zaregistroval jsem na forum. Moc aktivní jsem tam nebyl, a moc si z té doby nepamatuju. Asi o rok později jsem se zaregistroval na forum a od té doby jsem aktivní až dodnes. Ale nejvetší radost mi udělala Community moderátor pozice a 99 dung někdy v průběhu roku ( Už nevím kdy :D :D), dále pro mě znamenal hodně EOC, kde jsem s RS seknul na 3 měsíce, vrátil jsem se zpět někdy v srpnu, kde jsem odstartoval novou éru RS. Další věcí byl příchod 07, pravda, začínal jsem někdy v roce 2007 ale nic moc si toho nepamatuju. V té době mě to nebavilo a nakonec jsem zaplatil prvního membera v 2009.

Thu 26. Dec 2013 11:09:00

2013 v Runescape je ukazka toho ze RS nezaostava za inymi MMORPG hrami, ktore su uz na svete tak dlho ako RS. Nie len ze toto bol najhorsim rokom v updates ale aj rokom ktory takmer polozil rs na lopatky (max 30k hracov online - oktober). Microtranzakcie su uz priorita v kazdej Free hre cize nadtym sa uz netreba ani zastavovat.
Dobre update za tento rok su pre mna len 2. A to je Vorago a Bonds. Barrows by bol pekny az na tie rewards...

Komunita v RS sa zmenila a ja som rad v klane v ktorom mi to vyhovuje. Vela ludi ho ma v zubach ale ked sa im lepsie spava tak nech :). Vela ludi sa taktiez vratilo k RS a to som rad, lebo ludia robia RS tym cim je.

Rok 2013 v csf? Ten sa zacal velmi zle ked sa vymazala databaza a stym aj moje najlepsie 2 prispevky ktore som tu kedy napisal (completions cape a topic o historii Gielinoru teda RS). Ked si porovnam anketu 2012 a 2013 tak to je premna prehra na plnej ciare (to uz beriem ako vysledky volieb :D :D). Asi novu komunitu velmi nezuajimaju buduce updates a dalsie veci ktore pisem. :D.

Cize 2013 bol za celu moju eru v RS (to je uz takmer 10 rokov) najhorsim a asi to hovori za vsetko - uz budem pre tu hru a komunitu stary a je cas skoncim :).

Thu 26. Dec 2013 12:21:45

Jakej byl pro mne Rok 2013 ?

vratil sem se k Runescape po 5 mesicni pauze dal sem si cíl Max cape tento rok se vsecko jde jak ma max cape bude zachvilku :)

dalsí super vec byla v tomto roce ze matonym rozjel Czechoslovak Forces udelal z warring clanu Community clan , a bylo by to dobre kdyby se to vsechno jeste víc a víc rozjelo :) a hlavne aby se na to lidi nevysrali ...

takovej byl muj rok 2013 v runescape :)