The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 0:09:11

Image


Konečně jsme se dočkali World Eventu 2, ve kterém se utkají tentokrát bůh spravedlnosti Armadyl a bůh destrukce a válek Bandos. Narozdíl od prvního eventu, ve kterém proti sobě stáli Saradomin se Zamorakem, poražený bůh zemře a z Gielinoru zmizí nadobro. Tentokrát bohové nebojují spolu přímo, ale připravují zbraň hromadného ničení, kterou mají namířenou na tábor nepřátel. Navíc generálové těchto dvou bohů vyslali své jednotky, aby sbírali božskou energii na provoz obléhacích strojů. Který z těchto bohů bude poslán do věčných lovišť? Bude to Bandos nebo Armadyl? O tom rozhodnete vy!

Tento event nabízí opravdu mnoho možností. Uplatnění zde naleznou hráči, kteří se vyhýbají boji, ale i hráči, kteří milují zbraně poskvrněné krví. Hráči si také mohou zapnout PvP mód, ve kterém mohou útočit na ostatní hráče z nepřátelského tábora. Nemusíte se bát, protože když umřete nic neztratíte. Když máte aktivovaný PvP mód, získáváte rychleji body, získáváte víc xp, stavíte rychleji a navíc když zabijete nějakého hráče, můžete získat Heroic skulls, které můžete zahrabat ve věži vámi zvoleného boha za nějaké ty Prayer xp.

Stejně jako v prvním World Eventu můžete získat Hybrid armoury, které snižují dobu cooldownu. Dále můžete získat různé Tituly, Emotes a Abilities pro všechny combat styly.

V průběhu eventu můžete změnit stranu za kterou bojujete, avšak bude vás to stát nasbírané body a token. Takže pokud u Bandose dosáhnete 35k bodů a máte stříbrný token, a rozhodnete se změnit stranu, budete začínat u Armadyla s 0 body a bronze tokenem.
CSF a World Event 2

Na CSF fóru jste si zvolili jakého boha bude naše komunita podporovat. Vyhrál docela jednoznačně Armadyl, což znamená, že po dobu celého tohoto World Eventu budeme pořádat eventy, akce a další věci, které se pojí s vítězným bohem, tedy s Armadylem, a také samozřejmě eventy spojené s World Eventem. O eventech, které můžete v blízké době očekávat, se můžete dočíst zde.Jak začít?

Nejdřív si promluvte s Kara-Meir, kterou naleznete u Falador lodestone. Následně se můžete rozhodnout, kterého boha budete podporovat. CSF podporuje Armadyla, takže se zaměříme na cestu právě do tohoto kempu. Kemp zasvěcený bohovy Armadyl naleznete jižně od Falador, hned vedle Clan Campu. Narazíte na věž na jejímž vrcholu se nachází Armadyl. Pokecejte s Recruiterem, který se nachází u vchodu do věže. Přidejte se k Armadyl a získáte Bronze token. Následně si můžete rovnou ze stolu, který je uprostřed přízemní místnosti věže, vzít kopii mapy. Na této mapě naleznete informace o uzlech a konvojích (viz níže) a zároveň vám dává tato mapa možnost teleportovat se do uzlu zabraného Armadylem. (Pouze z věže.)

Image


Základní popis

Konvoje

Obě strany se snaží nasbírat co největší množství božské energie. Z tohoto důvodu se každých 20minut (v dalších fázích častěji) spawnuje konvoj chráněných karavan a divinerů, kteří hledají božskou energii. Tyto karavany se spawnují na různých "uzlech", které jsou vyznačené na mapě, kterou naleznete ve věži vašeho boha(můžete si také vzít kopii mapy). V této mapě je také vyznačená cesta po které karavana bude pokračovat do cílové stanice. Po cestě se konvoj zastaví v 0,1 nebo 2 meziuzlech, ve kterých se divineři pokusí najít zdroj božské energie. Ve finálním uzlu se divinerům podaří najít energii a začnou ji sbírat. Když se naplní kapacita karavany, tak se vydají zpět. Vaším úkolem je nepřátelské karavany pokud možno zneškodnit a vlastní karavany bránit.Image


Uzly

Dále jsou v této mapě zakreslené "uzly", kterých je celkem 14. Tyto uzly se jednotlivé tábory snaží zabrat ve svůj prospěch a pomoci tak karavanám v jejich cestě. Na mapě tedy naleznete uzly patřící Armadylovi, Bandosovi nebo neutrální. V zabraných uzlech již se staví/stojí nějaká stavba, kterou se snaží jedna strana zničit a postavit tam svoji stavbu. Druhá strana se samozřejmě snaží vlastní stavby bránit a opravovat. Neutrální uzly čekají na zabrání. Strana, která si neutrální uzel zabere, si může zvolit stavbu kterou postaví. Každá stavba má své výhody. Po zvolení stavby se objeví ona stavba s 10% života a hráči se snaží samozřejmě doplnit život na 100%. Po nějaké době se stavba ale začne rozpadat, takže je třeba se o tyto stavby starat a opravovat je.Image


Image


Golemové

Golemové jsou vytvářeni pro ochranu konvojů nebo na útočení na nepřátele. Abyste mohli stavět golema musíte vylézt po schodech věže vašeho boha do prvního patra, kde si promluvte s golem masterem.

Tady můžete využít své "golem points" a volit jestli budou jednotlivé části golema ofenzivní nebo defenzivní. Golem který má víc ofenzivních částí je ofenzivní a golem s více defenzivními částmi je defenzivní.

Defenzivní golem se teleportne ke karavaně vašeho tábora a bude ji bránit před nepřátely. Ofenzivní golem se teleportne k nepřátelské karavaně a bude ji ztěžovat život.

Image


Image


Strategie

Můžete taky volit strategie postupu vašeho tábora.

Image


PvP

Když zmáčknete F3, tak si můžete v záložce World Eventu zapnout/vypnout PvP. Když máte PvP zaplé, tak v okolí uzlů budete moct napadat hráče z druhého tábora. Avšak můžete být samozřejmě také napadnutí. Ale nemusíte se obávat. Když umřete o nic nepříjdete.

Army Managment

Můžete taky jednou za fázi volit postup v nějaké situaci. Podobně jako v Battle of Lumbridge. Za tohle rozhodnutí si následně můžete vyzvednout bonus xp do libovolného skillu.

Image


Token of Fealty

Token of Fealty obdržíte jakmile se přidáte k některému z bohů. Stejně jako v Battle of Lumbridge začínáte s bronze tokenem, který se postupem času s nasbíranými body upgraduje. Tento token vám v průběhu tohoto eventu přináší různé výhody.

Rewards

Odměnou za tento World Event jsou podobně jako v předchozím World Eventu Hybrid armoury, které navíc zkracují dobu cooldownu. Dále různé emote, tituly a ability. Tyto rewardy si kupujete za získané body. Denně můžete nasbírat maximálně 30 000 bodů. Na některé rewardy však potřebujete i určitou úroveň tokenu. Například Silver token.

Image


Image


Video od SilentcoraSpolu s CSF za ARMU!!!!!!

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 10:04:37

Pěkné, jen si uprav emoce za emote :P

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 12:46:06

Pekne spísané, +1 :)

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 14:11:00

pekne napsane :) plus 1

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 14:19:08

Kdybyste měli lepší slovo pro "uzly" tak sem s ním :D

A díky sky a axle:)

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 15:45:43

Ted už to je úžasný +1 :)

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 18:25:11

Mne se libi vic bandosacky armor :?

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 18:51:48

pekné teším sa na to

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 19:50:07

Misko wrote:Takže pokud u Bandose dosáhnete 35k bodů a máte stříbrný token, a rozhodnete se změnit stranu, budete začínat u Armadyla s 0 body a bronze tokenem.


A keď hopnem nas5 ku bandosovy, dostanem nas5 nazbierané " renown " a token úrovne, akú som mal ? Je to pre mňa dôležité, lebo by som chcel všetky odmeny z oboch strán.

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 20:17:02

Bohužel ne. Alespoň myslím teda.

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 20:22:51

kanon_PvM wrote:
Misko wrote:Takže pokud u Bandose dosáhnete 35k bodů a máte stříbrný token, a rozhodnete se změnit stranu, budete začínat u Armadyla s 0 body a bronze tokenem.


A keď hopnem nas5 ku bandosovy, dostanem nas5 nazbierané " renown " a token úrovne, akú som mal ? Je to pre mňa dôležité, lebo by som chcel všetky odmeny z oboch strán.


Nie, pri zmene fashion strácaš renown. Preto zvažujeme scenár, že najskôr sa Maxneme spoločne u Armadyla a na záver WE preskočíme k Bandosovi aby všetci mohli získať aj jeho odmeny.

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 21:00:19

Heh, ja som u bandosa...a neviem či sa dá stihnúť maxnúť jednu frakciu za 6 týždňov...resp, odmeny sa budú otvárať ASI každé 2 týždne, takže na získanie všetkých odmien u druhej frakcie sa za 2 týždne získať dať nebude. Ja som rozmýšlal o preskakovaní po dosiahnutí maxu u jedného...for example: som u bandyho, dám všetky odmeny a skočím ku armadylovy, tam dám všetký odmeny , našetrím renown na další tier, pokupujem a skočím k bandymu kde dám 2 + 3 tier a nakoniec skočím k armymu kde dám 3 tier. bolo by to fun, ak by sa to takto dalo.

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 21:08:11

Kanon to by som ti neodporúčal. Z jednoduchého prípadu. Na rewardy potrebuješ token určitého stupňa. Ak zmeníš stranu, zašínaš vždy s bronze tokenom => prichádzaš o cenný renown ktorý budeš vždy potrebovať na upgrade tokenu.

Za jednu stranu nazbieraš všetky rewardy ako nič.
Podľa mojich výpočtov odmeny za jednu stranu stoja 563k. V cene nie je zahrnutý upgrade tokenu lebo sa ešte nevie koľko stojí run a dragon. Ceny sú zároveň približné, Jagex môže cenu tier 2 a 3 itemov upraviť pred tým ako ich vypustí do hry.

Za 6 týždňov (30k x 7dní x 6týždňov) = 1260K = max renown aký môžeš získať.

Ak chceš získať všetky items za obe strany, nie je to možné, ak to Jagex nepredĺži na 7. týždeň alebo nebudú zas nejaké 10% zľavy na konci.

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Thu 12. Dec 2013 21:13:49

doufám, že získám všechny rewardy, a když ne nevadí :)

I když jsem 2 dny utratil za lampy :S

Re: The Bird and the Beast - World Event 2

Sat 14. Dec 2013 2:52:55

Tak kašlať na to, chcem len emotes/tituly a ability, veci zas budú padať z GWD...nazbieram si Bandyho armor a nebudem jumpovať, možno na konci keď budem chcieť emotes etc za druhého boha. Ostatné pôjdem čisto lampy :D koľko je za takú huge lamp (xp) ?


Last bumped by Misko on Sat 14. Dec 2013 2:52:55.