the day RuneScape died

Tue 10. Dec 2013 8:35:39

10.12.2007, jeden z mojich nejemotivnějších dnů na RS (takový emoce jsem snad zažil vždy jen před, během a po warkách s jinýma cz/sk clanama za tDD) doteď si pamatuju ty protesty ve Faladoru a Edgeville, jak jsme nevěřili, že to takhle zůstane, všichni doufali, že se Jagex vzpamatuje.. Vim, že teď už na tom asi nezáleží, jelikož máte v srdíčkách RS3, ale podle mě není na škodu si připomenout nejvýznamnější den na RS ever.

We pay we say!

To už je to fakt 6 let? :D

Image

Re: the day RuneScape died

Tue 10. Dec 2013 10:03:35

Tiež si na ten deň pamätám a nechce sa mi veriť že uplynulo už 6 rokov.

No skúsim sa dnes na RS popýtať na ľudí či si pamätajú na tento významný míľnik v histórií RS. No pochybujem že ich bude veľa. Mnoho z súčasných hráčov vtedy ešte RS ani nehralo alebo len začínali a wildy updaty ich moc netrápili.

Ja som bol zástancom updatu. Neviem či si ešte spomeniete, ale napríklad na F2P bolo na 1 yew tak 20 botov :D Obmedzenie RWT tradingu bol hlavný účel tohto kroku zo strany Jagexu.... no keby v tom čase zaviedli radšej bondy.. kto vie ako by to dopadlo :p

RS odvtedy prešlo mnohými updatami a podľa môjho názoru je hra dnes omnoho plnohodnotnejšia a komplexnejšia ako pred 6 rokmi.

Hovoríš o spomienkach. Hráči si pamätajú skôr udalosti ktoré prežili s komunitou a priateľmi ako príhody ktoré sa im stali pri solo akcii (príkladom sú napríklad aj Martyho TDD wars).
Vývoj hráčskej komunity neleží v rukách Jagexu ale záleží na hráčoch samotných.

Tue 10. Dec 2013 10:24:01

Hehe pamatuji si na ten update, ale tehdy jsem se tím nějak netrápil...Vím, že jsem ten den dělal wildy clue a byl jsem šťastný, že na mě nikdo nemůže :D Tehdy jsem to bral spíš jako výhodu a myslel jsem si, že to je jen na nějakou dobu..Tehdy jsem nějak nečetl updaty, takže jsem nevěděl proč k tomu došlo ani na jak dlouo to je...To jsem si uvědomil pozdějš, když mi začalo chybět pk na runite ore a podobné akce. Ale na druhou stranu mi teď chybí PVP worlds...to byla docela dobrá věc :P

Tue 10. Dec 2013 10:43:00

Bejvávalo :/

Tue 10. Dec 2013 10:44:21

Happy birthday :D

Tue 10. Dec 2013 12:57:22

Tak čo už...

Spoiler:
Ja som to vždy bral skôr pozitívne ako negatívne, pretože vtedy ešte ako f2p hráčovi mi to dosť pomohlo. Jednak zavedením GE sa zjednodušilo obchodovanie a zháňanie vecí, ale sa aj zároveň regulovali ceny. Samozrejme, na tú reguláciu je pochopiteľný aj opačný názor - sám som na obchode predtým zarábal a po zavedení GE sa aj tak dali ceny masovo upravovať.

Pk mi nechýbalo, pretože som mal nízke stats, slabý počítač a ešte slabšie pripojenie, ktoré takmer v nezmenenej podobe hlúpo držím dodnes. A teda mi to buď neskoro reagovalo, alebo lagovalo. Potom neskôr, ako som dostal do daru notebook, som CW zbožňoval a tešil sa na takmer furt na wars.

Treťou vecou boli boti, ktorých prevažná absencia omnoho uľahčila život na f2p. Ale ako som spomenul na začiatku, beriem to viac pozitívne ako negatívne, aj keď update oslabil interakciu medzi hráčmi a o niečo tú hru tým pádom ochudobnil.

Tue 10. Dec 2013 13:09:56

Radqo wrote:Tak čo už...

Spoiler:
Ja som to vždy bral skôr pozitívne ako negatívne, pretože vtedy ešte ako f2p hráčovi mi to dosť pomohlo. Jednak zavedením GE sa zjednodušilo obchodovanie a zháňanie vecí, ale sa aj zároveň regulovali ceny. Samozrejme, na tú reguláciu je pochopiteľný aj opačný názor - sám som na obchode predtým zarábal a po zavedení GE sa aj tak dali ceny masovo upravovať.

Pk mi nechýbalo, pretože som mal nízke stats, slabý počítač a ešte slabšie pripojenie, ktoré takmer v nezmenenej podobe hlúpo držím dodnes. A teda mi to buď neskoro reagovalo, alebo lagovalo. Potom neskôr, ako som dostal do daru notebook, som CW zbožňoval a tešil sa na takmer furt na wars.

Treťou vecou boli boti, ktorých prevažná absencia omnoho uľahčila život na f2p. Ale ako som spomenul na začiatku, beriem to viac pozitívne ako negatívne, aj keď update oslabil interakciu medzi hráčmi a o niečo tú hru tým pádom ochudobnil.

Antik Telecom :D

Mne Wild až tak veľmi nechýbal, pretože som v tej dobe bol iba začiatočník.

Tue 10. Dec 2013 13:16:44

tiez si pamatam tie pochody :) kvoli tomu som potom asi mesiac Rs nehral

Tue 10. Dec 2013 13:18:03

Viktor 36 wrote:
Radqo wrote:Tak čo už...

Spoiler:

Antik Telecom :D

Mne Wild až tak veľmi nechýbal, pretože som v tej dobe bol iba začiatočník.

Presne tak, Antik...

Tue 10. Dec 2013 16:12:27

ten den si pamatam doteraz... odratavalo update a ja som akurat mal fight 1vs2 vo wilde... po udpate som nerozumel tomu co sa deje... vtedy som este main page vobec nesledoval... klikol som na mapu a cely wild pomeneny... som bol v soku.... potom o tom pisal kazdy... v nasledujucich dnoch som stratil vela rs friends :cry:
rip runescape

Tue 10. Dec 2013 21:48:57

6 rokov. Ani neviem kedy ten cas ubehol. Na ten den si spominam kedze som stal vo faladore a tiez krical We pay, we say. Vtedy som nesledoval main page az tak podrobne ale vdaka csrune som sme sa s kamosmi dozvedeli co sa vlastne stalo. Vtedy sme vsetci hrali v net baroch cize informacie isli rychlo.
Ked som krical vo faladore neislo mi ani tak o wild, ktory som uz prestaval chodit hlavne pre pure acc. Bolo to preto ze zruzenie free trade mi stoplo prisun irl cash. Ano, tiez som fungoval na real-world tradingu a nehambim sa za to (bolo mi 16 a prachy na net trebalo stale, lebo som doma nemal :D .. len je skoda ze som vtedy nepoznal tu skvelu chut piva :( :DD). Tymto dnom sa to bohuziual vsetko skoncilo a tak ako u cerva ale aj u inych prestalo hrat RS velmi vela znamich.
Ja som pokracoval ale nebolo to ono. Mne dlhe roky prekazal Grand Exchange a aj ked sa zruzil trade limit stale mi na GE nieco prekazalo.

Jedna vec v ten den bola ale aj premna sokujuca. Reakcia hracov ci uz vo faladore alebo celkovo. V Party room som videl veci ktore vtej dobe mali neskutocnu cenu (Bandos GS, whips atd..). Ked niekto da do partyroom celu svoju banku tak som chapal ze to nie je len tak.

Co dodat. Doba ide "do predu" a vsetko sa musi raz zmenit.

Ale seriozne 6 rokov?... kks. [smilie=violin.gif]

Tue 10. Dec 2013 21:58:24

Takže je to už viac ako 6 rokov, čo hrám RS. Moc som to vtedy nevnímal, do wildu som chodil len s kamarátmi na 'výpravy', a aj to sme killovali len medvede a neviem čo :D (boli sme okolo 20 combat).
Občas je mi ľúto, že som tú dobu nezažil, mal som začať skôr...

Tue 10. Dec 2013 22:10:29

taky paamtuju :(, do wildu jsem chodil pkovat s maxem account :( Miloval jsem veng to hit with ags

Tue 10. Dec 2013 22:15:02

No kills no bills ♥

Tue 10. Dec 2013 22:17:35

už 6 let? utíká to rychle

Tue 10. Dec 2013 22:21:49

To ma tiez nasralo a zvazoval som koniec :). Zrusenie wildu nebolo horsie?

Tue 10. Dec 2013 23:25:36

niekedy vtedy som zacinal s RS :D

Tue 10. Dec 2013 23:40:16

:akon:

Wed 11. Dec 2013 9:35:25

Jooo, tenkrát jsme byli hodně nasr*ný, jsem se seznámil s bandou kamarádů, a se všema jsme byli zvyklí sharovat skoro všechno. Asi 6 nás bylo, vídali jsme se všichni na rs denně. GE bylo dobrý, a to si myslim doteď že to byl dobrej update. Ale trade limit a následně zrušený wild asi po týdnu když to lidi začali využívat... to bylo špatný. I když asi nutný.

Wed 11. Dec 2013 13:54:37

Pamatuju si to, rozhodne to nebylo horsi nez EoC, predtim aspon porad byl zpusob jak si normalne zapkovat (BH) [smilie=deg.gif]

Thu 19. Dec 2013 13:15:47

V tu dobu jsem na kratičký okamžik podlehl davové hysterii a na chvilku si dokonce i zrušil member :D

Po rychlém vystřízlivění jsem si ale rychle uvědomil, že to byl sice razantní ale velmi potřebný krok. Do wildu jsem předtím prakticky nechodil, potřebu někomu dávat velké sumy peněz jsem taky necítil... Možná to bylo právě tehdy, kdy jsem přehodnotil přístup k updatům jagexu a především k haterům a whinerům, kterých je momentálně plný fb nebo youtube a které opravdu nemam rád :)

Zároveň jsem ale rád za důmyslnější řešení, se kterými Jagex přišel později, takže například bondy považuji za brilantní nápad ;)

Mimochodem, cca měsíc před updatem jsem uspořádal fotosoutěž na téma BOTI, díky které mám do teď v počítači necelou padesátku povedených screenshotů z období před updatem :!:

Image

Thu 19. Dec 2013 15:03:41

Robby Pinky wrote:
Zároveň jsem ale rád za důmyslnější řešení, se kterými Jagex přišel později, takže například bondy považuji za brilantní nápad ;)
Image

Za tie roky co hram tak bonds su premna najlepsim updatom vobec v celej historie :).

Je to pravda ze botovia boli vsade a robit Wc na free bolo nerealne. Ja som robil wc+fm na juhu od port sarim na willows a tam to vyzeralo, ako ked sa kobylky vrhnu na polia. Teraz uz ma jagex antibot system a je skoda ze ho nemali uz vtedy :(.

A k tym botom este.. zname gif o nich. Kto si to nevedel predstavit ako to vyzera na Yews vsade na free:
Image

Thu 19. Dec 2013 16:21:36

ja som 99 wc robil pri rimmingtone na f2p yews, takže môžem potvrdiť, bolo to o držku... Ak už som to psychicky nezvládal, šiel som obďaleč k willows, ktoré boli medzi morom a tou bosorkou v tej iste dedine.

Thu 19. Dec 2013 18:39:17

Dosť veľa z mojich WC xp som tiež robil na F2P ... Tých botov som neznášal.

Thu 19. Dec 2013 20:34:32

Hele niggas, já dělal WC na free tam dole na vrbách a šlo to vcelku dobře ;)