Interview s Technologicsom

Sun 02. May 2010 20:38:54

Vítam vás u pokračovania série rozhovorov s členmi klanu. Po vašich návrhoch som teda na rad prišiel ja.. no ale nemôžem sa predsa pýtať sám seba že :). Pre tento prípad sa mi ozval Kovajda, že mi teda pomôže. Takže úvodné titulky:
Firma Kovajda & Technologics Entertainment uvádza
interview s Techom.

A long time ago in a galaxy far, far away....

Je mi to trapné, ale první otázka musí být tahle nudná, kterou prostě odpárat nemůžeme.. Pověz nám něco o sobě jako člověku, než se dostaneme k tobě jako sexy runescape postavičce.. Sám zpovídáš lidi, takže ti snad nemusím vysvětlovat, co chci slyšet..

No dobre, chápem presne čo po mne chceš , volám sa Samo, mám už čosi cez 20 rokov, pochádzam takmer spod Tatier.. z Oravy. Momentálne študujem v Bratislave a je mi tu dobre . Mojou alma mater sa stala fakulta elektrotechniky a informatiky pod Slovenskou technickou univerzitou a som práve v 4. ročníku.. čiže ma môžeš oslovovať pán bakalár Tech hehe

Dobře, pane bakálař Samuelko Tech, vaše odpověď byla vyčerpávající, takže můžeme změnit téma a konečně se začít o tom, co lidi dneska zajímá.. Ne, že by tvůj osud sedláka z Tater, který do velkoměsta přišel nebyl zajímavý, ale dnešní lidi spíš zajímá, jak jsi se dostal k RuneScape, když v podtatranské oblasti byl internet jen výsadou bohatých

Tak to je celkom zaujímavý príbeh ako som sa dostal k internetu.. ale ten snáď preskočím a prejdem k tomu RSku, alebo snáď nie? No ale podstatné je že som sa k internetu dostal a so spolužiakom na gympli sme začali hľadať nejakú online hru, ktorú by sme mohli spolu hrať.. no a počas tohoto hľadania sme sa cez web onlinehry.sk dostali k hre Runescape, ktorá podľa popisu bola veľmi zábavná, ale krátka.. čo mi dodnes nejde do hlavy je, že ako na to prišli . No ale zatiaľ čo spolužiaka to asi po týždni omrzelo.. tak mňa táto pliaga chytila

Že by bylo RuneScape krátké jsem si taky nikdy nevšiml, to by chtělo zjistit, jak na to přišli, abychom ho mohli dohrát a zbavit se tak závilosti.. Je dobře, že tě ta hra chytila, protože si neumím představit, co by bez tebe naše komunita dělala.. Mohli bychom začít tím, že nás jako Player Moderator zastupuješ na RS fóru.. Tak bys mohl našim čtenářům nějak osvětlit, jak ses k tomu šedému party hatu před jménem dostal a dát tak radu lidem,
kteřío něj mají také zájem..

Ono to celé začalo, keď mi na vianoce roku 2005 ukradli pôvodný account a nepodarilo sa mi ho dostať späť. To ma dosť nahnevalo a dal som si také predsavzatie, že s novým accountom musím už narábať opatrnejšie a scammerov trestať, aby som podobný osud iného hráča odvrátil. V tých dobách scam nebol ničím výnimočným a na podvodníkov ste narážali na každom kroku. Vždy, keď som spozoroval nejaký vážny priestupok, som dotyčného reportol. Nebolo toho ale až tak veľa, skôr tipujem, že zavážila kvalita reportov ako kvantita.. no a keď som si k tomu potom ešte zaplatil membra, tak si ma asi Jagexáci všimli a prišla mi správa. Funny na tom je, že som ju dlho ignoroval (myslel som že ide len o správu o zaplatení membra z kreditky).. a na potvrdenie pozvánky je (alebo teda bol) určitý časový limit. Našťastie ma v hre tesne pred koncom tejto lehoty kontaktoval Mod Dowd a upozornil ma, že v inboxe na mňa čaká pozvánka. Bol som z toho neskutočne rád, pretože to bolo určitým zadosťučinením . Poradiť ostatným bohužiaľ neviem, pretože sa na tomto poli odohralo mnoho zmien, ktoré ja ako lenivý hráč/mod už nesledujem

No dobře, tví fanoušci asi nebudou moc rádi, že jim ke korunce nepomůžeš, ale to už je tvůj problém. Tak se volně přesuneme k tvé další funkci v naší komunitě.. Pokud je mi známo, jsi velkým zvířetem na webu RSko.cz, jak ses ke své funkci tam dostal a co tam přesně děláš? (snad nejsem jediný, kdo toho moc neví)

No, k rsko.cz, alebo teda po starom haianh.scorpions.cz som sa dostal cez hráča Ferryultra, ktorého si ešte možno niekto pamätá. On stál pri webe takmer od jeho vzniku.. a mňa ako dobrého kamaráta ma do toho zatiahol takmer hneď po jeho nástupe. Web bol ešte mladý a takmer prázdny.. preto som sa podieľal hlavne na písaní návodov na questy. Postupom času som sa prepracoval až na zástupcu šéfredaktora, ale vďaka tomu, že som už nebol takým aktívnym prvkom som bol degradovaný (podľa mňa povýšený ) na šaška webu. Táto pozícia mi viac než vyhovuje .. nemám žiadne povinnosti, mám prístup k administrácii fóra a očakávajú sa odo mňa len voloviny na pobavenie užívateľov.. čo by som robil aj tak . Hlavne si stále za rskom stojím, pretože som bol členom a spolutvorcom tejto komunity od jeho úplného vzniku. Nech je jej zloženie už teraz akékoľvek.. vždy bolo prioritou len mať z hry fun, čo sa teda aspoň mne úspešne darí

No, dnešní interview bude pro členy CSF velice zajímavé.. V CSF jsi takový pomocník skrytý ve stínu, o kterém není moc slyšet a někteří si ani neuvědomují, že jsi nositelem druhého nejvyššího ranku v klanu.. Že se umíš rozepsat jsi nám teď několikrát ukázal, tak se nám ještě rozepiš o tom, co by naše členy mohlo zajímat úplně nejvíc a to o své klanové historii.. Neboj se zmínit i klany, které třeba v dnešní době už nikdo nezná, určitě najdeš nějakou zpřízněnou duši

Skrytý pomocník :) to je milé hehe. Vstup do môjho prvého klanu je úzko spojený so stretnutím prvého čecha na RS. Jeho nickname bol Nildon Cz a skončil už pradávno. On a jeho traja kamaráti zo školy vtedy zakladali klan TLKOF (The lost kingdom of freedom). Kee som bol piatym členom klanu, nárokoval som si na vedúcu pozíciu :D to som ale hajzeľ čo? Celý klan sa niesol v duchu kráľovstva a nádhernej roleplay atmosféry. Členovia vedenia mali hodnosti ako kráľ, kráľovná, minister vojny a podobne.. ja ako prvý Slovák som s vymyslel funkciu Miestodržiteľa slovenskej provincie :D. Bolo mi vyhovené a tak sa klan začal rozrastať (že áno ľuboško? :D). War sme mali za celý čas existencie len jednu myslím.. s klanom Befounded, ktorú sme drtivo prehrali, zabili sme len lorda kana . Podnikali sme hlavne fun eventy ako lov pokladu v lava maze alebo výpravy do wildu.. ktoré však väčšinou končili masakrom (našim :)). Po čase ma ale Ferryultra, ktorého som už spomínal, zavolal do LH, tam sa mi veľmi páčilo a ostal som tam aj napriek multiklaning . Bohužiaľ ma wars vtedy moc nebavili.. a po nejakom čase som odišiel a venoval sa len webu rsko.cz. Tam som ale zistil, že mi chýba uzavretejšia komunita, ktorú klany poskytujú.. a preto som sa prihlásil do CSF. Tu som až dodnes a je mi tu dobre :). Na krátko som aj rejoinol LH.. ktoré bolo ale bohužiaľ neskôr zatvorené. Vstup to ďalšieho klanu zatiaľ neplánujem.. ale časom možno zvážim podanie prihlášky do niektorého z cz/sk klanov, ktoré na scéne ešte ostali.

Takovým nepsaným pravidlem bylo udělat s každým aspoň 10 otázek, ale ty se tu tak nádherně rozepisuješ, že jich dáme dokupy sotva 8.. Tím tě samozřejmě nechci odradit od dlouhého psaní, aspoň si taky chvilku odpočinu.. Už jsme se dostali k CSF, takže můžeš našim členům prozradit, jaké plány más jako Co-Leader dobudoucna a tak..

Najväčšou výzvou pre mňa je získanie nových členov. Pretože klanové aktivity sú u súčasných hráčov niečím úplne cudzím, je hľadanie členov extrémne náročné. Z prieskumu, ktorý som na rsko.cz robil, mi vychádza, že hráči nemajú žiadnu motiváciu do klanu vstupovať. Skillovanie, monsterhunting a ostatná podobná aktivity ich zaujímajú natoľko, že klan pre nich nemá žiadny význam. Toto v minulosti nebolo.. a podľa mňa by mal Jagex zvážiť väčšiu klanovú podporu a výhody klanov. Už dávnejšie ma napadlo navrhnúť koncept systému klanovej podpory priamo ingame, ale nejak som to odložil na neurčito. Cez prázdniny si snáď na to nájdem čas a doladím to, čo som zatiaľ naplánoval. Dúfam, že po tom ako to navrhnem na fórach, Jagexáci nad tým aspoň trochu pouvažujú a podniknú kroky k podpore klanov, ktoré tvorili komunity hráčov od samotného počiatku RS a teraz podstatne strácajú na popularite. K ostatným projektom.. Príbeh robota Karla hodlám aj naďalej rozvíjať, aj keď to začalo trochu stagnovať ... k ostatným veciam budem asi aj naďalej tým skrytým pomocníkom

Myslím, že čtení je pro lidi až dost, takže položím poslední otázku.. Jakou máš velikost bot?

Netuším, aj tak vždy keď si kupujem topánky mi nikdy nesedí rovnaké číslo :D mám dosť blbé nohy :D

No, byl to dotaz od jednoho z fanoušků, který si to moc přál vědět, když jsem se zmínil, že s tebou dělám interview.. Udělej mu prosím radost a nadhoď nějaké, aspoň orientační číslo..

V topánkach sa nevyznám, ale na tých čo som pred chvíľou vyzul je číslo 41 :D

Ok, takže tu máme další otázečku od jednoho z fanoušků.. Zajímalo by ho, jestli jsi při porodu lezl na svět hlavičkou nebo zadečkem..

Určite hlavou napred :D som múdry, takže mám ťažšiu hlavu.. čo pri gravitačnom zákone môže znamenať len jedinú možnú alternatívu :D

Ták a z osudí vytáhneme poslední otázku od fanoušků.. Techu, máš momentálně nějakou vážnou známost? Miluju tě!

Hmm tak to viem presne o koho ide :D, už dávno v sebe skrývam náklonnosť k tebe, takže som ochotný zanechať všetko a ísť len za tebou :D

Dobře, teď zase jedna ode mě.. Vrátíme se k tvému Player Moderátorování.. Porušil někdy náš svatý Technologics pravidla RuneScape?

Jasná vec :D ako free som mal dlho druhý účet, kde som si skladoval veci :), je o mne známe že rád prekračujem cenzúru :D a na mojom accounte už bolo pár kamarátov (napríklad dokončenie Summers end questu, ktoré ma neskutočne sralo :D)

Radši to ukončíme, nebo tě naši členové přestanou respektovat, raubíři :) Asi by se hodilo udělat nějaký vzkaz na rozloučenou, tak se do toho pusť

No to je ťažké... snáď len toľko, že Runescape je hra ktorú by sme mali hrať pre srandu :), a nie aby sme sa vadili a robili si zle.. Pri hraní si máme oddýchnuť a pobaviť sa, nie sa nechať nasrať alebo nasierať iných

Děkuji za rozhovor, pane bakaláři Samuelko

Aj ja ďakujem Ondro

Týmto vám chcem poďakovať za váš čas, ktorý ste investovali do čítania tohoto rozhovoru, a teším sa na vaše ďalšie návrhy.